uzależnienia
Pragną wolności, ale popadają w uzależnienia. Dlaczego młodzi ludzie tracą poczucie sensu?
Ochrona młodzieży przed uzależnieniami wymaga zaangażowanego podejścia. Ważne jest wsparcie emocjonalne, budowanie zdrowych nawyków oraz zaangażowanie społeczności, która otacza młodego człowieka. - Jednym z silnych czynników chroniących jest konstruktywna grupa rówieśnicza. Jeżeli w życiu młodego człowieka pojawia się stan, który można określić jako pustka, nuda, totalny brak sensu to próbą poradzenia sobie z tym problemem będzie sięgnięcie po środki chemiczne, poszukiwanie czegoś, co tę pustkę wypełni - mówią w rozmowie z Sylwią Paszkowską Tomasz Gubała (prezes Fundacji Archezja) i dr Roman Solecki (dyrektor Krakowskiego Instytutu Logoterapii).
Przeciwdziałanie przemocy domowej,uzależnieniom oraz ochrona zdrowia psychicznego
Konferencja szkoleniowa pt. „PREWENCYJNE DZIAŁANIA SŁUŻB W ZAKRESIE OCHRONY SPOŁECZEŃSTWA – PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY DOMOWEJ, UZALEŻNIENIOM ORAZ OCHRONA ZDROWIA PSYCHICZNEGO”. W konferencji uczestniczyło 145 osób - psychologowie, pedagodzy, psychoterapeuci, kuratorzy sądowi, policjanci i strażnicy miejscy.
"Młodzi w sieci" - gra dobra nie tylko na wakacje
Uważa się, że największy problem z odłożeniem na dłużej smartfona mają nastolatkowie – badania pokazują, że nawet 37% młodych ludzi nie wyobraża sobie funkcjonowania bez nich każdego dnia.
Jeżeli widzicie Państwo niepokojące zachowanie waszych dzieci, jeżeli obawiacie się że mogą się zatracić w cyber-świecie, to już za chwilę mówić będziemy o znakomitej grze edukacyjnej „Młodzi w sieci”, która stworzona została przez praktyków pracy z młodzieżą – psychologa, pedagoga, animatora oraz nastolatkę. Katarzyna Pelc rozmawia z współautorami gry - dr Marcinem Rzegockim i ks. Józefem Partyką z Fundacji Auxilium.
III Małopolska Giełda Programów Profilaktycznych
6 czerwca br. w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Jana Pawła II odbyła się III Małopolska Giełda Programów Profilaktycznych realizowana przez Eksperta Wojewódzkiego ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii oraz Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia.
Zaproszenie do spotkania przyjęło ponad 150-ciu przedstawicieli małopolskich szkół: dyrektorzy, nauczyciele, profilaktycy, pedagodzy; instytucji zajmujących się pracą wychowawczo dydaktyczną z młodzieżą, pracowników administracji samorządowej. W gronie wystawców znalazły się m.in.: Gmina Jabłonka z programem „Kolorowa Profilaktyka” i Fundacja Auxilium z Tarnowa. Z przedstawicielami rozmawiała Katarzyna Pelc
Szkolenia profilaktyczne w okresie ferii zimowych 2023 roku.
Tematyka szkoleń obejmuje naukę i rozwój umiejętności społecznych, które są czynnikami chroniącymi przed uzależnieniami.
Dzieci i młodzież mogą dowiedzieć się m. in. jak stosować zachowania asertywne, jak radzić sobie ze stresem, jak osiągać cele życiowe oraz jak wyrażać emocje.
Rodzice i nauczyciele mogą poszerzyć swoją wiedzę w zakresie budowania relacji, komunikacji wspierającej rozwój oraz mogą poznać metody przeciwdziałania zachowaniom ryzykownym u dzieci i młodzieży.
Szkolenia realizowane są nieodpłatnie, aktywnymi metodami.
Najnowsze
-
17:48
Terapie nowotworów z wykorzystaniem promieniowania neutronowego
-
17:15
Radosław Sikorski w Chrzanowie: "Połączę i pogodzę Polaków"
-
16:51
Los elektrowni Siersza nie jest jeszcze przesądzony?
-
15:51
Pożegnanie Artura Sarnata - legendarnego bramkarza Wisły Kraków
-
15:49
Nielegalnie handlował egzotycznymi zwierzętami, wpadł na... targach egzotycznych zwierząt
-
15:43
Jeszcze więcej biletów na Festiwal Boska Komedia
-
15:22
Natchniony, napuszony, banalny: „Mały Książę”
-
15:00
„Na jego grze się wychowywałem”. Piłkarska Polska pożegnała dziś w Krakowie Artura Sarnata
-
14:40
Murem za Pałacem Młodzieży w Tarnowie. Zebrano już ponad tysiąc podpisów
-
14:02
25 lat zamiast dożywocia. Na wokandzie ponownie sprawa morderstwa w Jurkowicach
-
12:10
"Zamknięcie lotniska jest absolutną ostatecznością"