Radiowa biblioteka
Z radiowej biblioteki: "Pani od obiadów" Marty Sztokfisz
Czas na biograficzną i kulinarną ucztę! W radiowej bibliotece fragmenty biografii Lucyny Ćwierczakiewiczowej. Radiowa biblioteka od 31 stycznia do 11 stycznia o 11.45 i 22.50.
Z radiowej biblioteki: "Chochoły" Wita Szostaka
W świątecznym okresie w Radiu Kraków słuchamy fragmentów książki Wita Szostaka pt. "Chochoły". Napisana w 2010 roku powieść krakowskiego pisarza ukazuje się w nowym wydaniu w wydawnictwie Powergraph. Radiowa biblioteka od 17 do 30 grudnia od poniedziałku do piątku o 11.45.
Z radiowej biblioteki: „Okruchy dobra” Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej
Bożonarodzeniowa powieść w radiowej bibliotece! Słuchamy fragmentów książki „Okruchy dobra” (WAB) Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej. Od poniedziałku do piątku o 11:45 i 22:50.
Z Radiowej Biblioteki: "O_KAZ. Literatura o Kazimierzu"
Literacki portret dzielnicy w Radiowej Bibliotece. Czyta Anna Dymna. Radiowa biblioteka od 19 do 23 listopada o 11.45 i 22.50.
Z radiowej biblioteki: "Poste restante" Wojsława Brydaka
W radiowej bibliotece słuchamy fragmentów "Poste restante" w interpretacji Tadeusza Zięby. Od poniedziałku do piątku o 11.45, powtórka o 22.50.
Z radiowej biblioteki: "Służące do wszystkiego" Joanny Kuciel-Frydryszak
W radiowej bibliotece bohaterkami będą w tym tygodniu służące. Joanna Kuciel - Frydryszak napisała historię poruszającą, opartą na dokumentach, pamiętnikach, listach i prasowych tekstach. Fragmenty na antenie Radia Kraków od 15 do 19 października o 11.45 i 22.50.
Z radiowej biblioteki: "Krupówki" Piotra Mazika i Kuby Szpilki
Słuchamy fragmentów książki Piotra Mazika i Kuby Szpilki pt. "Krupówki". To podróż w historię najsłynniejszej zakopiańskiej ulicy. Od poniedziałku do piątku o 11:45 i 22:50.
Z radiowej biblioteki: "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego
W tygodniu poprzedzającym narodowe czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, proponujemy słuchaczom Radia Kraków wysłuchanie kilku fragmentów powieści. Do naszej radiowej biblioteki wybraliśmy ważne sceny z rozdziału pt. "Szklane domy". Słuchajcie od poniedziałku do piątku o 11:45.
Z radiowej biblioteki: "Opowiadania bizarne" Olgi Tokarczuk
Zaskakująca proza Olgi Tokarczuk. W radiowej bibliotece prezentujemy w tym tygodniu jedno z opowiadań Olgi Tokarczuk z najnowszego tomu "Opowiadania bizarne" (WL).
Z radiowej biblioteki: "Komeda. Osobiste życie jazzu" Magdaleny Grzebałkowskiej
W radiowej bibliotece Krzysztof Komeda, jazz i Kraków. Słuchamy fragmentów książki Magdaleny Grzebałkowskiej "Komeda. Osobiste życie jazzu" (Znak). Od poniedziałku do piątku o godz. 11:45 i 22:50.
Poezja w radiowej bibliotece
Początek czerwca to w Krakowie Festiwal Miłosza organizowany już po raz siódmy. Radio Kraków włącza się w program poetyckiego wydarzenia i przez cały tydzień prezentuje w cyklu "Z radiowej biblioteki" wybrane wiersze zagranicznych gości festiwalu. Zapraszamy do słuchania o godz. 11:45 i 22:50.
Z radiowej biblioteki: „Na wskroś piękna. Historia Heleny Modrzejewskiej” Araela Zurli
W cyklu z radiowej biblioteki słuchać będziemy biograficznej opowieści o wielkiej polskiej aktorce. „Na wskroś piękna. Historia Heleny Modrzejewskiej” to nowa biografia artystki, której autorem jest Arael Zurli. Zapraszamy do słuchania od poniedziałku do piątku o 11:45 i 22:50.
