- A
- A
- A
Tarnowianie zdecydują na co wydać 2 miliony złotych
Tarnowianie zdecydują na co wydać 2 miliony złotych - rusza głosowanie nad tzw. budżetem obywatelskim.Do końca przyszłego tygodnia pełnoletni mieszkańcy miasta mogą oddać swój głos na jeden z 44 projektów. Propozycje dotyczą m.in budowy czy remontu dróg, parkingów i chodników. "Zdarzają się też pomysły bardziej niekonwencjonalne" - przyznaje prezydent Ryszard Ścigała.
Tarnowianie mogą oddawać swój głos za pomocą specjalnego formularza dostępnego w urzędzie miasta czy też na stronie internetowej magistratu. Muszą wypełnić dokument i dostarczyć go do urzędu przed 12 kwietnia. Posiadacze karty mieszkańca mogą natomiast głosować przez internet. Pomysłów co zrobić z pieniędzmi jest cała masa. Tarnowianie zgłosili w sumie pół tysiąca projektów. Szybko jednak okazało się, że wiele z nich się powtarza. Po ostatecznej weryfikacji zostały 44 projekty - na które od dziś można głosować.
Wśród projektów znalazła się propozycja stworzenia wybiegu dla psów, placu linowego, makiety Zamku Tarnowskich oraz dodatkowych zajęć sportowych, pozalekcyjnych w szkołach podstawowych. Marcin Zaród proponuje zakup komputerów, żeby uczyć seniorów korzystania z internetu. Zastępca prezydenta Tarnowa, Krystyna Latała podkreśla, że wszystkie projekty, nawet te odrzucone podczas weryfikacji, będą dla urzędników cenną wskazówką na przyszłość. Budżet obywatelski ma też podziałać na wyobraźnię tarnowian.
Głosowanie potrwa przez dwa tygodnie. Specjalne formule są dostępne w urzędzie miasta oraz na stronie internetowej www.tarnow.pl. Magistrat ogłosi wyniki jeszcze w kwietniu. Jeżeli projekt, który zdobędzie najwięcej głosów będzie kosztował milion złotych, a drugi 2 miliony - to urzędnicy wybiorą kolejny z listy, który będzie tańszy.
Idea budżetu obywatelskiego polega na tym, że mieszkańcy mogą zadecydować na co zostanie wydana kwota wygospodarowana z ogólnego budżetu miasta. Jeśli pomysł się sprawdzi, następnym razem tarnowianie mogą decydować o podziale nie 2 a nawet 5 milionów złotych.
(Bartłomiej Maziarz/ko)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
14:04
Apartamentowiec zamiast modernistycznego biurowca. Rozpoczęto rozbiórkę
-
13:52
Tajemniczy świat szeptuch - o uzdowicielkach i uzdowicielach
-
13:42
W ciągu dnia zagłębie kiczu, ale nocą...
-
13:37
Służba w wojsku w regionie tarnowskim wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem
-
13:35
Litewsko - polska tożsamość
-
13:12
Koszty dodatkowe przy kredycie hipotecznym: Na co trzeba się przygotować?
-
13:05
Bilety kolejowe za złotówkę, atrakcje dla dzieci w mieście. Ferie bez nudy w Małopolsce
-
13:00
Jak dobrać kolor szminki do ust? Poznaj praktyczne wskazówki
-
12:50
Co jeść zimą? Kalarepa, jarmuż, warzywa bulwiaste – dieta sezonowa jest dla nas najzdrowsza
-
12:33
Narty w dłoń i w stronę Błoń! Na największej łące można pobiegać na nartach
-
12:04
Jak zmienią się bulwary wiślane? "Zmiany będą w różnym stopniu, w różnych miejscach"
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze