wschodnia obwodnica Tarnowa
Będzie zgoda środowiskowa dla wschodniej obwodnicy Tarnowa
Mimo protestów w styczniu zostanie wydana decyzja środowiskowa dla wschodniej obwodnicy Tarnowa. Droga, która ma odciążyć od ruchu tranzytowego największe tarnowskie osiedla, ma powstać na granicy miasta i gminy. Przeciwko takiemu wyborowi protestuje jednak część mieszkańców Woli Rzędzińskiej, a także okolic ulicy Heleny Marusarz w Tarnowie. Przekonują m.in. że wybrany wariant przewiduje najwięcej budynków do wyburzenia, bo co najmniej 30 domów i ponad 50 budynków gospodarczych.
Kolejni mieszkańcy dołączyli do protestu ws. wschodniej obwodnicy Tarnowa
Nie tylko mieszkańcy Woli Rzędzińskiej, przez którą ma przebiegać potrzebna Tarnowowi trasa, ale także mieszkańcy samego miasta protestują przeciwko wybranemu wariantowi przebiegu wschodniej obwodnicy. Pod sprzeciwem podpisało się 289 mieszkańców osiedla Rzędzin, w tym m.in. ulic Heleny Marusarz oraz Stefanii Hanausek. Chcą dodatkowego spotkania w tej sprawie, ale magistrat na razie takiego nie planuje.
Trwa pat w sprawie wschodniej obwodnicy Tarnowa
Mimo protestów Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zamierza zmieniać planowanej trasy przebiegu wschodniej obwodnicy Tarnowa. Dzięki niej samochody zjeżdżające z autostrady nie przejeżdżałyby przez największe tarnowskie osiedla. Jednak przeciwko inwestycji protestuje sąsiednia Wola Rzędzińska, przez którą wschodnia obwodnica Tarnowa miałaby przebiegać. Przełomu nie przyniosła rozprawa administracyjna zorganizowana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, która szykuje się do wydania decyzji środowiskowej dla tej inwestycji.
Planowanie wschodniej obwodnicy Tarnowa idzie do przodu, ale pieniędzy brak
Trwa przygotowanie dokumentacji dla wschodniej obwodnicy Tarnowa, czyli drogi, która ma wyprowadzić z miasta ruch tranzytowy z północy na południe. Już za kilka tygodni może zostać wydana decyzja środowiskowa. Na przeszkodzie stanąć mogą fundusze, a raczej ich brak. Drogi nie ma na razie w rządowych planach, a może kosztować grubo ponad 200 milionów złotych.
Kolejny krok do powstania wschodniej obwodnicy Tarnowa, ale droga jeszcze daleka
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła materiały do decyzji środowiskowej potrzebnej do powstania drogi. To efekt konsensus sprzed roku dotyczącego przebiegu trasy. Na powstanie wschodniej obwodnicy Tarnowa nadal nie ma jednak pieniędzy. I raczej nie ma się co spodziewać, że znajdą się przed 2020 rokiem.
Wschodnia obwodnica Tarnowa. Wybrano korzystniejszy wariant dla miasta
To może być przełom w sprawie budowy wschodniej obwodnicy Tarnowa. Po latach sporów o przebieg drogi, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wstępnie zgodziła się na wariant uzgodniony niedawno przez miasto oraz gminę. Wschodnia obwodnica nie powstanie jednak szybko, bo potrzeba na nią ogromnych pieniędzy, których na razie nie ma.
Jest porozumienie ws. wschodniej obwodnicy Tarnowa
Po latach sporów tarnowski magistrat porozumiał się wreszcie z gminą Tarnów w sprawie przebiegu wschodniej obwodnicy miasta. To ważny krok w tej sprawie, ale to nie zmienia faktu, że budowę drogi, która miała odciążyć centrum Tarnowa nie ma jednak na razie pieniędzy.
Najnowsze
-
17:05
Lista Niezapomnianych Przebojów nr 1556 z 23.02.2025
-
17:01
Rusza rozbudowa Zakopianki w Libertowie. Światła zastąpi tunel
-
16:30
Interesuje mnie opowiadanie historii z perspektywy robaczka - Jacek Świdziński o sztuce komiksu
-
16:26
KOMIKS | "Brzask" Jacka Świdzińskiego
-
15:52
Las kupię! Nadleśnictwa ruszają na zakupy
-
15:27
„Cały ten świat ma dzikość w sercu i szaleństwo na twarzy”. Jak David Lynch przekracza granice
-
14:53
Od poniedziałku zmiany w okolicy cmentarza Grębałów
-
14:34
Pasy z szóstym z rzędu remisem. Jaga gubi punkty w Krakowie
-
14:05
Manifestacja poparcia dla Ukrainy w Tarnowie
-
10:00
"Dzikość serca" czyli pokręcony świat Davida Lyncha