zapadlisko w Trzebini
Po deszczowym dniu znów zapadła się ziemia na ogródkach działkowych w Trzebini
Ma około czterech metrów szerokości metr głębokości. Pojawiło się na terenie, który jest zamknięty do odwołania, po tym jak przeprowadzone badania wskazały, że jest on szczególnie zagrożony zapadliskami.
W Trzebini rozpoczęły się prace zabezpieczające przed kolejnymi zapadliskami
Rozpoczęły się prace uzdatniające grunt specjalną mieszankę na os. Gaj w Trzebini. Ma to ustabilizować teren i zapobiec powstawaniu kolejnych zapadlisk. Obszar, który jest objęty pierwszymi pracami, to niespełna 1 hektar. Proces zatłaczania mieszanki cementu i popiołów potrwa ok. 2,5 miesiąca. Teren ten jest oznakowany jako niebezpieczny, bo - jak przyznaje Barbara Sanocka, geolog - same prace mogą powodować powstanie kolejnych zapadlisk.
Kolejne zapadlisko na terenie ogródków działkowych w Trzebini
Ziemia ponownie zapadła się na ogródkach działkowych w Trzebini. Dziura ma średnicę ok. 2 metrów, głębokość ok. 1,5 metra. Nie ma zagrożenia dla budynków - poinformował PAP rzecznik prasowy małopolskiej PSP Hubert Ciepły.
Ziemia pochłania ogródki działkowe na osiedlu Gaj w Trzebini
Zapadają się ogródki działkowe w Trzebini. Na ich południowej części w ostatnim tygodniu powstały trzy dziury. Jedna z nich ma 6 metrów szerokości i 8 metrów głębokości - wchłonęła w ziemię cały budynek gospodarczy.
Część ogródków działkowych przy ulicy Jana Pawła II w Trzebini została definitywnie zamknięta
Taką decyzję podjął dziś Urząd Gminy Trzebinia w porozumieniu ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń. Zamknięta została południowa strona ogródków działkowych.
Stało się tak po kolejnym zapadlisku, jakie dzisiaj pojawiło się na tamtym terenie. Tym razem dziura o średnicy około 6 metrów pochłonęła budynek gospodarczy - stało się to zaledwie 50 metrów od ostatniego zapadliska sprzed dwóch dni.
Jak przekazał Radiu Kraków Mateusz Król, przewodniczący osiedla Siersza, na którym występują zapadliska, ludzie jeszcze dzisiaj rano przyjeżdżali na teren ogródków działkowych i zabierali wszystkie cenne dla siebie rzeczy.
Kolejne zapadlisko w Trzebini. Pod ziemią znalazł się budynek gospodarczy
Dzisiaj przed południem na Osiedlu Gaj w Trzebini po raz kolejny zapadła się ziemia. Zdarzenie miało miejsce na ogródkach działkowych przy ulicy Jana Pawła II. Pod ziemią znalazł się budynek gospodarczy. Zapadlisko ma średnicę sześciu metrów i głębokość ośmiu metrów. Nikt nie ucierpiał.
Drugie zapadlisko jednego dnia w Trzebini
Kolejne zapadlisko w Trzebini. Tym razem dziura w ziemi pojawiła się na terenie ogródków działkowych -
przy ulicy Jana Pawła II.
Kolejne zapadlisko w Trzebini na osiedlu Gaj
Nowe zapadlisko pojawiło się w pobliżu jednego z bloków. Ma około czterech metrów średnicy i czterech metrów głębokości. Razem z ziemią zapadło się rosnące w tym miejscu drzewo. Drugie zostało ścięte przez służby.
Wprowadzono ograniczenia wstępu na cmentarz parafialny w Trzebini
Jest to decyzja proboszcza w związku z niestabilnym gruntem w południowej części nekropolii. Możliwość pochówku będzie uzależniona od położenia grobu - informuje parafia, której podlega cmentarz.
Trzebinia: początek prac w terenie na os. Gaj. Wypełniane będą podziemne pustki
Rozpoczęły się przygotowania do uzdatniania terenu przy zapadliskach w Trzebini. Prace prowadzone są przy osiedlu Gaj, mniej więcej 30 metrów od bloków. Uzdatnianie może potrwać nawet 4 miesiące.
Urząd Trzebini zdecydował o zamknięciu ulicy, przy której występują zapadliska
Urząd Trzebini zdecydował o zamknięciu ulicy Górniczej, przy której występują zapadliska. Przygotowany plan zmiany organizacji ruchu wejdzie w życie najprawdopodobniej w pierwszych dniach nowego tygodnia - poinformował PAP burmistrz Jarosław Okoczuk.
