wybory
Robert Biedroń: prezydent popełnił błąd, który będzie go kosztował przegraną w wyborach
Tonący brzytwy się chwyta. Prezydent zauważył, że popełnił ogromny, fundamentalny błąd, który będzie go kosztował przegraną w wyborach - mówił w niedzielę w Krakowie kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń, odnosząc się do podpisania przez Andrzeja Dudę ustawy przyznającej rekompensatę dla TVP i Polskiego Radia. Dodał, że cieszy się, iż znajdą się pieniądze na onkologię.
Tomasz Urynowicz: "Mam nadzieje, że najbliższe 5 lat to będzie okres jeszcze powazniejszych zmian"
Na placach handlowych i ulicach agitują na rzecz prezydenta Andrzeja Dudy. Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz wraz z ugrupowaniem Porozumienie Jarosława Gowina zainicjował dziś dużą akcję zbiórki podpisów pod kandydaturą obecnego prezydenta w najbliższych wyborach.
Adrian Zandberg: Specustawa o koronawirusie nie jest idealna. Kilkoma rzeczami trzeba się zająć
Gościem Radia Kraków był prezes partii Razem, poseł Adrian Zandberg.
Daria Gosek-Popiołek: Nic wielkiego się nie stało. Wiedzieliśmy, że przypadki koronawirusa w Polsce będą
- Wiedzieliśmy, że wirus w końcu pojawi się w Polsce. Trzeba zachować spokój, nie panikować, przestrzegać zasad, które przypomina Główny Inspektor Sanitarny - mówiła na antenie Radia Kraków posłanka Lewicy, Daria Gosek-Popiołek. W piątek Senat zajmie się ustawą o zwalczaniu koronawirusa. Sejm przyjął ją w poniedziałek - przy poparciu większości opozycji. "Wydaje mi się, że kompromis pozwolił przyjąć całkiem dobrą ustawę. Udało się z niej usunąć najbardziej kontrowersyjne zapisy" - mówiła posłanka Gosek-Popiołek w porannej rozmowie Radia Kraków. Jej zdaniem Senat mógłby do niej wnieść kilka poprawek. Liczy jednocześnie, że ustawa jak najszybciej trafi do podpisu przez prezydenta.
Norbert Kaczmarczyk: Nie można budować kapitału politycznego na chorobie
- Widzę zrozumienie w tej sprawie, to sytuacja nadzwyczajna i posłowie zdecydowali niemal jednogłośnie - tak o głosowaniu nad ustawą w sprawie koronawirusa mówił na antenie Radia Kraków poseł Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk. Sejm w nocy przyjął przepisy, które między innymi wprowadzają możliwość przymusowej hospitalizacji osób chorych na choroby zakaźne. Pracodawca będzie też mógł polecić pracownikowi wykonywanie obowiązków zdalnie z domu. Ustawa wprowadza dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły. Za ustawą było 400 posłów, przeciwko byli posłowie Konfederacji. "W tej sprawie niepotrzebne jest podgrzewanie nastrojów, ustawa pozwoli między innymi zarezerwować w budżecie pieniądze na bezprzetargowy zakup potrzebnych środków w razie wystąpienie w Polsce koronawirusa" - mówił poseł Kaczmarczyk w porannej rozmowie Radia Kraków.
Dorota Niedziela: "W kwestii koronawirusa nie wszystko jest perfekcyjnie przygotowane"
Rząd na specjalnym posiedzeniu Sejmu przedstawi informację na temat stanu przygotowań na ewentualne pojawienie się koronawirusa w naszym kraju. Do Sejmu wpłynął też projekt ustawy o zwalczaniu koronawirusa. Znalazły się w nim zapisy dotyczące obowiązkowej kwarantanny, dodatkowego zasiłku opiekuńczego w przypadku zamknięcie żłobka, przedszkola czy szkoły, a także kary za sprzedaż leków innym odbiorcom, niż wymienionym w ustawie. "Do tej pory mówiono nam, że wszystko jest perfekcyjnie przygotowane, a tak nie jest" - uważa posłanka Koalicji Obywatelskiej Dorota Niedziela. Jak mówiła w Radiu Kraków, opozycja będzie żądać między innymi informacji o tym, ile zostało przeprowadzonych badań pod kątem zarażenia koronawirusem oraz ile osób wracających z Włoch zostało przebadanych. "To jest tak, jakby nadchodził do nas potężny huragan, a rząd nie robił żadnych przygotowań, nie informował ludzi, nie uspokajał".
Prezydent: naszą wielką ambicją jest, aby podnosić poziom życia Polaków
Naszą wielką ambicją jest to, żeby podnosić poziom życia Polaków- mówił w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Limanowej. Zadeklarował, że jeśli zostanie wybrany na kolejną kadencję będzie kontynuował procesy i reformy temu służące.
Prezydent odsłonił w Rabce tablicę upamiętniającą Marię Kaczyńską i spotkał się z mieszkańcami
W Rabce Zdroju prezydent Andrzej Duda odsłonił tablicę upamiętniającą Marię Kaczyńską. Tablica zamontowana na obelisku przed kościołem świętej Marii Magdaleny w Rabce Zdroju to wyraz pamięci o małżonce Lecha Kaczyńskiego, która w górskim uzdrowisku spędziła dzieciństwo i zdała maturę w tamtejszym liceum - mówił prezydent Andrzej Duda
Paweł Kowal: Nie wiemy jak społeczeństwo się zachowa, gdy będą pierwsze informacje o chorobie
- Senat chce informacji od ministra zdrowia i taka informacja powinna paść - mówił na antenie Radia Kraków poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Kowal. Senat ma dziś wysłuchać szefa resortu zdrowia w sprawie koronawirusa. Z kolei prezydent Andrzej Duda zwrócił się do marszałek Sejmu o pilne zwołanie posiedzenia Izby Niższej, by rząd udzielił informacji na temat koronawirusa. Elżbieta Witek na dziś zwołała też posiedzenie Prezydium Sejmu, które podejmie decyzję w sprawie wniosku prezydenta. "Rząd powinien informować, ale zwoływanie Sejmu w tej sprawie jest przestrzelone. Prezydent wykorzystuje tę sprawę w kampanii wyborczej" - mówił Paweł Kowal w porannej rozmowie Radia Kraków.
Dlaczego Stanisław Żółtek startuje w wyborach prezydenckich?
Doprowadzenie do referendum, a następnie wyjście z Unii Europejskiej - to najważniejsze zadanie, jakie stawia przed sobą Stanisław Żółtek, kandydat partii Polexit i Kongresu Nowej Prawicy w wyborach prezydenckich. Do tej pory komitetowi Żółtka udało się zebrać ok. 5 tys. ze 100 tys. wymaganych podpisów.
Rafał Bochenek: To będzie kadencja kontynuacji. Nie będzie rewolucji
- Nie będzie rewolucji - tak o programie wyborczym prezydenta Andrzeja Dudy mówił na antenie Radia Kraków poseł Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek. Jego zdaniem, kampania skupi się na sprawach społecznych, poprawie życia milionów Polaków i umocnieniu Polski na arenie międzynarodowej. Najnowszy sondaż United Survey dla Dziennika Gazety Prawnej pokazuje, że urzędujący prezydent może liczyć w pierwszej turze na prawie 42 procent głosów. Małgorzata Kidawa-Błońska na ponad 22 procent. W drugiej turze kandydatka Koalicji Obywatelskiej przegrałaby z Andrzejem Dudą. Natomiast gdyby przeszedł do niej Władysław Kosiniak-Kamysz, mógłby wygrać z urzędującym prezydentem - wynika z sondażu. "Jeżeli chcemy doprowadzić do zwycięstwa, musimy wrócić do sposobu prowadzenia kampanii sprzed pięciu lat, wszyscy muszą pracować na sukces Andrzeja Dudy" - mówił poseł Bochenek w porannej rozmowie Radia Kraków.
Urszula Nowogórska: Widzimy głęboką kłótnię instytucji państwa. Tego wcześniej nie było
- Nigdy wcześniej nie było takich kuriozalnych sytuacji, by kłóciły się instytucje państwa. Stąd nasz wniosek o komisję kontroli państwowej, bo służby najwyraźniej nie zadziałały odpowiednio - tłumaczyła w Radiu Kraków Urszula Nowogórska, posłanka Koalicji Polskiej-Polskiego Stronnictwa Ludowego, komentując sprawę prezesa NIK. Jak dodawała, prezes NIK zajmował wcześniej różne stanowiska państwowe, był chwalony, a teraz nagle ktoś dopatruje się nieprawidłowości. "Zobaczymy jakie wnioski wypłyną po dzisiejszym spotkaniu marszałek Sejmu Elżbiety Witek z prezesem Banasiem" - dodawała posłanka Nowogórska.
Władysław Kosiniak-Kamysz: będziemy bronić wolności słowa, wolności wyboru i wolności mediów
Będziemy bronić wolności, zagwarantowanej przez państwo, wolności słowa, wolności wyboru, także wolności mediów – zapowiedział kandydat PSL na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. Ocenił też, że szef NIK nie powinien pochodzić z obozu rządzącego, a zawsze z opozycji.
Jarosław Gowin: wykorzystywanie w kampanii chorych na raka – grą ludzkim nieszczęściem
Wykorzystywanie w kampanii wyborczej sytuacji osób chorych na nowotwory jest nieakceptowalnym sposobem gry ludzkim nieszczęściem, ludzkimi tragediami – oświadczył w czwartek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Konrad Berkowicz: Cieszę się, że szefem NIK jest osoba skonfliktowana z obozem rządzącym
- Cieszę się, że doszło do takiej sytuacji, iż człowiek PiS-u z PiS-em się pokłócił. Dzięki temu możemy liczyć na realne kontrole Najwyższej Izby Kontroli, czego wyraz NIK już dawało - tak sprawę prezesa NIK Mariana Banasia komentował w Radiu Kraków Konrad Berkowicz, poseł Konfederacji. "Cieszę się z tego z powodów politycznych" - zaznaczał nasz poranny gość. Przypomnijmy, w środę o poranku agenci CBA przeszukali 20 miejsc w ramach śledztwa dotyczącego m.in. podejrzeń nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych prezesa NIK.
Kolejni kandydaci na prezydenta rejestrują swoje komitety. Wśród nich jest Stanisław Żółtek
Do PKW wpłynęły kolejne trzy zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego. Wśród nowych kandydatów jest... były wiceprezydent Krakowa Stanisław Żółtek, reprezentujący Kongres Nowej Prawicy i partię Polexit. Oprócz niego zgłosili się Piotr Bakun i Andrzej Voigt, ekspert Centrum Adama Smitha i były prezes Łódzkiego Klubu Sportowego.
Znamy sztab wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy
Mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło będzie szefową kampanii Andrzeja Dudy, Joachim Brudziński szef sztabu organizacyjnego, a była premier Beata Szydło szefową sztabu programowego - poinformował w środę europoseł Adam Bielan, który został rzecznikiem sztabu. W środę zaprezentowany został sztab ubiegającego się o reelekcję prezydenta.
Patryk Wicher: Bulwersuje mnie granie na emocjach, na osobach chorych
- To szczyt obłudy, granie na emocjach, granie chorymi - tak postawę opozycji w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji komentował na antenie Radia Kraków sądecki poseł PiS Patryk Wicher. Ustawa przewiduje przekazanie Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu prawie dwóch miliardów złotych jako rekompensatę za utracone wpływy z abonamentu. Opozycja proponowała, by te pieniądze przeznaczyć na onkologię. Sejm poprawkę opozycji odrzucił i ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta. "Andrzej Duda powinien ją podpisać" - mówił poseł Wicher w porannej rozmowie Radia Kraków.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 14
- 15
- 16
- chevron_right
Najnowsze
-
15:02
Tarnowskie maszkarony ogrzane na czas zimowy
-
14:39
Samotni, bezdomni i potrzebujący spotkali się na wspólnej Wigilii
-
14:01
Świąteczne potrawy mogą być groźne dla zwierząt
-
13:52
Światło, anioły i miłość do Krakowa – rozmowa z Łucją Kłańską-Kanarek
-
13:37
Światło, anioły i miłość do Krakowa – rozmowa z Łucją Kłańską-Kanarek
-
12:37
Jak co roku w Wigilię. Kwiaciarki z Rynku złożyły kwiaty pod pomnikiem A. Mickiewicza
-
11:49
600 osób na podziemnej Pasterce. W Kopalni Soli „Wieliczka” spotkali się pracownicy
-
11:32
Jej rozkładanie trwało kilka godzin! Szopka Krakowska zawędrowała do Nowego Sącza
-
11:28
Strzelanina przy ul. Dietla: prokuratura wszczęła śledztwo
-
10:45
Jak wyglądają święta w placówce opiekuńczo-wychowawczej? "Jest rodzinnie, są kolędy". Są też trudne pytania
-
22:30
Historyczna pamięć i walka o tożsamość Irlandii i Ukrainy // Історична пам'ять і боротьба за ідентичність Ірландії та України