Wzorowa uczennica
Książki o dizajnie, książki pod choinkę
Wzorowa uczennica rekomenduje najważniejsze w 2015 roku książki o dizajnie, architekturze i sztuce.
Moda na modę... w książkach
Książki o modzie wydają dziś tak poważne oficyny jak Znak, Wydawnictwo Literackie, BOSZ czy Czarne. To prawdziwa moda. Obok klasycznych, tłumaczonych z angielskiego tytułów znajdą Państwo reportaże o polskiej modzie, wyraz fascynacji fenomenem, jakim była moda na przykład w czasach PRL. Wzorowa uczennica na swoim blogu przygotowała listę najciekawszych modowych nowości na Targach Książki.
Brzydko w kulturze
Świątynie sztuki, przybytki piękna, strażnice wartości. Sądzicie, że krakowskie instytucje kultury wolne są od wirusa złego smaku, zaniedbania, pazerności, ordynarnej reklamy? Błąd. Zapraszamy na wycieczkę.
Zjeść teatr
Sandacz u Lupy, szarlotka u Jandy. Podobno jedzenie jest dziś jak seks. Jedzenie się pokazuje, jedzeniem się ekscytujemy i egzaltujemy. Także na scenie. Praktyki kulinarne to ważny wątek we współczesnym teatrze polskim. Na szczęście minęły czasy, (choć wspomnienia z PRL-u nie są wcale tak odległe), kiedy aktorzy chwalili sobie role, w których mogli najeść się do syta niedostępnych w handlu parówek.
Kontrolerzy biletów w Krakowie będą mieć mundury!
Dla amatorów trendów i miłośników mody to wspaniała, rozpalająca wyobraźnię wiadomość. Kto zaprojektuje mundury? Do jakiej nawiąże stylistyki? Mundur, uniform, zawodowy kombinezon - to ekscytujące wyzwanie dla stylisty, ale jednocześnie narzucający ograniczenia kostium.
Dlaczego Lasota przegrał? Alternatywne wyjaśnienie
Dlaczego Marek Lasota przegrał walkę o prezydenturę Krakowa? Wzorowa uczennica proponuje Państwu alternatywne wyjaśnienie.
Wśród jesiennych trendów - Lord Kantor!
Przedstawiamy Państwu unikatowe koszulki z limitowanej kolekcji Radia Kraków "Lord Kantor". Wzorując się na pracach czołowych europejskich projektantów mody, postawiliśmy na klasyczne zestawienia kolorystyczne - czerń i biel.
Krakowskie księgarnie
Gdzie kupują Państwo książki? Wyłącznie przez Bonito i Amazona na swojego Kindla? Mamy nadzieję, że nie tylko. Czytanie na ekranie ma swoje uroki, ale nigdy nie zastąpi kontaktu z papierową książką. A ten, najpełniejszy i najpiękniejszy jest w ulubionej księgarni, prawda?
Kostiumy
Najczęściej są prawie niewidzialne, często byle jakie. Bywają piękne. Tak jak muzyka, jak choreografia, tworzą język sceny, choć rzadko poświęca się im miejsce w recenzjach.
Dla dzieci w muzeum. Cz. 2
Kolorowe, starannie wydrukowane albumy to codzienność w dobrych muzeach i księgarniach. Ale co zrobić, by sztukami wizualnymi zainteresować także dzieci? Oto ciąg dalszy subiektywnego przeglądu.
Dla dzieci w muzeum. Subiektywnie
Kolorowe, starannie wydrukowane albumy to codzienność w dobrych muzeach i księgarniach. Ale co zrobić, by sztukami wizualnymi zainteresować także dzieci, najmłodszych i najbardziej wymagających bywalców muzeów i galerii? Zapraszam na wspólne oglądanie muzealnych wydawnictw dla najmłodszych.
Vamos a la playa, czyli krótka kariera leżaka w mieście...
Są wszędzie. Przed kawiarniami, barami, na placach, klimatycznych podwórkach. Przed muzeami. Zastąpiły wiklinowe krzesła, wyparły toporne piwne ławy. Może są i niewygodne, ale ile w nich wakacyjnej ułudy... Leżaki wzięły w posiadanie miasto latem.
Jaki Kraków zastał Kazimierz Wielki…
BLOG: Jaki Kraków zastał Kazimierz Wielki... Subiektywny alfabet współczesnej rzeźby
Versace nie jest dla każdego
Wyobraźcie sobie kapiącą złotem głowę mitycznej Meduzy. Zabija, ale nie sposób oderwać od niej wzroku. Ten przerażający i zachwycający jednocześnie obraz to symbol Versace jednego z najbardziej niezwykłych współczesnych domów mody.
Maj w kolorze INDYGO!
Czy wiecie co łączy Lecha Wałęsę, Davida Lyncha i Dalajlamę? Dżinsy!
Capella zmienia styl
Podła jakość komunikacji wizualnej to problem wielu muzycznych instytucji kultury w Krakowie. Dlaczego muzycy są tak niewrażliwi na współczesny dizajn?
Powiadają, że „styl to człowiek”…
Czy dyrektorzy krakowskich i małopolskich instytucji kultury mają styl? Proponujemy nasz subiektywny ranking najbardziejstylowych szefów instytucji kultury regionu.
W Światowy Dzień książki o... poradnikach
Dziś o sięganiu po poradniki. Oczywiście. Dla ludzi prawdziwie kulturalnych to czynność żenująca i wstydliwa.
Najnowsze
-
21:32
Wyjątkowa wystawa z okazji 30-lecia Muzeum Manggha
-
20:31
Jubileuszowa wystawa interdyscyplinarna prof. Zbigniewa Bajka w Pałacu Sztuki
-
19:37
Nawet 250 tysięcy złotych na instalację Odnawialnych Źródeł Energii. Kto może skorzystać?
-
19:00
Richard Rohr „Oddychając pod wodą. Duchowość i program 12 kroków
-
18:09
Wiceprezydent Stanisław Mazur: To będzie metro, takie jak zakładaliśmy. Będzie jeździć pod ziemią
-
16:39
Dilexis nos - encyklika o sercu, pierożkach i faworkach
-
15:31
Karambol w Biskupicach Radłowskich. Drogowcy nie mają sobie nic do zarzucenia
-
14:49
Zniszczone starorzecze Wisły Podgórki Tynieckie. Jest ciąg dalszy
-
14:19
Tylko do 29 listopada 2024 r. Koła Gospodyń Wiejskich mogą składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o skorzystanie z dwóch form wsparcia
-
14:09
Dotkliwie pobił kota, bo zwierzę skusiło się na… boczek
-
14:08
Walka w bliskim kontakcie w halach sądeckiego producenta okien