świadomewybory
B. Szydło: chcemy stawiać na rozwój solidarny, by każdy mógł z niego skorzystać
Chcemy stawiać na rozwój solidarny, chcemy by każdy mógł skorzystać z rozwoju Polski – przekonywała w piątek europoseł Beata Szydło w Myślenicach. Według niej to małopolskie miasteczko jest przykładem, jak władze lokalne umiejętnie korzystają z funduszy rządowych.
Lewica apeluje do kobiet o udział w wyborach
Z badań wynika, że 1/3 pań uprawnionych do głosowania zostaje w domach. Posłanka Daria Gosek-Popoiołek przekonywała, że tylko mobilizując się do głosowania, można mieć realny wpływ życie polityczne.
Szef małopolskiej PO: na każdym kroku słyszymy od mieszkańców, że chcą zmian
Jesteśmy przekonani, że wygramy wybory dzięki energii Polaków, Małopolan, bo na każdym kroku słyszymy od nich, że oni chcą zmian – powiedział szef małopolskiej Platformy Obywatelskiej Aleksander Miszalski podsumowując w piątek w Krakowie kampanię wyborczą.
Premier: polska przedsiębiorczość, polskie firmy muszą być górą
Zaszła zmiana "od Polski zwijanej" do takiej, w której każda gmina odczuwa inwestycje. Wcześniej funkcjonowało podejście, w ramach którego wyprzedawano majątek; dziś polska przedsiębiorczość, polskie firmy muszą być górą — powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.
Komitet Polska Liberalna-Strajk Przedsiębiorców nie wystartuje w wyborach
Komitet wyborczy Polska Liberalna-Strajk Przedsiębiorców złożył w piątek do PKW zawiadomienie o swoim rozwiązaniu. W 17 okręgach wyborcy znajdą jednak na kartach do głosowania nazwiska kandydatów z rozwiązanego komitetu. Oddany na nich głos będzie nieważny.
Donald Tusk spotkał się z sympatykami w Chrzanowie: jesteście gotowi do obywatelskiej straży
Donald Tusk w Chrzanowie spotkał się z kandydatami list Koalicji Obywatelskiej i sympatykami z Małopolski Zachodniej. Zaznaczał, że liczne zgłoszenie się obywateli w liczbie blisko stu tysięcy do obywatelskiej kontroli wyborów w celu pilnowania legalności ich przebiegu ma kluczowe znaczenie w przeciwdziałaniu próbie ich zanegowania. "Wy stoicie dzisiaj na straży interesów ojczyzny, demokracji, dobrej, przyzwoitej polityki" - mówił do ludzi zgromadzonych w Chrzanowie - "Jesteście gotowi do obywatelskiej straży".
Po co jest cisza wyborcza?
Piątek to ostatni dzień kampanii wyborczej, w której politycy zachęcają wyborców do oddania głosu na ich partie. Od północy aż do zakończenia głosowania będzie nas obowiązywać cisza wyborcza. Czym dokładnie jest i czego nie wolno w tym czasie robić? O tym z Andrzejem Ślęczkiem z Krajowego Biura Wyborczego w Krakowie rozmawiał Mateusz Bożek.
Mirosław Dróżdż i Zbigniew Żyła o stanie służby zdrowia i polityce zdrowotnej
Gośćmi Radia Kraków byli: Mirosław Dróżdż z PiS i Zbigniew Żyła z Bezpartyjnych Samorządowców.
Marek Pęk: Orędzie marszałka Grodzkiego było skandaliczne. To bezczelna, tendencyjna agitka wyborcza
- Pomiędzy tymi orędziami była przepaść - oceniał na antenie Radia Kraków wicemarszałek Senatu Marek Pęk, kandydat PiS ubiegający się o reelekcję w senackim okręgu obejmującym powiaty krakowski, miechowski i olkuski. W czwartek wieczorem prezydent i marszałek Senatu wygłosili w telewizji orędzia. Prezydent Andrzej Duda zachęcił do licznego udziału w wyborach i referendum. Marszałek Tomasz Grodzki mówił między innymi, że w tę niedzielę zdecydujemy, czy chcemy pozostać w Unii Europejskiej. "Wystąpienie prezydenta było spokojne i wyważone. Orędzie marszałka Grodzkiego było skandaliczne, to była bezczelna, tendencyjna agitka wyborcza" - mówił senator Pęk w porannej rozmowie Radia Kraków.
Na niedzielne wybory będzie można w Tarnowie dojechać bezpłatną komunikacją miejską
Taką decyzję podjęli radni jeszcze podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej. Według urzędników mogłoby to się przyczynić do zwiększenia frekwencji podczas wyborów parlamentarnych.
Nowy spot PiS: Już 15 października głosuj za Polską
"Już 15 października głosuj za Polską! Postaw na tych, którzy trafnie ocenili zagrożenia, zapewnili bezpieczeństwo, rozwój i godne życie Polaków! Głosuj na Prawo i Sprawiedliwość, lista numer 4" - czytamy w nowym spocie reklamowym Prawa i Sprawiedliwości. Materiał ukazał się w mediach społecznościowych.
