Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020
Startuje Małopolska Karta Aglomeracyjna
Zakup biletu na kolej czy autobus za pomocą jednego kliknięcia? Teraz jest to możliwe. Od dzisiaj rusza Małopolska Karta Aglomeracyjna (MKA). Na początek w formie aplikacji mobilnej, za dwa tygodnie – w postaci bezpiecznej zbliżeniowej karty, która docelowo ma ułatwić nie tylko poruszanie się publicznym transportem po terenie województwa, ale też np. parkowanie czy wizyty w muzeach.
Tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016 największym sukcesem Małopolski ostatnich lat
W ostatnich latach Małopolska zmieniła się nie do poznania. Za nami wiele sukcesów, które przyczyniły się do tego, że dziś pozycja naszego regionu umacnia się nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej. To sukcesy, dzięki którym Małopolska nie tylko prężnie się rozwija i jest postrzegana jako region dynamicznych i pozytywnych zmian, ale też osiągnięcia, dzięki którym lepiej żyje się mieszkańcom Małopolski. Zdaniem słuchaczy Radia Kraków to tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016 jest największym sukcesem Małopolski ostatnich lat.
Nowe nabory w ramach RPO w Małopolsce
Znamy już harmonogram naborów na 2016 rok, które zostaną przeprowadzone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 (RPO WM 2014-2020). Zarząd Województwa Małopolskiego przyjął listę konkursów, które zostaną uruchomione w przyszłym roku. Na temat przyszłorocznych naborów można dowiedzieć się także w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich, które działają w: Krakowie, Tarnowie, Nowym Targu, Nowym Sączu i Chrzanowie.
Małopolska Chmura Edukacyjna, czyli edukacja w regionie na wysokim poziomie
Małopolska Chmura Edukacyjna to projekt, którego zadaniem jest innowacyjne podejście do przekazywania wiedzy uczniom małopolskich szkół, przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych.
Promocja gospodarcza Małopolski. Nowe rynki, większe możliwości
Od wielu lat Fundusze Europejskie zmieniają Małopolskę. Dzięki nim możliwe było wzmocnienie potencjału gospodarki, zwłaszcza mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Środki unijne na lata 2014-2020 wyznaczają nowe kierunki rozwoju, które tak jak poprzednio przysłużą się małopolskim firmom.
Unijne środki dla małopolskiej przedsiębiorczości
Przez najbliższe pięć lat do Małopolski trafi w sumie blisko 3 mld euro. Z tej kwoty aż 876,7 mln euro przeznaczonych zostanie na rozwój przedsiębiorczości. Na jakie konkretnie działania przedsiębiorcy będą mogli wykorzystywać unijne wsparcie dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Małopolskiego 2014-2020?
Buduj i modernizuj w Małopolsce
Ruszyły dwa nabory kart projektów dla poszczególnych małopolskich subregionów: tarnowskiego, sądeckiego, podhalańskiego, Małopolski zachodniej oraz Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego*. Konkursy dotyczą budowy i przebudowy dróg (w tym także obwodnic) oraz modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej.
Bony na innowacje
Dowiedz się wszystkiego o bonach na innowacje.
„Małopolska – Architektura Współczesna” – wystawa inna niż wszystkie
Na placu Szczepańskim w Krakowie stanęła niezwykła wystawa prezentująca architektoniczny dorobek Małopolski. Jej innowacyjność polega na tym, że sięga przyszłości, ponieważ prezentuje projekty, które powstaną w regionie do 2020 roku.
Środki na start - środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach perspektywy 2014-2020
Już teraz korzystać można ze środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach perspektywy 2014-2020. Wśród nich są środki przeznaczone dla osób młodych - do 29 roku życia, jak również dla osób bezrobotnych. Już niebawem będzie można składać wnioski w ramach programu, który pomóc ma osobom o najcięższej sytuacji na rynku pracy, a więc osoby bezrobotne powyżej 50 roku życia, osoby długotrwale bezrobotne, osoby niepełnosprawne, osoby nisko wykwalifikowane oraz kobiety.
Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” w Suchej Beskidzkiej
3 października br. odbędzie się specjalna edycja Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska Myśli o Tobie”, który zawita na dziedziniec Zamku w Suchej Beskidzkiej. Od godziny 13:30 czekają dziesiątki atrakcji, koncerty i konkursy z nagrodami. Do wygrania m.in. rower, hulajnoga i deskorolka. Wieczorem zagra zespół Future Folk.
