Spis powszechny
Są już wstępne wyniki spisu powszechnego w Polsce
GUS podał, że w kraju mieszka 38 179 800 osób, z czego większość to kobiety. Jest nas mniej o prawie 1% niż 10 lat temu. Dane jednoznacznie wskazują też, że społeczeństwo się starzeje. Jest mniej dzieci i osób w tzw. wieku produkcyjnym, przybywa natomiast seniorów.
Pierwsze dane ze spisu powszechnego poznamy na początku 2022 roku
Prezes Głównego Urzędu Statystycznego Dominik Rozkrut zapowiedział w rozmowie z PAP, że pierwsze dane z tegorocznego spisu powszechnego poznamy na początku 2022 r., w drugim lub trzecim jego tygodniu. Spisano rekordowo dużo mieszkań – 95 proc.
To już ostatni dzień Spisu Powszechnego
Kto jeszcze się nie spisał, musi to zrobić w czwartek. Najprościej jest wypełnić internetowy formularz, ale jeśli ktoś nie ma takiej możliwości, albo potrzebuje pomocy, także dziś może skorzystać z pomocy urzędników.
Tylko dwa dni zostały, aby wziąć udział w spisie powszechnym
To już ostatnie chwile na wywiązanie się z obowiązku spisowego - przypomina Główny Urząd Statystyczny. Spisać się można już tylko w środę i w czwartek do północy. Spis jest obowiązkowy, a odmowa wzięcia udziału w spisie wiąże się z karą w wysokości do 5 tys. zł.
W sobotę nocne spisywanie dla zapracowanych; spis potrwa do 30 września
Zostało już dosłownie kilka dni. A osób, które jeszcze tego nie zrobiły wcale nie jest mało. Urzędnicy i rachmistrzowie w całym kraju będą w ten weekend pomagać w spisaniu się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. W Krakowie dziś będzie się można spisać w specjalnym spisobusie, który od 10 do 16 będzie stał przed halą 100-lecia Cracovii. Będzie można się też spisać na placach targowych - Placu na Stawach i na Tomexie, w Galerii Kazimierz i Centrum Handlowym Czyżyny.
Przed nami ostatnie dni spisu powszechnego
Wciąż można spisywać się przez internet lub telefonicznie z pomocą rachmistrza. Przez cały weekend w Krakowie pojawi się także sporo plenerowych punktów, między innymi na placach targowych i przy kościołach.
8 dni do końca spisu powszechnego. W Małopolsce spisało się już blisko 90% mieszkańców
Aktualnie najlepiej spisują się powiaty: suski, limanowski i dąbrowski. Kraków wypada nieco gorzej. W stolicy Małopolski jest około 80 procent spisanych mieszkańców, choć wciąż jest to lepszy wynik niż w Warszawie, Poznaniu czy Katowicach.
Coraz mniej czasu do zakończenia spisu powszechnego
Główny Urząd Statystyczny przypomina, coraz mniej czasu do zakończenia spisu powszechnego. GUS zapowiada, że wobec tych, którzy nie przystąpią do spisu, będzie składał wnioski o ukaranie.
80 procent mieszkańców Małopolski już wzięło w spisie powszechnym
Termin dopełnienia obowiązku spisowego upływa 30 września
Spis powszechny w Oświęcimiu. Urząd Miasta wydłuża godziny pracy
Do 30 września zostaną wydłużone godziny, w których mieszkańcy Oświęcimia będą mogli się spisać w Urzędzie Miasta.
To już ostatni moment, aby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021
Spis Powszechny jest obowiązkowy i trwa do 30 września. Osobom, które nie spełnią tego obywatelskiego obowiązku, grożą sankcje grzywny.
Kraków kontynuuje wakacyjną akcję spisową
W związku z prowadzonym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 r. władze Krakowa zapraszają mieszkańców do skorzystania z pomocy urzędników na stanowiskach do samospisu i wykonania obowiązku spisowego.
Miasto pomoże seniorom wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym
Kraków pomoże osobom, które mają trudności z samodzielnym udziałem w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spis rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września. Udział w nim jest obowiązkowy, za niespisanie się grozi kara grzywny. W związku z pandemią spis odbywa się głównie przez Internet. Ale osoby, które nie mają dostępu do sieci, mogą spisać się samodzielnie.
W Narodowym Spisie Powszechnym spisało się dotychczas 361 tysięcy Małopolan
To ponad 10,5 procent wszystkich mieszkańców naszego regionu. W całej Polsce formularze wypełniło 3 miliony 600 tysięcy osób - czyli 9,5 procent mieszkańców kraju. Narodowy Spis Powszechny potrwa do 30 września. Jest obowiązkowy.
Rozpoczął się narodowy spis powszechny
W czwartek o północy w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Uczestnictwo w spisie jest obowiązkowe, ale udział w nim jest łatwy i nie wymaga wychodzenia z domu, ponieważ najprościej jest to zrobić przez internet, choć to niejedyna opcja. Jeśli ze względu na wiek czy stan zdrowia ktoś nie umie tego zrobić, pomogą osobiście lub telefonicznie rachmistrzowie.
1 kwietnia rusza Narodowy Spis Powszechny. Co trzeba wiedzieć?
15 marca Główny Urząd Statystyczny uruchamia tzw. infolinię spisową, która pozwoli zdobyć wiedzę na temat Narodowego Spisu Powszechnego.
Najnowsze
-
20:11
Co zostawią po sobie populiści? Wielkie budowy, absurdalne projekty i Państwo Środka
-
20:10
Niedosyt przy Reymonta. Wisła dzieli się punktami ze Stalą Rzeszów
-
19:19
Bardzo trudne warunki na małopolskich drogach! Pada śnieg, jest ślisko
-
18:35
Czy jesteśmy niebinarni jak motyle?
-
17:42
Bruk-Bet gromi rywali w Kołobrzegu. Cztery gole Kacpra Karaska!
-
21:05
Jak rozmawiać z nastolatkami o narkotykach?
-
14:05
W pomaganiu ważna jest ciągłość
-
14:05
Łucja Malec - Kornajew pokazuje swój Kraków
-
14:05
Seniorzy ją rozczulają
-
14:05
Stara się leczyć traumę transgeneracyjną
-
14:05
Wystawia sztuki na osiedlach, na klatkach schodowych, w oknach, by być bliżej ludzi