Z radiowej biblioteki: "Złote lata" Leszka Piskorza
Stary Teatr opisany we wspomnieniach Leszka Piskorza. W Radiu Kraków słuchamy fragmentów w interpretacji samego autora. Od 7 do 18 maja w radiowej bibliotece o 11.45 i 22.50.
Z radiowej bilioteki: biografia Zbigniewa Herberta Andrzeja Franaszka
W radiowej bibliotece na koniec roku przypominamy jedną z najważniejszych książek opublikowanych w związku z Rokiem Herberta. Fragmenty dwutomowej pracy "Herbert. Biografia"biografii Zbigniewa Herberta autorstwa Andrzeja Franaszka czyta Jacek Romanowski. Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 11:45 i 22:50.
Z radiowej biblioteki: "Ogród Zuzanny" Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej
Zapach kwiatów i wiktoriański język roślin w kwietniowej radiowej bibliotece. Zapraszamy do słuchania od 9 do 13 kwietnia o 11:45 i 22:50.
Z Radiowej biblioteki : "Kino-Ja. Życie w kadrach filmowych" Mariana Marzyńskiego
W Radiowej Bibliotece pasjonująca opowieść o losach dziecka uratowanego z Holokaustu, dziennikarza radiowego, telewizyjnego i reżysera filmowego, pomarcowego emigranta. Fragmenty autobiografii "Kino - Ja. Życie w kadrach filmowych" w interpretacji autora Mariana Marzyńskiego od poniedziałku do piątku o 11:45 i 22:50.
Z radiowej biblioteki: "Krótka historia o długiej miłości" Angeliki Kuźniak i Eweliny Karpacz-Oboładze
W radiowej bibliotece miłosna historia z wielką polityką i dramatyczną polską historią w tle. "Krótką historię o długiej miłości" napisały Angelika Kuźniak i Ewelina Karpacz-Oboładze.
To prawdziwa historia oparta na rozmowach z bohaterami, ich listach i wspomnieniach. Historia, w którą trudno uwierzyć. Od 5 do 16 marca o 11.45 i 22.50.
Z radiowej biblioteki: obyczajowa saga Edyty Świętek z Nową Hutą w tle
Historia Nowej Huty i losy jej mieszkańców w obyczajowej sadze Edyty Świętek. Zapraszamy do słuchania od poniedziałku do piątku o 11:45 i 22:50.
- chevron_left
- 1
- 2
- 3
- ...
- 7
- 8
- chevron_right
Najnowsze
-
16:03
Mieszkańcy chcą uratować lokalną atrakcję przed dewastacją. Właściciel terenu: "Na moich stawach jest porządek"
-
15:12
Skargi i apele nie pomagają. Resztki jedzenia wciąż zaśmiecają nowohuckie trawniki i chodniki
-
14:46
Kiedy mróz zatrzaskuje drzwi – skuteczne sposoby na awaryjne otwarcie samochodu
-
14:42
Tutaj nie liczą się umiejętności czy wiek. Ceramika jest dla każdego!
-
14:33
Pijany ojciec wiózł samochodem ośmiolatka, miał 3,7 promila
-
14:01
Dlaczego zmieniamy swoje ciała? Rozmowa z psychologiem Michałem Brzegowym
-
13:53
To może być hit turystyczny Chrzanowa. "Czegoś takiego jeszcze u nas nie było"
-
13:33
Złodziej, który okradał kościoły, wpadł w ręce policji, bo... utknął w rowie
-
12:21
Ogniska zakaźnej choroby zwierząt w Małopolsce. Apel do hodowców
-
12:10
Prof. Andrzej Chwalba: „Populiści chętnie sięgają po historię, ale robią to wybiórczo. A historii nie da się wygumkować”
-
11:00
Tutaj nie liczą się umiejętności czy wiek. Ceramika jest dla każdego!