zapadlisko w Trzebini
Władze Trzebini rozważają zamknięcie ulicy, przy której występują zapadliska
Władze Trzebini rozważają zamknięcie ulicy Górniczej, w pobliżu której występują zapadliska. Rzeczniczka urzędu przekazała PAP, że decyzja będzie zależeć od opinii na temat bezpieczeństwa w tym miejscu, jaką ma wkrótce przekazać władzom Spółka Restrukturyzacji Kopalń.
SRK: za dwa-trzy lata niżej położone obszary osiedla Siersza w Trzebini będą podtapiane
Osiedle Siersza w Trzebini może zostać częściowo podtopione. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń. Prognozuje się, że taki los może spotkać mieszkańców niżej położonych terenów Sierszy już za dwa, trzy lata. Mariusz Tomalik, rzecznik prasowy SRK wyjaśnia, dlaczego na terenie osiedla Siersza w jednych miejscach woda podchodzi do poziomu gruntu, a w innych ziemia się zapada.
Mieszkańcy Trzebini-Sierszy: mieszkamy na bombie z opóźnionym zapłonem
Mieszkamy na bombie z opóźnionym zapłonem – mówią mieszkańcy osiedla Siersza w Trzebini, gdzie zapadająca się ziemia pochłonęła we wrześniu na lokalnym cmentarzu 40 grobów. Mieszkańcy boją się o własne domy, w których spędzili większość życia.
Kolejne zapadlisko w Trzebini. Nikt nie ucierpiał
Kolejne zapadlisko pojawiło się w piątek w Trzebini. Tym razem ziemia zapadła się na terenie zalesionym, nikt nie został poszkodowany – przekazał PAP st. kpt. Bogusław Szydło z małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej.
Kolejne zapadlisko w Trzebini. Tym razem w okolicy osiedla Gaj
W Trzebini na osiedlu Gaj znów zapadła się ziemia. Po raz kolejny zapadlisko znajduje się w pobliżu cmentarza. Zapadlisko pojawiło się około 13:00. Na miejscu swoje działania zakończyli już strażacy, którzy ogrodzili teren. Tym razem dziura ma około 6 metrów głębokości i tyle samo szerokości.
SRK podpisała umowę z wykonawcami zabezpieczeń części gruntów w Trzebini
Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) podpisała umowę z dwoma wykonawcami zabezpieczeń gruntów w rejonie os. Gaj i ul. Górniczej w Trzebini - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy spółki Mariusz Tomalik. Roboty w tych lokalizacjach powinny zakończyć się do połowy roku.
Powiatowi olkuskiemu grożą podtopienia i kolejne zapadliska. "Wczesna diagnoza może ograniczyć skalę problemu"
Nowe zapadliska, podtopienia i rozlewiska - to problemy, z którymi w najbliższych kilkudziesięciu latach będą musiały zmierzyć się władze samorządowe Olkusza, Hutek i Bukowna w powiecie olkuskim. Po wyłączeniu pomp zlikwidowanej kopalni woda wraca na swoje miejsce. Według ekspertów lokalne rzeki nieco odżyją. Ziemia Olkuska może także zyskać nowe tereny rekreacyjne i jeziora.
Ustalono szczegóły dotyczące prac zabezpieczających grunt w Trzebini
W piątek po południu zakończyły się ostatnie negocjacje Spółki Restrukturyzacji Kopalń z wykonawcami prac, którzy będą zabezpieczać grunty w Trzebini. "To daje możliwość podjęcia czynności i niezwłocznego przystąpienia do robót" - przekazała SRK.
Posiedzenie sztabu kryzysowego w związku z sytuacją w Trzebini
Wojewoda małopolski Łukasz Kmita zwołał w środę po południu posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego. Decyzja ta ma związek z wypowiedziami medialnymi prof. Marka Cały - naukowiec z AGH uważa, że mieszkańcy najbardziej zagrożonych zapadnięciami ziemi obszarów Trzebini powinni zostać ewakuowani.
W Trzebini 10 metrów od zabudowań zapadła się ziemia
W Trzebini po raz kolejny zapadła się ziemia - tym razem w odległości 10 metrów od zabudowań: Willi NOT i kortów tenisowych. Nie ma żadnych ofiar. Straż pożarna zabezpiecza teren - poinformował we wtorek PAP rzecznik prasowy małopolskiej PSP Hubert Ciepły. Zapadlisko powstało niedaleko parku w Sierszy, który nadal jest czynny dla mieszkańców. Wygrodzona została tylko jego część.
Burmistrz Trzebini o zapadliskach: wyniki badań będą kamieniem milowym
Wyniki badań terenu, które powinny być znane w połowie lutego, będą kamieniem milowym w rozwiązaniu sprawy zapadlisk, powstających na terenie naszej gminy. Rozwiązanie problemów nie nastąpi jednak z dnia na dzień – powiedział PAP burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk.
Kolejne zapadlisko w Trzebini
W Trzebini strażacy zabezpieczają kolejne zapadlisko. Tym razem na szczęście niezbyt duże - o średnicy dwóch-trzech metrów.
Mieszkańcy Trzebini z niepokojem czekają na wyniki badań geologicznych
Przed nami 50 dni niepewności. Wyniki badań gruntu w Trzebini będą gotowe dopiero w połowie lutego. W tym czasie nie będą prowadzone żadne prace zabezpieczające. Dziś odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego po tym, jak w weekend na terenie miasta powstało kolejne zapadlisko.
Dopiero na początku przyszłego roku można się spodziewać dokładnych wyników badań zapadlisk na terenie Trzebini
Eksperci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz firmy wykonujące odwierty mają już jednak pierwsze wnioski. Na terenie byłej kopalni Siersza występują pustki spowodowane zalaniem tego terenu w latach 50. ubiegłego wieku, ale znajdują się w głównej mierze na terenach niezamieszkałych.
A w rejonie osiedla Gaj nie ma istotnego zagrożenia - czytamy w oświadczeniu Spółki Restrukturyzacji Kopalń.
Jak tłumaczy rzecznik spółki Mariusz Tomalik, na konkretne wyniki badań trzeba poczekać, bo konieczne są dodatkowe odwierty.
Trzebinia Siersza: poświęcenie tablicy z nazwiskami zmarłych, których groby zniszczyło zapadlisko
Na cmentarzu w Trzebini Sierszy poświęcono tablica z nazwiskami zmarłych, których groby zniszczyło zapadlisko. We wrześniu ogromny krater pochłonął ponad 40 grobów, w których pochowanych było 61 osób. Ze względów bezpieczeństwa ciał nie ekshumowano. Teren został zabezpieczony i wyrównany.
Trzebinia: w niedzielę poświęcona zostanie tablica z nazwiskami zmarłych, których groby zniszczyło zapadlisko
W niedzielę na cmentarzu w Trzebini Sierszy zostanie poświęcona tablica z nazwiskami zmarłych, których groby zniszczyło zapadlisko.
Rzecznik spółki Tauron Wydobycie ws. wstrząsów w Trzebini: monitorujemy sprawę
Prowadzimy stały monitoring wpływu wstrząsów generowanych w wyniku działalności górniczej we wszystkich gminach, w których realizujemy prace podziemne – poinformował PAP rzecznik prasowy spółki Tauron Wydobycie Marcin Maślak. Jak dodał, dotychczas wstrząsy nie spowodowały w Trzebini szkód.
SRK zbada georadarem 100 ha w Trzebini Sierszy
Spółka Restrukturyzacji Kopalń rozszerza teren badań w Trzebini. Łącznie georadarem ma być sprawdzone około stu hektarów terenu. To pozwoli wytypować miejsca zagrożone powstawaniem zapadlisk. Równocześnie prowadzone są specjalistyczne odwierty. Dwa wykonano już w okolicach cmentarza, dwa kolejne w tym tygodniu będą wykonane na osiedlu Gaj.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 6
- 7
- 8
- chevron_right
Najnowsze
-
16:03
Mieszkańcy chcą uratować lokalną atrakcję przed dewastacją. Właściciel terenu: "Na moich stawach jest porządek"
-
15:12
Skargi i apele nie pomagają. Resztki jedzenia wciąż zaśmiecają nowohuckie trawniki i chodniki
-
14:46
Kiedy mróz zatrzaskuje drzwi – skuteczne sposoby na awaryjne otwarcie samochodu
-
14:42
Tutaj nie liczą się umiejętności czy wiek. Ceramika jest dla każdego!
-
14:33
Pijany ojciec wiózł samochodem ośmiolatka, miał 3,7 promila
-
14:01
Dlaczego zmieniamy swoje ciała? Rozmowa z psychologiem Michałem Brzegowym
-
13:53
To może być hit turystyczny Chrzanowa. "Czegoś takiego jeszcze u nas nie było"
-
13:33
Złodziej, który okradał kościoły, wpadł w ręce policji, bo... utknął w rowie
-
12:21
Ogniska zakaźnej choroby zwierząt w Małopolsce. Apel do hodowców
-
12:10
Prof. Andrzej Chwalba: „Populiści chętnie sięgają po historię, ale robią to wybiórczo. A historii nie da się wygumkować”
-
11:00
Tutaj nie liczą się umiejętności czy wiek. Ceramika jest dla każdego!