Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu poetyckiego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.
Poezja, która opowiada o doświadczeniach ważnych dla nas wszystkich. Zaproszonych gości poprosiliśmy o prezentację utworów własnych i cudzych, które odpowiadają na pytanie o kształt teraźniejszości. To oczywiste, że nie ma jednej teraźniejszości, tak jak nie ma jednej rzeczywistości. Każda i każdy na swój sposób je przedstawia i inaczej współkształtuje. Byliśmy ciekawi, jakie obrazy współczesnego świata wyłaniają się z pisanych dziś wierszy. Na co zwracają uwagę poetki i poeci? Czy zajmuje ich to, co prywatne, czy to, co publiczne? Czy ich wiersze opowiadają historie indywidualne czy zbiorowe? Czy ich tematem są emocje, a może problemy społeczne i ekonomiczne? Kiedyś oknem otwartym na rzeczywistość była powieść. Dziś często bywa nim poezja.

Wydarzenie towarzyszy jubileuszowi 75-lecia Tygodnika Powszechnego.
Data → 4 października 2020, godz. 17:00
Goście → Darek Foks, Magdalena Kicińska, Agnieszka Wolny-Hamkało, Jacek Podsiadło, Bohdan Zadura, Rudka Zydel.
Scenariusz i prowadzenie → Grzegorz Jankowicz
Miejsce → scena MOS / ul. Rajska 12
Bilety:
normalny → 10 zł
ulgowy → 5 zł
Bilety dostępne online, oraz w kasie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (pl. św. Ducha 1) oraz 2h przed spotkaniem w kasie MOS.
Więcej informacji na stronie internetowej oraz na wydarzeniu na facebooku.
Wydarzenie jest tłumaczone na Polski Język Migowy.

Cykl Między wersami chce traktować każdy wiersz jako przedostatni. „Nie-zanadto-interpretowany”, gorący, zimny, intymny, ekstrawertyczny, wiersz jak ptak, wolny i dopiero co napisany. Wiersz spotkany z muzyką, z przestrzenią, ze światłem, przefiltrowany przez głos aktorki/aktora, przez wyobraźnię i potrzebę widza.
Każdorazowo nazwisko poetki/poety staje się hasłem-tematem i znajduje indywidualne koncertowe rozwiązanie – zależnie od tonacji, wewnętrznej myśli i ukrytej melodii wierszy. Przeznaczone do jednorazowego użytku, możliwe do powtórzenia i translokacji.
Kurator cyklu: Tomasz Cyz