Pomoc dla bezrobotnych w Małopolsce
W Małopolsce zostały podpisane pierwsze umowy z pieniędzy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, dzięki którym pomoc w znalezieniu pracy otrzymają mieszkańcy Małopolski w wieku 30 lat i więcej pozostający bez pracy. Chodzi o osoby zarejestrowane w powiatowych urzędach pracy i zakwalifikowane do profilu I (tzw. bezrobotni aktywni) lub profilu pomocy II (tzw. wymagający wsparcia). Wartość zawartych umów to ponad 27 mln zł. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zawarł na tę kwotę umowy z 21 powiatowymi urzędami pracy.
Fundusze unijne w Małopolsce. Jak skorzystać?
Małopolsce udało się wynegocjować z Komisją Europejską aż 2,87 miliarda euro na projekty wspierające rozwój regionu. To blisko miliard euro więcej niż w poprzednim okresie programowania. Pieniądze będą wydatkowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, który jest aktualnie drugim (po województwie śląskim) największym programem regionalnym w Polsce.
Małopolska poszukuje ekspertów do rozpatrywania wniosków o unijne dotacje
Małopolski Urząd Wojewódzki ogłosił nabór na kandydatów na ekspertów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Rekrutacja będzie prowadzona w zakresie znajomości: analizy finansowej, infrastruktury drogowej, ochrony zasobów przyrodniczych i zapobiegania klęskom żywiołowym.
Małopolska myśli o Tobie. Festiwal Funduszy Europejskich
Festiwal to cykl letnich imprez plenerowych, które w tym roku odbywają się w sześciu miastach regionu: Tarnowie, Nowym Sączu, Rabce-Zdroju, Dobczycach i Krakowie. Na targach zagoszczą małopolscy wystawcy, którzy podjęli wyzwanie i skorzystali z unijnych dotacji, dzięki czemu osiągnęli niebywały sukces. Na odwiedzających będą czekać atrakcje: tworzenie aplikacji na T-shirtach, interaktywne kąciki zabaw dla najmłodszych, masaże i konsultacje zdrowotne, warsztaty wykonywania biżuterii, animacje komputerowe, wydruki 3D, regionalne smakowitości oraz konkursy, gry terenowe i rodzinne zabawy. Pierwsza edycja odbyła się 12 lipca w Oświęcimiu.
Małopolska najbardziej przedsiębiorczym regionem Europy
W konkursie „Europejski Region Przedsiębiorczości”, organizowanym przez Komisję Europejską i przy wsparciu unijnych podmiotów, Małopolska została niekwestionowanym zwycięzcą. Nagroda przyznawana jest tym regionom, które przedstawiły najbardziej przyszłościowe wizje rozwoju przedsiębiorczości w Europie.
Zielone światło dla kluczowych inwestycji w Krakowie i okolicach
Obniżenie niskiej emisji, budowa w Krakowie sieci parkingów „parkuj i jedź”, a także kolejnych kilometrów ścieżek rowerowych, nowe strefy aktywności gospodarczej w podkrakowskich gminach – to wybrane przykłady z aż 119 kluczowych dla Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego inwestycji, które już otrzymały „zielone światło”.
Najnowsze
-
07:33
Jest nowy kandydat na prezydenta RP, który... prezydentem zostać nie chce
-
07:07
Sandecja liczy na 6 milionów z kasy miasta. "Jeśli chcemy myśleć o awansach..."
-
06:44
W Małopolsce marznące opady. Temperatura ciągle w okolicach zera stopni
-
06:21
Największy sukces w Melbourne wyrównany. Iga Świątek już w półfinale AO
-
06:08
Ktoś podpalił Stary Młyn w Nowym Sączu? Zbada to prokuratura
-
06:01
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 22.01
-
20:57
Narciarstwo biegowe dla każdego! Dlaczego warto spróbować i gdzie jeździć w Małopolsce?
-
20:55
Dominika Bednarczyk laureatką Nagrody im. Romany Bobrowskiej
-
20:39
Alpejski PŚ - triumf Robinson w slalomie gigancie w Kronplatz, Gąsienica-Daniel 18.
-
20:36
Ekstraklasa piłkarska – porażka Puszczy w ostatnim sparingu w Turcji
-
22:30
"Wesoła i pomysłowa papranina" Sebastiana L. Kudasa