W wydanym oświadczeniu w sprawie sesji czytamy, że dobre wyniki finansowe świadczą o tym, iż Grupa Azoty jest należycie zabezpieczona przed jakimkolwiek wrogim przejęciem.
Ta sesja nie pomoże, a zaszkodzi - takie zdanie na temat zwołanej przez PiS na 31 lipca nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnowa ma Bartłomiej Babuśka z Platformy Obywatelskiej.
"Jeżeli odpowiedzialnie podchodzi się do tego aby największy pracodawca Tarnowa miał się dobrze, to należy dziesięć razy zastanowić się zanim wywoła się szum medialny i będzie próbować się nagłaśniać, że coś może być źle. Na giełdzie Zakłady Azotowe mogą tracić, w momencie kiedy pojawi się informacja o tym, że jest to spółka zagrożona."
Radni PiS chcą na sesji przygotować uchwałę, apel do rządu o wpisanie tarnowskich Azotów na listę spółek strategicznych. W ich ocenie to troska o tarnowskie miejsca pracy.
"Rada miejska jest ciałem, która tego typu uchwały, zgodnie z prawem może podejmować i troszczyć się o ten największy zakład pracy i miejsca pracy dla ludzi. To jest nasz wręcz obowiązek." - uważa radny Kazimierz Koprowski, szef tarnowskiego PiSu.
"Trzeba reagować gdzie się da i jak się da. Jako radni musimy oddać swój głos w sprawie Azotów" - podkreślał z kolei w rozmowie z Radiem Kraków Jacek Łabno z Solidarnej Polski.
Pomysłodawcy zwołania sesji tłumaczą że do Związki Zawodowe tarnowskiej firmy zwróciły się do radnych z prośba o taka interwencję.
Tymczasem Zarząd firmy w oświadczeniu apeluje do wszystkich pracowników i środowisk, o " zaufanie, wyrażone poprzez zachowanie spokoju i nie angażowanie się w bieżące, jałowe spory."
Nadzwyczajna sesja w sprawie Azotów ruszy w Tarnowie o godzinie 16.00.
Zobacz treść oświadczenia zarządu Grupy Azoty
Przypominamy: Rosyjski Acron wykupił kolejne udziały w Grupie Azoty
Czytaj też: Grupa Azoty ustawowo strategiczna dla gospodarki?
- A
- A
- A
Tarnowscy radni podjęli uchwałę w obronie Azotów
Po burzliwej i politycznej dyskusji, tarnowscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę ws. obrony Grupy Azoty. Radni wzywają premiera i ministra skarbu do zabezpieczenia polskiego potentata chemicznego przed wrogim przejęciem przez rosyjski Acron. Chcą aby Grupa Azoty została wpisana na listę firm strategicznych dla polskiej gospodarki. Co ciekawe zdaniem samych Azotów podobne do dzisiejszej dyskusje nie pomagają wcale firmie. Przed dzisiejszą nadzwyczajną sesją Rady Miasta Tarnowa w sprawie Grupy Azoty, zarząd spółki wydał oświadczenie, że takie posiedzenie jest niepotrzebne. Zdaniem przedstawicieli Azotów powstały w ostatnim czasie szum komunikacyjny nie pomaga w realizacji długofalowej strategii firmy.
(Agnieszka Wrońska/ew)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
15:39
ANAKLASIS na fali | Krzysztof Herdzin - IMPRESSIONS ON PADEREWSKI
-
15:36
Film „Zła nie ma” Hamaguchiego – czy człowiek jest jak jeleń?
-
15:21
Nowi inwestorzy i miejsca pracy – dla nawet 200 osób
-
15:16
Pomysł na krótsze kolejki w sądach? Więcej kompetencji dla notariuszy
-
14:53
Tarnów gotowy do akcji "Zima", na którą nie ma pieniędzy
-
14:52
43-metrowy tramwaj kontra 36-metrowy peron
-
14:27
Prof. Antoni Dudek: „W Polsce potrzebny jest reset konstytucyjny, tylko brakuje chętnych”
-
13:50
Zagłosuj na wyczyn i blamaż tygodnia
-
13:43
Odizolowani, ale nie odcięci. Jak literatura zmienia życie w więzieniu?
-
12:58
Wybitny architekt nowym Honorowym Obywatelem Tarnowa
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze