złoty pociąg
"Złotego Pociągu" jednak nie ma? Poszukiwacze i naukowcy z AGH przedstawili raporty
Badania gruntu pod kątem poszukiwań słynnego "Złotego Pociągu" wypełnionego złotem i kosztownościami przeprowadzały równolegle dwie ekipy: firma Piotra Kopera i Andreasa Richtera oraz specjaliści z krakowskiej AGH. Obie grupy w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu przedstawiły raporty ze swoich analiz. Zdaniem poszukiwaczy w gruncie wykryto anomalie, a w opinii naukowców z AGH na działce przy słynnym 65. kilometrze trasy kolejowej Wrocław - Wałbrzych nie ma żadnego dużego obiektu.
Naukowcy z AGH szukali złotego pociągu. Wyniki badań są na razie owiane tajemnicą
Naukowcy z AGH zakończyli w Wałbrzychu badania terenu, na którym ma się znajdować słynny złoty pociąg. Geofizycy badali teren specjalnymi urządzeniami: grawimetrem, magnetometrem i georadarem. Naukowcy wrócili już do Krakowa. Teraz opracowują raport z wyników badań, który jako pierwsze otrzymają władze Wałbrzycha. Do tego czasu geofizycy nie mogą zdradzać szczegółów swojej pracy.
Naukowcy z AGH na tropie złotego pociągu. Badania ruszą w piątek
W piątek naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej mają rozpocząć w Wałbrzychu poszukiwania złotego pociągu - słynnego, pancernego, niemieckiego składu z czasów II wojny światowej. W sierpniu głośno było o odkrywcach, którzy wskazali teren na którym pociąg miałby się znajdować. Badania naukowców mają potwierdzić lub wykluczyć tę informację.
Kraków: naukowcy z AGH będą szukać złotego pociągu
Naukowcy AGH szykują się do wyjazdu do Wałbrzycha. Będą tam szukać legendarnego złotego pociągu z czasów II wojny światowej. Umowa między uczelnią, Wałbrzychem i telewizją Discovery zostanie podpisana na początku przyszłego tygodnia. Wtedy też rozpoczną się badania terenu.
Fundacja Książąt Czartoryskich chce oceniać skarby ze "złotego pociągu"
- Występujemy z oficjalnym pismem w tej sprawie - powiedział reporterce Radia Kraków prezes zarządu Fundacji dr Marian Wołkowski-Wolski. Członkowie Fundacji nie spodziewają się jednak, by w pociągu pancernym znajdował się jej największy poszukiwany skarb - dzieło Rafaela "Portret Młodzieńca". - Spoczywa on w prywatnych zbiorach - dodaje dr Marian Wołkowski-Wolski.
Najnowsze
-
15:26
Zabawki z puszek, zakrętek lub klisz rentgenowskich? Niesamowita wystawa w Aptece Designu
-
15:20
Ambitne plany nowego prezesa tarnowskiego MPK
-
15:18
Zabawki z puszek, zakrętek lub klisz rentgenowskich? Niesamowita wystawa w Aptece Designu
-
15:06
Głos Roberta Makłowicza w komunikacji miejskiej w ogniu krytyki. Nie przypadł do gustu krakowianom?
-
14:33
Wojewoda Małopolski nie został odwołany ze stanowiska. Jest dementi
-
13:38
Kraków w 1939 i 1993 roku. Mosty na Wiśle - niemi świadkowie wydarzeń
-
13:38
Tarnów już oficjalnie został właścicielem spalonej kamienicy na Rynku
-
12:12
Uzdrowisko Szczawnica zmienia się dzięki funduszom unijnym
-
12:03
Śmiać się jak głupi do sera
-
09:10
Ziemianie, Miasto tańczącego karpia, Kot Marian i Paka. Alfabet 24.11.24