Patronaty
22. Festiwal Sacrum Profanum
Festiwal Sacrum Profanum powraca w 2024 roku, kontynuując swoją misję łączenia przeciwieństw w świecie muzyki. Po zeszłorocznym Multiwersum tegoroczna edycja skupia się na znaczeniu i różnych interpretacjach samej nazwy festiwalu, łącząc muzykę klasyczną z alternatywną, tradycje ze współczesnością, kompozycje z improwizacją. Festiwal odbędzie się w dniach 8-11 listopada 2024. Bilety w sprzedaży od 4 października.
Dzien Samarytański oraz konferencja naczyniowa - Bonifraterskie Centrum Medyczne zaprasza.
W dniach 15-16 listopada 2024 r. Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie – Oddział Bonifraterskiego Centrum Medycznego, Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala Zakonu Bonifratrów oraz Konwent Zakonu Bonifratrów w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w Konferencji Naukowo-Szkoleniowej z okazji jubileuszu 60-lecia Wojewódzkiego Oddziału Chirurgii Naczyń i Angiologii Szpitala Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie „Nowe techniki w chirurgii naczyniowej” oraz Dniu Samarytańskim.
„Non nova, sed novae. Fotografie i pocztówki w zasobach bibliotek, archiwów, muzeów i kolekcji prywatnych” 13–15 listopada 2024, Kraków
Międzynarodowa konferencja naukowa "Non nova, sed novae. Fotografie i pocztówki w zasobach bibliotek, archiwów, muzeów i kolekcji prywatnych" to piąte ze spotkań organizowanych przez Bibliotekę Naukową PAU i PAN w Krakowie poświęconych zbiorom specjalnym.
MOSTY NA WIŚLE - nowy, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami kryminał autorki bestsellerów z cyklu „Babia Góra”
Nowy kryminał autorki bestsellerowej babiogórskiej serii z Baśką Zajdą.
„20- lecie Zakładu Aktywności Zawodowej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej w Konarach”
Wyjątkowa okazja do spotkania i podsumowania dwudziestoletniej działalności Zakładu Aktywności Zawodowej Bonifraterskiej Fundacji Dobroczynnej. Ten szczególny zakład pracy znajduje się zaledwie 15 km od Krakowska w malowniczych Konarach.
„(NIE)CODZIENNA. Start” - nowa wystawa w Międzynarodowym Centrum Kultury
Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej UKEN, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie oraz kuratorki:
Agata Agatowska, Agata Małodobry, Monika Rydiger zapraszają na otwarcie wystawy „(NIE)CODZIENNA. Start” 4 listopada 2024 o godz.18.00
Patio Międzynarodowego Centrum Kultury Rynek Główny 25, Kraków
XXI Międzynarodowy Festiwal Zaduszki Organowe im. prof. Jana Jargonia | 30 października – 9 listopada 2024
"Zaduszki organowe" im. Jana Jargonia to impreza, która na stałe wpisała się w krajobraz kulturalny miasta Krakowa. Organizatorzy Rada i Zarząd Dzielnicy I Miasta Krakowa, Akademia Muzyczna w Krakowie - Katedra Organów, Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Kioto w Krakowie poświęcają je pamięci Profesora Jana Jargonia, wybitnego krakowskiego organisty, kompozytora i pedagoga.
WYSTAWA „HAFTY NASZYCH BABĆ”
13 października b.r. została otwarta w Gminnym Centrum Kultury w Kłaju wystawa prezentująca unikatowe hafty zachowane m.in. po Katarzynie Wątorek (1901-1987) z miejscowości Targowisko w gminie Kłaj.
Śpij spokojnie, dobrze śnij - nowa wystawa czasowa w Muzeum Etnograficznym.
Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na nową wystawę pt. „Śpij spokojnie, dobrze śnij”.
Jej oficjalne otwarcie odbędzie się 25 października, o godz. 18.00 w Domu Esterki (ul. Krakowska 46).
Krowodrza odkryje swoje filmowe oblicze.
W sobotę uczestnicy ekscytującego, pełnego zagadek spaceru po Krowodrzy poszukiwać będą śladów związku dzielnicy z kinematografią. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a przygotowywany przez ekspertów quest gwarantuje wspaniałą zabawę bez względu na wiek.
Festiwal Gra z Kantorem 2024: Belgia – Podwójność
Ile Kantora w Belgii, a ile Belgii w Kantorze – na takie pytania będziemy odpowiadać od 4 do 15 listopada 2024.
DAWID TYSZKOWSKI – już raczej nie wróci tour
Tej jesieni artysta młodego pokolenia i objawienie sceny alternatywnego popu powraca z odświeżonym repertuarem. Poza autorskimi piosenkami usłyszymy wiele niespodzianek, w tym wyjątkowe aranżacje utworów z Akademii Pana Kleksa.
Wystawa: Jaki znak Twój? Czyli o identyfikacji wizualnej w dawnych wiekach
Czy herby można porównać do współczesnych logotypów? Służyły one do identyfikacji osób czy instytucji świeckich oraz kościelnych, a niekiedy układały się nawet w spójny program ideowy. Umieszczano je na różnych przedmiotach – od królewskich tkanin czy złoconych solniczek przez krzyże relikwiarzowe po portrety trumienne.
X KONGRES KULTURY REGIONÓW – 22-25 PAŹDZIERNIKA MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu
We wtorek 22 października w Nowym Sączu rozpoczął się jubileuszowy, X Kongres Kultury Regionów. To wydarzenie od lat gromadzi pasjonatów i ekspertów z dziedziny kultury ludowej, tradycji i dziedzictwa narodowego. Już pierwszego dnia Kongresu na uczestników czekał bogaty program pełen inspirujących wydarzeń.
Kogo spotkamy na Kongresie Energetyki Rozproszonej?
W natłoku codziennych problemów i wyzwań związanych z bieżącym funkcjonowaniem polskiej energetyki, Kongres Energetyki Rozproszonej staje się przestrzenią, w której nauka, biznes i administracja spotykają się, aby wspólnie wytyczać kierunki polskiej transformacji. Lokalny wymiar tego procesu będzie akcentowany przez licznych przedstawicieli inicjatyw energetycznych (takich jak klastry i spółdzielnie energetyczne) i organizacji branżowych, a także samorządowców i przedsiębiorców.
24. edycja Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera
24. edycja Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera odbędzie się 21 listopada 2024 roku o 18.00 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Uroczystą galę poprowadzi Justyna Dżbik Kluge, dziennikarka Polskiego Radia. Wykład tischnerowski wygłosi Natalia de Barbaro.
Cheap Tobacco ponownie w Krakowie!
Jak co roku, zespół wraca jesienią do miasta, w którym powstał. Usłyszymy ich w klubie Alchemia na krakowskim Kazimierzu już 19.10 o godzinie 20:00.
Festiwal Gra z Kantorem 2024: Belgia – Podwójność
Ile Kantora w Belgii, a ile Belgii w Kantorze – na takie pytania będziemy odpowiadać od 4 do 15 listopada 2024.
- chevron_left
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- ...
- 108
- 109
- chevron_right
Najnowsze
-
19:31
Hej, kolęda, kolęda. To już 90. edycja lekcji śpiewania
-
19:00
Wigilia w kolorze khaki: "Koledzy przynieśli kawałek uschniętego drzewka, które ubraliśmy w zawleczki od granatów"
-
18:18
Prawie tak piękna jak ta na Rynku!
-
18:15
Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową w Dotyk Piękna Kraków?
-
17:55
Tradycji stało się zadość. Bożonarodzeniowa choinka pod oknem papieskim uroczyście rozświetlona
-
16:16
Niebezpiecznie na przejściach dla pieszych. Winni kierowcy i sami piesi
-
15:58
Ewa Szkurłat z nagrodą Marszałka Senatu
-
15:49
Jakiej firmy elektronarzędzia do domu warto wybrać?
-
15:44
Zalety hulajnogi elektrycznej dla rodziców z dziećmi
-
14:18
Tramwaje wróciły na ul. Kościuszki w Krakowie