Aleksander Miszalski: W interesie obecnej władzy jest to, żeby Polska w Unii nie była
- Pamiętamy wypowiedzi pana Suskiego, który mówił o III rzeszy, pana Kaczyńskiego, który mówił o zaborcach, pani Pawłowicz, która mówiła o deptaniu unijnej flagi. Proszę sobie wyobrazić rząd, choć wiemy, że nie będą rządzić, który potencjalnie się składa z PiS, Konfederacji i ziobrystów. Dostaniemy środki z KPO? Nie jest tak, że oni będą chcieli sądownictwo sobie podporządkować? Na to Unia nie pozwoli - mówił gość porannej rozmowy Radia Kraków, poseł PO Aleksander Miszalski, trójka na krakowskiej liście KO do Sejmu.
Ostatni dzień kampanii, od północy cisza wyborcza
Dziś ostatni dzień kampanii wyborczej. Partie polityczne mają czas do północy na przekonanie wyborców do swoich programów. Po 24:00 zacznie obowiązywać cisza wyborcza i referendalna. Potrwa ona do niedzieli do 21:00, kiedy zostaną zamknięte lokale wyborcze.
Władyslaw Kosiniak-Kamysz: zabiegamy o szkołę naszych marzeń
"Zabiegamy o szkołę naszych marzeń, odpowiadającą na teraźniejszość i wolną od polityki" - tak mówił 12 października na krakowskim Rynku Władysław Kosiniak-Kamysz. Jeden z liderów Trzeciej Drogi podkreślił, że rzetelna edukacja jest podstawą polskiego społeczeństwa i musi być zreformowana. Wspomniał także o wsparciu dla przedsiębiorców, zwłaszcza dla rzemiosła.
Szymon Hołownia: jesteśmy o krok od zmiany, która może zabezpieczyć przyszłość naszych dzieci
"Walczymy nie ze sobą, a o siebie nawzajem" - tak o koalicji PSL-u i Polski 2050 mówił Szymon Hołownia podczas spotkania z mieszkańcami Pałecznicy. Współlider Trzeciej Drogi zaznaczał, że społeczeństwo w Polsce jest aktualnie silnie podzielone i skłócone. Dodatkowo jego zdaniem wiele mówi się o tym, że należy się miłować, tymczasem nawet między sobą Polacy zwyczajnie się nie lubią.
PiS ma szanse na samodzielne rządy
Samodzielne rządy Zjednoczone Prawicy nadal są możliwe - wierzy poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, walczący o reelekcję w okręgu nowosądeckim.
Tarnowscy radni PiS pytają prezydenta miasta o zmiany umów prezesów miejskich spółek
Radni Prawa i Sprawiedliwości zarzucają prezydentowi Tarnowa, że tuż przed wyborami zmienia umowy prezesów miejskich spółek. Radni twierdzą, że działanie prezydenta jest, jak to nazywają, przygotowywaniem "poduszek finansowych" dla nich. A wszystko dlatego, że, jak zdradzają radni, walne zgromadzenie wspólników sześciu miejskich spółek w Tarnowie we wrześniu zmieniło umowy spółek w części dotyczącej zatrudnienia prezesów zarządów zwiększając przysługujące im odprawy z miesięcznych na trzymiesięczne. Zwiększono także okres wypowiedzenia prezesów na trzymiesięczny.
Alerty RCB ostrzegające przed fałszywymi smsami i mailami, podszywającymi się pod komitety wyborcze
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do użytkowników w całym kraju SMS-y ostrzegające przed podszywającymi się pod komitety wyborcze fałszywymi SMS-ami i mailami. Alert wysłany został na wniosek ministra cyfryzacji.
- chevron_left
- 1
- 2
- 3
- 4
- ...
- 27
- 28
- chevron_right
Najnowsze
-
14:18
Tramwaje wróciły na ul. Kościuszki w Krakowie
-
13:51
Igrzyska Olimpijskie w Krakowie? Nie wyklucza tego minister sportu i turystyki
-
13:27
Nowoczesna hala sportowa powstanie w Krakowie. Minister sportu: takiego obiektu brakowało
-
12:36
Wypadek na autostradzie A4. Droga już odblokowana
-
11:55
Dzięki otwarciu nowej obwodnicy bezpieczniejszy przejazd z Tarnowa do Warszawy. Pozostaje jednak niedosyt
-
11:46
Marek Dragosz : "Moje podróże to nie kolekcja magnesów na lodówkę"
-
10:38
Jest decyzja środowiskowa dla Sądeczanki. Kiedy powstanie ta ważna droga?
-
10:02
Może niekoniecznie po ludzku, ale rozmawiają!
-
07:40
PŚ w skokach - w sobotę dwa konkursy w Engelbergu
-
07:30
Harfa i mężczyzna. Odbicie duszy