Trzecia obwodnica Krakowa
Budowa Trasy Łagiewnickiej w Krakowie pod lupą prokuratury
Krakowska prokuratura prowadzi czynności wyjaśniające dotyczące budowy Trasy Łagiewnickiej. Są wątpliwości co do legalności decyzji środowiskowej wydanej dla inwestycji.
Nowy fragment Trasy Łagiewnickiej otwarty
To symboliczna zmiana. Od rana kierowcy w Krakowie mogą jechać nowym fragmentem Trasy Łagiewnickiej - ulicą nad skończonym fragmentem tunelu tej trasy. Chodzi o rejon ulic Turowicza i Herberta, gdzie właśnie w środę drogowcy oddali do użytku nowy układ drogowy.
Pod ul. Rostworowskiego na Ruczaju powstanie tunel. Trasa zamknięta
Od poniedziałku (13 maja) poważne utrudnienia na krakowskim Ruczaju. Rozpocznie się kolejny etap budowy Trasy Łagiewnickiej. Całkowicie zamknięta zostanie ulica Rostworowskiego. Wszystko to ma związek z budową tunelu, który ma przebiegać pod tą drogą.
Budowa Trasy Łagiewnickiej - zamknięcie ulic Totus Tuus i Do Sanktuarium
Szykują się nowe utrudnienia w związku z kolejnym etapem prac budowy Trasy Łagiewnickiej.
Aktywiści i mieszkańcy bronią starego dębu, który rośnie na środku planowanej trasy Łagiewnickiej
To wielkie drzewo zna większość mieszkańców krakowskiego Borku Fałęckiego. Okoliczni pamiętają jak wisiała na nim kiedyś tabliczka "Pomnik przyrody". Mowa o dębie, który rośnie na środku planowanej trasy Łagiewnickiej, przez co grozi mu wycinka. Roślina ma ponad dwieście lat i ponad trzysta centymetrów obwodu. Dąb rośnie na rogu ulicy Zbrojarzy i Ludwisarzy w Krakowie - pod samymi oknami spółki... Trasa Łagiewnicka.
Rusza wielka operacja "Trasa Łagiewnicka"
Już w czwartek nastąpi oficjalne przekazanie placu budowy wykonawcy Trasy Łagiewnickiej. Ten do końca 2020 roku wybuduje czterokilometrową, dwupasmową drogę wraz z linią tramwajową, łączącą Kurdwanów z Ruczajem. Jaki jest harmonogram prac, kiedy można spodziewać się pierwszych utrudnień i kto odczuje je najmocniej?
Polski Fundusz Rozwoju sfinansuje budowę Trasy Łagiewnickiej. Koszt - ok. 1 mld złotych
Polski Fundusz Rozwoju sfinansuje budowę wewnętrznej obwodnicy Krakowa - poinformowali w środę wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki oraz szef PFR Paweł Borys. Całkowity koszt inwestycji jest szacowany na ok. 1 mld zł. Umowę o finansowaniu inwestycji podpisali w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie prezes Borys oraz szef spółki Trasa Łagiewnicka SA Jerzy Marcinko.
Nowa wizja Alei Trzech Wieszczów? Warunkiem jest powstanie trzeciej obwodnicy Krakowa
O problemach z ruchem samochodowym na Alejach Trzech Wieszczów w Krakowie mówi się od lat! To jedna z najważniejszych arterii w mieście, która niemal codziennie jest zakorkowana. Tuż po drugiej wojnie światowej Aleje wyglądały zupełnie inaczej. Było tam zdecydowanie więcej zieleni, a dzieci... grały tam w piłkę!
Debata: czy Trasa Łagiewnicka poprawi komunikację w mieście?
Być może już na początku 2018 roku ruszy budowa Trasy Łagiewickiej - tak mówił w Radiu Kraków prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. W tym tygodniu krakowscy radni zdecydowali o powołaniu spółki, która ma przeprowadzić tę inwestycję, dlatego sprawa budowy drogi jest już przesądzona.
Trasa Łagiewnicka: miejska autostrada czy szansa na odciążenie centrum Krakowa? SONDA
Dla jednych to bezsensowna trzypasmowa autostrada, która wdziera się w miejską zieleń. Dla innych - ważna trasa, która odciąży centrum Krakowa. Spore emocje wśród mieszkańców Krakowa wywołuje tzw. Trasa Łagiewnicka, która ma połączyć Kurdwanów z Ruczajem. Na środowej sesji Rady Miasta przegłosowane zostało stworzenie specjalnej spółki, która będzie zajmowała się budową tej trasy. Inwestycja ma ruszyć w 2019 roku. Gdy na sali obrad dyskutowano o tej drodze, przed wejściem zebrało się kilkunastu protestujących, którzy sprzeciwiali się - jak mówili - "zabetonowywaniu" miasta.
Kraków: radni przegłosowali powołanie spółki, która zbuduje Trasę Łagiewnicką. Protest pod magistratem
Plany budowy Trasy Łagiewnickiej w Krakowie zostały zaakceptowane. Krakowscy radni zdecydowali o utworzeniu spółki, która będzie odpowiadać za budowę trasy będącej częścią trzeciej obwodnicy Krakowa. Wcześniej pod Urzędem Miasta w Krakowie przeciwko budowie drogi protestowało kilkanaście osób. Manifestację organizowała grupa mieszkańców działająca pod nazwą Niedzielni. Domagali się oni m.in. budowy dróg w tunelach.
Trasy Łagiewnicka, Pychowicka i Zwierzyniecka. Czy jest szansa na kompromis?
Przed krakowskimi radnymi najważniejsza decyzja inwestycyjna ostatnich kilkunastu lat. W środę mają głosować nad powołaniem miejskiej spółki, która zajmie się budową brakującej części tzw. trzeciej obwodnicy Krakowa, czyli tras Łagiewnickiej, Pychowickiej i Zwierzynieckiej. Decyzja miała zapaść już dwa tygodnie temu, ale radni Platformy Obywatelskiej i klubu prezydenckiego (wspólnie mają większość w radzie) postanowili ją odłożyć, aby jeszcze o tej inwestycji podyskutować. Budzi ona bowiem zbyt wiele kontrowersji wśród mieszkańców.
Co dalej z budową tak zwanej "trzeciej obwodnicy Krakowa"? Na razie radni dają sobie czas do namysłu
Krakowscy radni mieli w środę podjąć decyzję w sprawie powołania nowej spółki, która zajmie się budową tras: łagiewnickiej, pychowickiej i zwierzynieckiej, czyli fragmentu tak zwanej trzeciej obwodnicy Krakowa. Trzy nowe odcinki drogi mają połączyć południe Krakowa z zachodem i odciążyć zakorkowane centrum miasta, między innymi Aleje Trzech Wieszczów. Decyzja jednak nie zapadła, między innymi za sprawą protestów mieszkańców.
Planowana Trasa Pychowicka zagraża istnieniu Jaskini Wiślanej?
Planowany przebieg Trasy Pychowickiej wymaga korekty tak, by ocalić Jaskinię Wiślaną - tak przekonywał w Radiu Kraków radny Dominik Jaśkowiec. Tuż obok znajdującej się na terenie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego jaskini planowany jest węzęł drogowy, dlatego jej przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Teraz zadaniem Komisji Dialogu Społecznego krakowskiej Rady Miasta będzie wypracowanie w tej sprawie kompromisu - przekonywał Jaśkowiec.
Władze Krakowa rozpoczęły konsultacje ws. budowy tras Zwierzynieckiej i Pychowickiej
To potężne, od dawna zapowiadane inwestycje, które mają odciążyć centrum miasta od samochodów. Inwestycja ma się rozpocząć jednak dopiero za 10 lat, ale już teraz urzędnicy chcą skonsultować z mieszkańcami przebieg obu tras. Sprawa jest poważna, bo w planach jest na przykład budowa ponad dwukilometrowego tunelu w rejonie Kopca Kościuszki.
Coraz bliżej budowy trasy łagiewnickiej w Krakowie
Władze Krakowa podpisały przedwstępną umowę ze spółką Polskie Inwestycje Rozwojowe, która pomoże sfinansować budowę. Nowa trasa to fragment tak zwanej trzeciej obwodnicy Krakowa, która powinna odkorkować centrum miasta.
Najnowsze
-
16:32
Tarnowskie Maszkarony w świątecznej odsłonie
-
16:08
"Nowonarodzony Jezus rodzi się dla zbawienia każdego człowieka "- biskup Diecezji Tarnowskiej Andrzej Jeż
-
13:43
Uwaga na marznące deszcze i gęste mgły!
-
11:35
Góralska pasterka pod gołym niebem
-
10:39
Są zarzuty w związku ze strzelaniną przy ul. Dietla
-
10:08
U tarnowskich bernardynów można już oglądać żywą szopkę [ZOBACZ ZDJĘCIA]
-
10:05
Dzisiaj łóżek nie ścielimy, czyli święta z Góralami Pienińskimi
-
08:19
"Mistrz krawiectwa" - reportaż Ewy Szkurłat
-
15:02
Tarnowskie maszkarony ogrzane na czas zimowy
-
14:39
Samotni, bezdomni i potrzebujący spotkali się na wspólnej Wigilii
-
14:01
Świąteczne potrawy mogą być groźne dla zwierząt
-
13:52
Światło, anioły i miłość do Krakowa – rozmowa z Łucją Kłańską-Kanarek