Remont mostu w Nowym Brzesku ma się zakończyć do września. Ale zarówno samorządowcy z obu stron Wisły, jak i mieszkańcy przekonują, że nie mogą tyle czekać. Już w pierwszych dniach po zamknięciu tej przeprawy spadły obroty w sklepach w Nowym Brzesku, a kierowcy muszą dojeżdżać do pracy nawet 40-kilometrowym objazdem. Stąd pomysł na powstanie tymczasowego mostu pontonowego, który połączy Sierosławice oraz Świniary - w miejscu, w którym kiedyś kursował prom. Wojsko ma go postawić już za tydzień. Wcześniej samorządy muszą poprawić drogi dojazdowe, bo bez tego pontonowy most wojskowy może być rzadko wykorzystywany.
- A
- A
- A
Remont mostu w Nowym Brzesku - do września zastąpi go most pontonowy
W okolicach Nowego Brzeska powstanie tymczasowy most pontonowy, zbudowany przez wojsko. Ma pomóc mieszkańcom powiatu proszowickiego oraz bocheńskiego w przedostaniu się przez Wisłę, po zamknięciu remontowanego mostu w Nowym Brzesku.droga do mostu pontonowego - fot: B. Maziarz
Na przygotowanie tego tymczasowego mostu wojskowego koło Nowego Brzeska Urząd Marszałkowski przeznaczy 50 tysięcy złotych, a Gminy Nowe Brzesko i Drwinia oraz Powiaty Bocheński i Proszowicki po 27,5 tysiąca złotych. Dziś samorządowcy podpisali list intencyjny w tej sprawie.
Przeprawa powinna być gotowa pod koniec przyszłego tygodnia. Jak podkreśla senator Włodzimierz Bernacki, wojskowi zamieszkają na kilka tygodni w szkole w Sierosławicach, żeby czuwać nad bezpieczeństwem np. w przypadku poniesienia stanu Wisły.
Bartłomiej Maziarz/bp
Komentarze (0)
Najnowsze
-
19:44
Hydrogeolog: Stan polskich wód może być gorszy niż przedstawiają to oficjalne dane
-
17:30
Kiedy monitoring w szpitalu jest legalny?
-
17:21
Jaka przyszłość czeka dawne Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy Wawelu? Obiekt popada w ruinę
-
16:50
Inspektorzy PIP będą działać sprawniej. "Kodeks pracy nie przewiduje, że umowę o pracę jest nagrodą"
-
16:30
Władze Krakowa: specustawa rozwiąże problemy formalne ws. budowy metra
-
14:45
Akt utworzenia gminy już w rękach urzędników ze Szczawy. Nowa gmina ma jednak "pod górkę"
-
13:54
Wypalenie zawodowe – cichy wróg pracownika. Jak je rozpoznać i jak sobie z nim radzić?
-
13:47
Koniec z „dworcem wstydu” w Krynicy. Budynek znów będzie służył podróżnym
-
13:33
Ruszyła częściowa rozbiórka zabytkowego Starego Młyna w Nowym Sączu. ZDJĘCIA
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze