uchwała anty-LGBT
Sejmik Małopolski uchylił tzw. deklarację anty-LGBT z 2019 roku
Za unieważnieniem
dokumentu był 16 radnych opozycji, przeciw siedmiu radnych Prawa i Sprawiedliwości, a 15 radnych tej partii wstrzymało się od głosu. To oznacza koniec deklaracji przeciwko ideologii LGBT, przez którą województwo małopolskie miało stracić nawet dwa i pół
miliarda euro z funduszy europejskich.
Wiemy, jak wygląda projekt nowelizacji tzw. uchwały anty-LGBT dla Małopolski
Sejmik województwa ma zająć się zmianą deklaracji przeciwko ideologii LGBT na poniedziałkowej sesji.
Projekt nowej uchwały udostępnił na portalu społecznościowym były wicemarszałek i radny sejmiku Tomasz Urynowicz.
Tomasz Urynowicz krytycznie o planach nowelizacji deklaracji związanej z ideologią LGBT
Brak wcześniejszego przedstawienia i skonsultowania projektu nowelizacji deklaracji związanej z ideologią LGBT zarzucił marszałkowi Małopolski były wicemarszałek Tomasz Urynowicz. Zapowiedział też, że złoży do WSA wniosek o unieważnienie uchwały odwołującej go z funkcji wicemarszałka.
Władze wojewodztwa małopolskiego przygotowały nowelizację tzw. uchwały anty-LGBT
Władze województwa nie zamierzają uchylać, a jedynie zmienić zapisy tak zwanej uchwały antyLGBT. To ma być sposób złagodzenie napięć z Komisją Europejską, która zagroziła wstrzymaniem unijnych pieniędzy dla regionu.
Projekt znowelizowanej uchwały przygotował zarząd województwa. Dokument został już skonsultowany z klubem Zjednoczonej Prawicy, pozostałe kluby będą się z nim dopiero zapoznawały.
Witold Kozłowski: Szum medialny i naciski wewnątrz nie są potrzebne
Szum medialny i naciski wewnątrz nie są potrzebne - napisał na Twitterze marszałek małopolski, Witold Kozłowski, komentując informacje o tym, że samorządowcy ugięli się pod presją Brukseli. Chodzi o tzw. uchwałę anty-LGBT.
Prezydent Krakowa prosi KE, aby indywidualnie oceniała działania miasta na rzecz LGBT+
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wystosował w środę pismo do Komisji Europejskiej, w której apeluje o indywidualną ocenę działań miasta na rzecz osób LGBT+, niezależnej od decyzji podejmowanych przez władze województwa małopolskiego.
Na sesji Sejmiku bez zmian w zarządzie i bez nowej uchwały, która ma zastąpić rezolucję anty-LGBT
Bez zmian w zarządzie województwa małopolskiego i decyzji ws. tak zwanej deklaracji anty-LBGT. Radni Sejmiku spotkali się dziś na sesji w Muzeum Lotnictwa, ale podjęli zupełnie inne tematy. Kwestiami kadrowymi, a także kontrowersyjną uchwałą zajmą się 7 września.
Sejmik Małopolski ponownie zajmie się tematami związanymi z uchwałą "anty-LGBT"
O godzinie 10:30 w budynku Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie rozpocznie się sesja sejmiku. Oprócz punktów od dawna wpisanych w harmonogram należy spodziewać się także dodatkowych dyskusji i głosowań.
Uchwała anty- LGBT dla Małopolski zostaje. Sejmik odrzucił wniosek o jej uchylenie
Tzw. uchwała anty-LGBT zostaje. Sejmik odrzucił po długiej dyskusji wniosek o uchylenie deklaracji. Przeciw odwołaniu było 23 radnych, za odwołaniem 15.
Tomasz Urynowicz wystąpił z klubu radnych PiS
Wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz ogłosił we wtorek, że występuje z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Decyzja ma związek ze sporem o deklarację anty-LGBT, z powodu której Komisja Europejska grozi zablokowaniem wypłaty środków unijnych.
Czy Małopolska wycofa się z tzw. uchwały anty-LGBT? Nadzwyczajna sesja Sejmiku przełożona
Ze względu na problemy techniczne nadzwyczajna sesja Sejmik Województwa Małopolskiego została przesunięta.
Arcybiskup Marek Jędraszewski w Ludźmierzu: Wolności nie kupuje się za pieniądze
– Zmaganie z Matką Najświętszą i Jej dziećmi trwa także dzisiaj w postaci neomarksistowskiej ideologii, która podważa humanizm tak wspaniały i piękny wyrażony w Przenajświętszej Dziewicy, która podważa godność kobiety i mężczyzny, która pragnie deprawować polskie dzieci już w przedszkolach i szkołach, a wszystko w imię tolerancji i przewrotnego kłamstwa, które oskarża Kościół broniący polski naród o homofobię, o prześladowania inaczej myślących, o innej orientacji – mówił abp Marek Jędraszewski. Arcybiskup zwrócił też uwagę na presję, jaka wywierana jest m.in. na samorząd Województwa Małopolskiego ws. uchwały anty-LGBT.
