Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Małopolscy politycy wybrali wyczyn i blamaż tygodnia

  • Kraków
  • date_range Sobota, 2012.09.29 10:38 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:36 )
Zdaniem gości Radia Kraków najbardziej negatywne wydarzenie ostatnich dni, to tragiczna w skutkach bójka chuliganów Wisły i Cracovii. Wskutek ciosów zadanych nożem zginął mężczyzna.

fot: Radio Kraków



Zdaniem Wojciecha Kozaka , wicemarszałka Małopolski z PSL zbyt mało patroli policji jest na ulicach Krakowa,, dlatego pseudokibice mogą czuć się bezkarni. -Proponuję, żeby część funkcjonariuszy, którzy z suszarkami łapią przy drogach kierowców zajęła się patrolowaniem newralgicznych punktów Krakowa - mówił Wojciech Kozak.

Z kolei przewodniczący Sejmiku Kazimierz Barczyk z PO zauważył, że głośne i tragiczne zdarzenia z udziałem pseudokibiców cieniem kładą się na Kraków. -Niektórzy sformułowanie "Święta Wojna" dotyczące zmagań sportowych wzięli niestety zbyt serio - komentował Kazimierz Barczyk. Wtórował mu Grzegorz Biedroń, radny Sejmiku z PiS. Jego zdaniem informacje o Krakowie, jako mieście z którego można wrócić w trumnie nie były bezpodstawne. -Krytykowaliśmy w maju BBC za reportaż o krakowskich pseudokibicach, czas najwyższy ten problem rozwiązać - przekonywał Grzegorz Biedroń z PiS.

Zdaniem Kazimierza Chrzanowskiego, przewodniczącego małopolskich struktur SLD za karygodne zachowania pseudokibiców należy karać również kluby. -Do ostatniej, tragicznej w skutkach bójki nie doszło na stadionie, jednak sprawcy zajścia jednoznacznie identyfikują się z klubami- przekonywał Kazimierz Chrzanowski. Jego zdaniem realną walkę z pseudokibicami powinny prowadzić również kluby kibica.

Przypomnijmy, od ciosów nożem zginął 32-letni mężczyzna, drugi trafił do szpitala z ciężkimi ranami brzucha. Według śledczych, tłem krwawej rozprawy mogły być porachunki pseudokibiców krakowskich drużyn.
Komendant wojewódzki policji powołał specjalną grupę do wyjaśnienia sprawy i zatrzymania uczestników zajścia. Policja zatrzymała w sumie 17 osób. Kraków: Zarzuty dla 7 uczestników bójki przed Multikinem




W kategorii Wyczyn tygodnia goście Radia Kraków najlepiej ocenili Otwarcie Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Kazimierz Barczyk z PO przekonywał, że nowe muzeum będzie kolejnym niezwykle atrakcyjnym miejscem na mapie Krakowa. - To będzie miejsce dla Polaków z kraju i ze świata, ale także dla obcokrajowców - komentował Kazimierz Barczyk. Z kolei Grzegorz Biedroń z PiS zwrócił uwagę, że otwarcie Muzeum to wielki sukces, który udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. -Kilka lat temu były problemy z ustaleniem własności obiektu, ze sprawami organizacyjnymi jednak dzięki współpracy samorządowców udało się je rozwiązać - zauważył Grzegorz Biedroń.

Zdaniem Wojciecha Kozaka , Wicemarszałka Małopolski z PSL inwestycje w Muzea są priorytetowe. -Wielu ludzi więcej słyszało o bitwie pod Lenino, niż o Powstaniu Warszawskim, a to niedopuszczalne - przekonywał Wojciech Kozak. Z kolei Kazimierz Chrzanowski z SLD przypomniał o wielkim zaanagażowaniu kombatantów, władz Krakowa i województwa w budowę Muzeum. Gdyby nie praca i wysiłek tych wszystkich ludzi nie byłoby tego wielkiego sukcesu - stwierdził Kazimierz Chrzanowski.

Na dwóch poziomach budynku Muzeum Armii Krajowej zgromadzono setki eksponatów. Są wśród nich dokumenty konspiracyjne , rozkazy, archiwalne zdjęcia , elementy uzbrojenia , grypsy więzienne i donosy na gestapo. Można również zobaczyć obiekty wielkogabarytowe jak słynna rakieta V2, polski czołog Vickers , czy kabina Halifaxa, z którego skakali cichociemni. Muzeum znajduje się przy ulicy WIta Stwosza w Krakowie, nieopodal Regionalnego Dworca Autobusowego. Stała ekspozycja w Muzeum AK - otwarta! ZDJĘCIA


Głosować można także na stronie audycji Wyczyn i blamaż .

Ogłoszenie wyników plebiscytu na Wyczyn i Blamaż tygodnia w poniedziałkowym magazynie CND po 8.30.

Wyślij opinię na temat artykułu

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię