Radio Kraków

Tour de Pologne

Jonas Vingegaard wygrał Tour de Pologne

Duński kolarz Jonas Vingegaard z ekipy Visma został zwycięzcą 81. Tour de Pologne. Na podium na krakowskich Błoniach stanęli obok niego Włoch Diego Ulissi (UAE Team Emirates) oraz kolega z drużyny Holender Wilco Kelderman.

Finał Tour de Pologne i ogromne utrudnienia nie tylko w Krakowie

W niedzielę, 18 sierpnia, w Krakowie będą miały miejsce finisz 7. etapu i zakończenie 81. edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne UCI World Tour. Czekają nas spore utrudnienia w ruchu w centrum Krakowa. Ze względu na ostatni etap Tour de Pologne część dróg będzie czasowo zamknięta.

Tour de Pologne - w sobotę królewski etap

W sobotę odbędzie się szósty, królewski etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, z Wadowic do Bukowiny Tatrzańskiej. W żółtej koszulce lidera pojedzie Duńczyk Jonas Vingegaard z drużyny Visma.

Rusza 79. Tour de Pologne. Dwa etapy w Małopolsce

W sobotę w Kielcach rozpocznie się 79. edycja Tour de Pologne. W 153-osobowym peletonie pojedzie 11 polskich kolarzy, ale zabraknie dwóch najlepszych w ostatnich latach - Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki. Meta pierwszego etapu - w Lublinie.

Utrudnienia w ruchu na terenie Krakowa w trakcie 78. Tour de Pologne

15 sierpnia br. uczestnicy ,,78 Tour de Pologne’’ przejadą przez Kraków, gdzie zakończy się tegoroczny wyścig. Z tego powodu kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu. Niektóre drogi i ulice będą przez pewien czas nieprzejezdne.

Remi Cavagna najszybszym czasowcem Tour de Pologne

Francuz Remi Cavagna wygrał szósty etap 78. Tour de Pologne. W jeździe indywidualnej na czas pokonał lidera wyścigu, którym pozostał Joao Almeida. Najlepszym z Polaków był Maciej Bodnar, który zajął trzecie miejsce. Kolarze rywalizowali na 19km trasie jazdy indywidualnej na czas.

João Almeida najszybszy w Bukowinie Tatrzańskiej!

Portugalczyk João Almeida wygrał czwarty etap 78. Tour de Pologne z Tarnowa do Bukowiny Tatrzańskiej. Zawodnik grupy Deceuninck-Quick Step umocnił się tym samym na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Po czwartkowej rywalizacji najlepszy z Polaków, czyli Michał Kwiatkowski, zajmuje 4. miejsce.

Tour de Pologne - w czwartek etap do Bukowiny Tatrzańskiej. Utrudnienia w Tarnowie

Z Tarnowa do Bukowiny Tatrzańskiej prowadzi czwarty etap 78. Tour de Pologne. W żółtej koszulce lidera pojedzie Joao Almeida. Michał Kwiatkowski jest wciąż czwarty ze stratą 11 sekund do Portugalczyka.

Od czwartku utrudnienia na małopolskich trasach 78. Tour de Pologne

W czwartek 12 sierpnia kolarze wyruszą z Tarnowa, przejadą przez Pieniny i Podhale do Bukowiny Tatrzańskiej, a następnego dnia spod Term Chochołowskich zawodnicy ruszą do Bielska Białej.

Tour de Pologne 2021. Joao Almeida najlepszy na 2. etapie Tour de Pologne z Zamościa do Przemyśla, Michał Kwiatkowski w ścisłej czołówce

Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step) wygrał drugi etap 78. Tour de Pologne z Zamościa do Przemyśla. Jest też nowym liderem klasyfikacji generalnej CARREFOUR. Na czwartej pozycji finiszował Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).

Ruszył Tour de Pologne

Trasa wiedzie z Lublina do Krakowa, kibice liczą na ciekawą walkę, w ciągu kilku ostatnich lat trzykrotnie o wygranej decydowały dwie sekundy różnicy. I w tym roku gwiazd nie brakuje, z polskich kolarzy największe szanse ma Michał Kwiatkowski. Zwycięzcę poznamy w niedzielny wieczór.