15 lutego poznamy wyniki badań gruntów w Trzebini
Ogłoszenie raportu w sprawie zapadlisk będzie połączone ze spotkaniem z mieszkańcami Trzebini. 15 lutego o godzinie 16.00 w Domu Kultury Sokół w Trzebini Spółka Restrukturyzacji Kopalń zaprezentuje wyniki badań gruntu przeprowadzonych w mieście. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Przewidziany jest czas na pytania od mieszkańców.
Czy będzie zakaz wstępu do lasu w okolicy zapadlisk w Trzebini?
Nadleśnictwo Chrzanów opublikowało właśnie mapy z zaznaczonymi czterema dotychczasowymi zapadliskami na terenie lasów. Jest też na czerwono zaznaczony obszar zagrożony wystąpieniem kolejnych dziur w ziemi. Nadleśnictwo monitoruje sytuację i będzie reagować na bieżąco - nawet zakazem wstępu.
Powiększyła się dziura na środku boiska w Trzebini
Piątkowe zapadlisko na środku boiska piłkarskiego w Sierszy w Trzebini powiększyło się. Jak podaje Mariusz Tomalik, rzecznik SRK, w poniedziałek geodeta zrobił dokładne pomiary. Lej ma kształt walca o głębokości 10 metrów i wymiarach na powierzchni 10 na 8 metrów.
Trzebinia: wyniki badań w sprawie zapadlisk za dwa miesiące
Mieszkańcy Trzebini jeszcze dwa miesiące poczekają na wyniki całościowych badań w sprawie zapadlisk. Nad sprawą będą pracować kolejni eksperci. Tym razem z ramienia rządu i Głównego Geologa Kraju. Raport Spółki Restrukturyzacji Kopalń mający ukazać się do 15 lutego nie będzie zatem końcem analiz.
Trzebinia: ul. Górnicza dostępna tylko dla mieszkańców?
Burmistrz Trzebini chce ograniczyć ruch na ul. Górniczej na os. Siersza. Ta droga gminna biegnie obok Willi NOT, gdzie 10 stycznia zapadała się ziemia. Kolejne zapadlisko powstało w miniony piątek na pobliskim stadionie. Z racji niebezpieczeństwa wystąpienia następnych ulica Górnicza ma być dostępna tylko dla mieszkańców posesji. Pozostali kierowcy powinni omijać tę trasę.
Powstała interaktywna mapa zapadlisk w Trzebini Sierszy
Autorem mapy jest Mateusz Król, przewodniczący rady osiedla Siersza. - Jakiś czas temu do własnych celów stworzyłem interaktywną mapę z zapadliskami, które osobiście widziałem i przede wszystkim miałem zdjęcia oraz byłem w stanie nanieść na mapę. Konsekwentnie nanoszone są (niestety) kolejne. Postanowiłem opublikować tę mapę, aby każdy mógł zobaczyć obszar, na jakim dotychczas wystąpiły - napisał w swoich mediach społecznościowych.
Zajęcia dla dzieci w sąsiedztwie zapadliska. Willa NOT na os. Siersza w Trzebini ponownie otwarta
Od wczoraj Willa NOT na os. Siersza w Trzebini jest ponownie otwarta. Odbywają się tam zajęcia dla dzieci. Potrwają przez całe ferie zimowe. Od 11 stycznia - dzień po zapadnięciu się tam ziemi - obiekt ten był wyłączony z użytku.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 5
- 6
- 7
- 8
- chevron_right
Najnowsze
-
18:20
Co kryją krypty kościoła w Chrzanowie? Naukowcy już to wiedzą
-
17:46
Czerwona woda w potoku Rzewnym w Krakowie. To już kolejna zanieczyszczona rzeka
-
16:42
Tarnowska firma bada sprawę zakupu nieruchomości przez Instytut Dmowskiego od "słupa". W tle korupcja?
-
16:27
Osiedle Kliny czeka rozbudowa. Deweloperzy przeznaczą na nią 100 mln zł
-
16:03
Mieszkańcy chcą uratować lokalną atrakcję przed dewastacją. Właściciel terenu: "Na moich stawach jest porządek"
-
15:12
Skargi i apele nie pomagają. Resztki jedzenia wciąż zaśmiecają nowohuckie trawniki i chodniki
-
14:46
Kiedy mróz zatrzaskuje drzwi – skuteczne sposoby na awaryjne otwarcie samochodu
-
14:42
Tutaj nie liczą się umiejętności czy wiek. Ceramika jest dla każdego!
-
14:33
Pijany ojciec wiózł samochodem ośmiolatka, miał 3,7 promila
-
14:01
Dlaczego zmieniamy swoje ciała? Rozmowa z psychologiem Michałem Brzegowym
-
11:00
Tutaj nie liczą się umiejętności czy wiek. Ceramika jest dla każdego!