świadomewybory
W nowym spocie wyborczym PiS zarzuca Donaldowi Tuskowi, że nie szanuje Polski Wschodniej
W poniedziałek rano Prawo i Sprawiedliwość zamieściło w mediach społecznościowych kolejny spot wyborczy. PiS zarzuciło szefowi PO Donaldowi Tuskowi, że "nie szanuje Polski Wschodniej i nie szanuje ludzi, którzy nie głosują na Platformę Obywatelską".
Anna Pieczarka: jeżeli w referendum weźmie udział 50% plus jeden głos, to wynik tego referendum będzie wiążący i tego opozycja boi się najbardziej
- Ten hejt ze strony opozycji, który wylał się odnośnie referendum i to, że oczywiście wszystkie partie opozycyjne były przeciw jest kompletnie dla mnie niezrozumiały — mówiła w porannej rozmowie Radia Kraków Anna Pieczarka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
Kraków: politycy opozycji przedstawili kandydatów do Senatu
Politycy opozycji przedstawili 24 września w Krakowie swoich wspólnych kandydatów do Senatu w ramach Paktu Senackiego. To porozumienie między partiami i klubami koalicyjnymi, które uważają, że w wyborach trzeba iść "jedną ławą". Kandydatami do Senatu z Krakowa są Bogdan Klich i Jerzy Fedorowicz z Platformy Obywatelskiej. Senator Klich powiedział, że wygrana to jedno, ale jest wiele rzeczy w Polsce do naprawienia po rządach Prawa i Sprawiedliwości.
Polityka przed hejnałem. Wydanie z 24.09.2023 r.
W programie "Polityka przed hejnałem" gośćmi Mariusza Bartkowicza byli Alicja Szczepańska, radna Miasta Krakowa, kandydatka na posłankę KO, numer 11 na liście w okręgu krakowskim, Ryszard Majdzik, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie, działacz opozycji antykomunistycznej, bezpartyjny, ale startujący listy Prawa i Sprawiedliwości z nr 17 w okręgu w okręgu nr 13, Wojciech Kozak,
były wicemarszałek Małopolski, radny, kandydat na posła Trzeciej Drogi z okręgu nr 15, numer 5 na tej liście oraz Bogdan Pęk, radny Sejmiku Małopolskiego, kandydat na posła Prawa i Sprawiedliwości, ostatnie miejsce na liście PiS w okręgu nr 14.
Spot PiS: Tusk, gdy rządził, padł na kolana przed Putinem i rozbroił Polskę
Donald Tusk, gdy rządził, padł na kolana przed Putinem i rozbroił Polskę, zlikwidował 629 jednostek organizacyjnych Wojska Polskiego, a polska armia stopniała do mniej niż 100 tys. żołnierzy; jeśli znów dojdzie do władzy, zburzy mur na granicy z Białorusią - podkreślono w kolejnym spocie PiS.
Bartłomiej Sienkiewicz: PiS nie wywiązało się z obietnic remontu dworca w Olkuszu
Politycy Koalicji Obywatelskiej odbyli 23 września trasę po Małopolsce w ramach trwającej kampanii wyborczej. Kandydaci do Sejmu i Senatu odwiedzili między innymi Osiek, Skałę i Klucze, gdzie poruszali temat wykluczenia komunikacyjnego. Ostatnim przystankiem był Olkusz, gdzie lider listy do Sejmu - Bartłomiej Sienkiewicz - zwrócił uwagę na zniszczony dworzec PKP. Jak mówił, Prawo i Sprawiedliwość nie wywiązało się z obietnic jego wyremontowania.
Dariusz Tylek: zawsze staram się działać skutecznie
Dariusz Tylek, strażak, społecznik, samorządowiec, kandydat do Sejmu z 8 miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o pomocy chorym dzieciom, rekordowych inwestycjach w samorządzie i ochotniczych strażach pożarnych.
Michał Filipek - Bezpartyjni Samorządowcy
Z Michałem Filipkiem rozmawia Jacek Bańka
Spot Prawa i Sprawiedliwości: Dla PiS bezpieczeństwo Polaków jest najważniejsze
Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości opublikował nowy spot przedwyborczy. W mediach społecznościowych napisano, że Donald Tusk raz zgodził się na przymusową relokację migrantów i zrobi to ponownie.
Barbara Golanko: osoby niepełnosprawne lub osoby powyżej 60. roku życia mogą skorzystać z bezpłatnego transportu pasażerskiego do lokali wyborczych
Jest więcej obwodowych komisji wyborczych. Część gmin będzie musiało zapewnić seniorom i osobom z niepełnosprawnościami transport do lokali. Z Barbarą Golanko, Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Krakowie rozmawiał Bartłomiej Bujas.