Lewica apeluje do radnych sejmiku województwa małopolskiego o uchylenie deklaracji "anty-LGBT"
Przy okazji sobotniego Marszu Równości w Krakowie - Lewica apelowała do radnych sejmiku województwa małopolskiego o uchylenie deklaracji "anty-LGBT". We wtorek podczas nadzwyczajnej sesji ma odbyć się głosowanie w tej sprawie.
Radni opozycji domagają się unieważnienia deklaracji "anty-LGBT"
Odbędzie się nadzwyczajna sesja sejmiku województwa małopolskiego w sprawie odwołania tzw. uchwały "anty-LGBT" dla Małopolski. Projekt wycofania się z podjętej dwa lata temu deklaracji przeciwko ideologii LGBT złożyli radni Koalicji Obywatelskiej. Jak przekonuje Krzysztof Nowak, radny klubu, w obliczu groźby utraty kilku milionów złotych z funduszy europejskich, ten dokument już na pewno trzeba wycofać:
#ZrobimyToLepiej! - przekonują przedstawicielki Lewicy
Zbierają podpisy pod kolejnym projektem legalizacji aborcji oraz apelują do władz Małopolski o wycofanie się z tzw. "uchwały antylgbt". Posłanki "Lewicy" na Placu Wolnica w Krakowie oraz w Parku Bednarskiego przekonywały mieszkańców do konieczności łatwego dostępu do zabiegów usuwania ciąży.
Jak przyznawała posłanka partii Joanna Scheuring-Wielgus, ten projekt "Legalna Aborcja bez kompromisów" różni się trochę od tych poprzednich:
Prezydenci małopolskich miast apelują do władz województwa o unieważnienie tzw. uchwały anty-LGBT
Prezydenci Krakowa, Nowego Sącza, Oświęcimia i Tarnowa apelują do władz województwa małopolskiego o wycofanie się z deklaracji antyLGBT. Samorządowcy podkreślają, że są zobowiązani do równego traktowania wszystkich obywateli, a ich obowiązkiem jest strzec praw człowieka zawartych w Konstytucji.
Agnieszka Ścigaj: Jaki był cel "uchwały anty-LGBT"?
Przez tzw. "uchwałę anty-LGBT" Małopolsce grozi utrata ponad dwóch i pół miliardów euro z Unii Europejskiej - posłowie żądają wyjaśnień od Sejmiku Województwa Małopolskiego. Ireneusz Raś z Koła Polskiego oraz Agnieszka Ścigaj, posłanka koła Polskie Sprawy, pytają władze Małopolski, czy utrata pieniędzy z funduszy unijnych jest możliwa oraz jakie efekty dała deklaracja sprzeciwu wobec wprowadzania ideologii LGBT ogłoszona przez sejmik prawie dwa lata temu.
Krakowski sąd odrzucił skargę RPO ws. jednej z uchwał o "przeciwdziałaniu ideologii LGBT"
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie odrzucił skargę Rzecznika Praw Obywatelskich na uchwałę małopolskiej gminy Lipinki deklarującą przeciwdziałanie "ideologii LGBT". Uchwała nie dotyczy sprawy z zakresu administracji publicznej - uznał WSA w uzasadnieniu decyzji.
Najnowsze
-
17:08
Tomek Wachnowski
-
17:00
Narciarze doczekali się rozpoczęcia sezonu zimowego. ZDJĘCIA
-
16:20
Kandydat niezależny… z poparciem PiS. Poznamy go w niedzielę w Krakowie
-
16:08
W labiryncie Krzysztofa Pendereckiego, w 91. urodziny Mistrza
-
15:51
Wracali z podróży poślubnej, a na lotnisku czekał na nich... tort i prezenty
-
15:24
Kraków Airport świętuje podwójnie. Przywitano 10-milionowego pasażera w 2024 roku
-
15:03
Północna obwodnica i odcinek S7 Widoma-Kraków będą przejezdne przed świętami
-
14:42
Szef nowosądeckiej spółki spowodował wypadek, prokuratura może zmienić lub rozszerzyć zarzut
-
13:28
Zdublowane terminy dwóch ważnych egzaminów. Małopolskie kuratorium przeprasza
-
12:57
Sezon narciarski w Małopolsce rozpoczęty. Otwarcie stoku w Tyliczu
-
12:00
Grzegorz Smułek i Damian Kordian Kawecki: Festiwal Miejsc i Podróży Geografica