wystawa
"Rzeka jest po prostu sobą". Małgorzata Lebda i Rafał Siderski autorami nowej wystawy w Galerii Poprzecznej
Wszystko zaczęło się od biegu, który miał miejsce w 2021 roku. Było to wyjątkowe wyzwanie – bieg wzdłuż Wisły od jej źródła aż do ujścia. Trasa miała niesamowitą długość 1113 kilometrów, a Małgorzata Lebda pokonała ją w 28 dni. W dni biegowe pokonywała więcej niż maratoński dystans, średnio około 50 kilometrów. Ten wyczyn był nie tylko aktem sportowym, ale też poetyckim i aktywistycznym. Projekt miał głębszy sens – wyrażał refleksję nad przyrodą i naszymi związkami z nią. Do duchowo-sportowej podróży Małgorzata Lebda zaprosiła Rafała Siderskiego, który tworzył własną, wizualną narrację o rzece. W 2024 roku ukazała się książka fotograficzna "Dopływy, drgania, powidoki i pieśni na brzegach" (Wydawnictwo Warstwy), a w miechowskiej Galerii Poprzecznej trwa aktualnie wystawa o tym samym tytule. W audycji "Przed hejnałem" z artystami rozmawiała Sylwia Paszkowska.
"Proszę czekać, będzie rozmowa!". Fascynująca historia telefonów na nowej wystawie w Niepołomicach
W Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach otwarto niezwykłą wystawę "Proszę czekać, będzie rozmowa!", poświęconą historii telefonów. Stanowi ona nie tylko przegląd technologicznego postępu, ale również sentymentalną podróż do czasów, gdy telefon był symbolem luksusu i elegancji. Ekspozycja przyciąga zarówno entuzjastów dawnych technologii, jak i osoby chcące odkryć fascynujące zmiany, jakie zaszły w sposobie komunikacji na przestrzeni lat. Sylwia Paszkowska rozmawiała w audycji "Przed hejnałem" z Natalią Nowacką, dyrektorką Pola Kultury oraz Kaśką Rachwał, dyrektorką Muzeum Fonografii w Niepołomicach.
"Sztuka i metafizyka. Postawy i strategie lat 2000-2020" na Wydziale Sztuki UP
Ekspozycja gromadzi prace współczesnych polskich artystów, nawiązujących w swojej sztuce do tematyki religijnej i metafizycznej. - Wszystko wskazuje na to, że uczestnicy ideowego sporu po raz pierwszy spotkają się w jednej galerii - mówi inicjator projektu, kurator prof. Łukasz Murzyn.
Piękno pod stopami i na wyciągnięcie ręki
Wzory w kwadracie zamknięte. Ceramiczne zdobienia wnętrz z przełomu XIX i XX wieku
Najnowsze
-
07:05
Kryzys kadrowy w krakowskiej komunikacji miejskiej się skończył, problemy z kursowaniem autobusów trwają
-
06:01
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 26.11
-
20:33
Nie ustają protesty w sprawie krakowskich dorożek. Miasto: przetarg na wynajem miejsc nie zostanie odwołany
-
19:42
Ekspert: gdyby nie program Bezpieczny kredyt 2%, mielibyśmy dużo tańsze mieszkania
-
18:38
Puszcza pokonuje Widzew! Ważne punkty Żubrów
-
18:00
W cyfrowym świecie: jak rodzice mogą wspierać zdrowe nawyki cyfrowe?
-
17:51
Czy trwa już kampania wyborcza?
-
17:19
Przemoc emocjonalna w relacjach. Kiedy powiedzieć 'dość'?
-
16:56
Co to jest automatyzacja procesów?
-
16:52
Czym zajmuje się klinika szumów usznych?
-
16:44
Jak wyjść z zadłużenia chwilówkami?