Piotr Sak - Zjednoczona Prawica
Ponownie chce zasiadać w sejmowych ławach — Piotr Sak jako kandydat Suwerennej Polski pojawił się w najbliższych wyborach na listach Zjednoczonej Prawicy. O jego wyborczych aspiracjach i spełnionych obietnica rozmawiała z nim Agnieszka Wrońska.
Tomasz Tomala: koleją dojeżdżamy szybciej, dojeżdżamy wygodniej, komfortowo
22 września Europejski Dzień bez Samochodu. W Małopolsce za darmo z komunikacji publicznej można skorzystać m.in. w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu czy Chrzanowie. Z kolei pociągami Kolei Małopolskich i PolRegio możemy dziś pojechać kupując bilet za złotówkę. Między innymi o rozwoju komunikacji publicznej rozmawiamy z gościem poranka, Tomaszem Tomalą - szefem Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury.
Sondaż: PiS - 35,1 proc. głosów; KO - 26,1 proc.; Konfederacja - 9,9 proc.
Prawo i Sprawiedliwość zwiększa przewagę nad Koalicją Obywatelską, która stoi w miejscu. O losach rządu w nowym Sejmie decyduje Konfederacja - wynika z opublikowanego w piątek sondażu IBRiS dla Onetu.
Lewica domaga się kontroli Urzędu Marszałkowskiego w Szpitalu Wojewódzkim św. Łukasza w Tarnowie
Chodzi o sytuacje pielęgniarek i położonych w lecznicy. Biały personel nie zgadza się na warunki zatrudnienia oraz płace, jakie proponuje im dyrekcja szpitala. Lecznica twierdzi, że po rozmowach z dyrekcją i nowych propozycjach 95 procent protestujących pielęgniarek podpisało porozumienie. Jednak lider Lewicy w okręgu tarnowskim Jacek Jabłoński przekonuje, że szpital św. Łukasza w Tarnowie nie zrealizował wniosków pokontrolnych Państwowej Inspekcji Pracy.
Aleksander Miszalski o zakazie fotografowania obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa
Aleksander Miszalski alarmuje o zaakceptowanej przez Sejm nowelizacji Ustawy o obronie Ojczyzny. Chodzi o fotografowanie, filmowanie i utrwalanie wizerunku obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa. Kandydat Koalicji Obywatelskiej twierdzi jednak, że rządzącym nie chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa Polski, a o kolejne powody do kontrolowania obywateli. W razie podejrzenia o nieumyślne szpiegostwo odpowiednie służby będą mogły zarekwirować telefon lub sprzęt fotograficzny i przejrzeć ich zawartość.
Anna Gomola: tegoroczne wybory parlamentarne będą droższe niż 4 lata temu
Wybory parlamentarne w 2019 roku kosztowały 172 miliony złotych. Tegoroczne będą jeszcze droższe — informuje Anna Gomola z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. To efekt nie tylko inflacji, ale także marcowych zmian w kodeksie wyborczym, ponieważ wzrasta liczba lokali, w których można będzie oddać głos.
Nieco taniej — bo tego samego dnia, przy okazji głosowania na posłów i senatorów — wyjdzie organizacja referendum. Kosztowna może być jednak sama kampania referendalna. Ekonomistka zaznacza, że partie polityczne mają na tym polu ogromne możliwości.
Wojciech Ozdoba o szkodach górniczych
Lider partii Nowa Demokracja TAK - Marek Materek - przedstawił kolejnego kandydata do Senatu. To radny Olkusza i samorządowiec - Wojciech Ozdoba. Jak wskazywał kandydat, największy problem Małopolski Zachodniej i samego Olkusza to szkody górnicze:
Aleksandra Owca - Nowa Lewica
Z Aleksandrą Owcą rozmawia Jacek Bańka
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 14
- 15
- 16
- ...
- 27
- 28
- chevron_right
Najnowsze
-
18:34
Ilu Polaków wróci do Polski z USA? Ekspert: „Nie spodziewałbym się masowych deportacji”
-
17:56
Dyrektor Muzeum Krakowa z tytułem Małopolanina Roku
-
17:37
5 Wojskowy Szpital Kliniczny przygotowuje infrastrukturę i personel na wypadek "W"
-
17:36
Kierowcy wreszcie się doczekali. Jutro zostanie otwarty symboliczny początek nowej Sądeczanki
-
16:31
Jeszcze jeden medal Izabeli Marcisz w Turynie
-
16:13
Niedosyt Igi...
-
15:50
Badminton z Grzegorzem Turnauem i noc w Rydlówce. Jak Kraków wspiera WOŚP?
-
15:44
Jazda na quadach i skuterach kończy się dewastacją pól? Będzie więcej kontroli
-
15:42
Seniorzy apelują o montaż wind. "Nie chcemy być więźniami mieszkań"
-
15:19
"Wyjątkowa miłość" - reportaż Ewy Szkurłat
-
15:07
Ratują ślady po żydowskich sąsiadach. Schody - reportaż Ewy Szkurłat