Zmiany w strefie płatnego parkowania w Krakowie
Uwaga kierowcy! W Krakowie powiększyła się strefa płatnego parkowania
O kilkadziesiąt ulic powiększyła się od niedzieli obszar płatnego parkowania w Krakowie. Dotyczy to rejonu Bronowic, Zwierzyńca, Bonarki oraz Grzegórzek i Grzegórzek Wschód. Opłaty będą pobierane od poniedziałku.
Od 22 września zmiany w krakowskiej Strefie Płatnego Parkowania
W poniedziałek zacznie w Krakowie obowiązywać Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania. Jeszcze bez podwyżek cen za bilety, ale zmian od 22 września i tak jest bardzo dużo. Zarząd Transportu Publicznego radzi, aby wcześniej się z nimi zapoznać.
Nowe stawki w Strefie Płatnego Parkowania - najgorętszy temat na sesji Rady Miasta
Urzędnicy chcą podnieść stawki za parkowanie i rozszerzyć strefę - mieszkańcy protestują. Zarząd Transportu Publicznego chciałby, aby od końca września za parkowanie w centrum kierowcy płacili 9 złotych za godzinę, w podstrefach 7 złotych, a w nowo utworzonych obszarach na Zabłociu i Osiedlu Podwawelskim 5 złotych. Nawet trzykrotnie mają też podrożeć abonamenty postojowe. Po burzliwych obradach i zgłoszonych do projektu poprawkach wiadomo już, że temat zmian w Strefie Płatnego Parkowania wróci w przyszłym tygodniu podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.
Aktywiści z krakowskiego Podgórza tracą cierpliwość
Powołana miesiąc temu komisja, która ma zbadać zmiany w strefie płatnego parkowania nie zaczęła działać. Nie wybrano nawet przewodniczącego.
Będzie specjalna komisja w sprawie zmian w Strefie Płatnego Parkowania
Do krakowskiej Rady Miasta tej kadencji, wpłynął pierwszy projekt uchwały przygotowany przez grupę mieszkańców. Chodzi o powołanie specjalnej komisji, która zbada nieprawidłowości przy zmianach organizacji ruchu w Strefie Płatnego Parkowania i projekcie "Mobilny Kraków".
Zebrali ponad 6 tysięcy podpisów, teraz chcą zwołania nadzwyczajnej komisji Rady Miasta Krakowa
Prawdopodobnie jeszcze w marcu pod obrady Rady Miasta Krakowa trafi projekt uchwały o powołaniu nadzwyczajnej komisji w sprawie zmian w organizacji ruchu w centrum Krakowa. Wnioskuje o to komitet mieszkańców „Nic o nas bez nas”, którego przedstawiciele poinformowali, że zebrali w tej sprawie około 6800 podpisów. Chodzi m. in. o wprowadzenie ulic jednokierunkowych i likwidację około 3 tysięcy miejsc parkingowych.
Powstanie komisja badająca legalność zmian w organizacji ruchu w centrum Krakowa?
Mieszkańcy chcą by radni zbadali, czy zmiany organizacji ruchu w centrum Krakowa były zgodne z prawem. Komitet "Nic o nas bez nas" złożył w czwartek w Urzędzie Miasta podpisaną przez mieszkańców petycję o powołanie specjalnej komisji badającej legalność tych zmian.
Mieszkańcy chcą, by radni zbadali prawidłowość zmian w organizacji ruchu w centrum Krakowa
„Nic o nas bez nas” - to nazwa komitetu inicjatywy mieszkańców, który powołało krakowskie stowarzyszenie Stare Podgórze. Chodzi o to, by zebrać cztery tysiące podpisów pod projektem uchwały do Rady Miasta. Radni mogliby na podstawie takiego dokumentu powołać specjalną komisję badającą nieprawidłowości przy zmianach organizacji ruchu w Krakowie.
Kraków: zniknie mniej miejsc parkingowych, niż pierwotnie zakładano
W Krakowie zniknie kolejnych 600 miejsc w strefie płatnego parkowania. Wszystko w związku z koniecznością utworzenia szerszych niż do tej pory, bo liczących 3,6 metra, stanowisk dla niepełnosprawnych. Te - zgodnie z przepisami - powinny stanowić 4% wszystkich miejsc.
Co się zmieni w strefie płatnego parkowania?
„Strefa płatnego parkowania jest nadmiernie zatłoczona, nie przynosi odpowiednich dochodów. Po prostu nie działa” - mówią krakowscy radni i szukają złotego środka, chcąc ograniczyć tzw. szarą strefę. Chodzi m. in. o oszustów abonamentowych, czyli osoby, które fikcyjnie użyczają swoich aut lub fikcyjnie meldują się w strefie. Rekordzista, który mieszka na Starym Mieście, miał zarejestrowanych w mieszkaniu aż 14 samochodów.
Najnowsze
-
20:41
Lista Niezapomnianych Przebojów Not: 1549 22.12.2024
-
18:42
Groźny wypadek na A4 w Aleksandrowicach. Służby zakończyły działania
-
17:59
A po co ci do tego diabeł? O co pyta nas Goethe
-
17:22
Mniejsze porcje i aktywność fizyczna najlepszą receptą, by uniknąć kłopotów zdrowotnych na święta
-
16:59
Na Sądecczyźnie odradza się tradycja tworzenia żywych szopek
-
16:16
Prezydent: dla górali wolności i ojczyzna była silniejszy niż strach
-
14:47
Synoptyk IMGW: w Małopolsce poniedziałek z zimową scenerią
-
14:29
Jarmark Bożonarodzeniowy w sądeckim Miasteczku Galicyjskim
-
14:28
Otwarcie żywej szopki w Kamionce Wielkiej
-
13:45
Ostre cięcia w krakowskiej komunikacji miejskiej w związku ze świętami Bożego Narodzenia