Patronaty
18. wakacyjny festiwal filmowy LETNIE TANIE KINOBRANIE
Kino Pod Baranami po raz osiemnasty zaprasza na wakacyjny festiwal filmowy Letnie Tanie Kinobranie, czyli wakacje z najlepszymi filmami ostatnich miesięcy i klasyką kina. Kinobranie to ponad 160 filmów ułożonych w 9 tematycznych tygodni pod jednym hasłem A planety szaleją. To także pokazy pod gwiazdami w ogrodzie Muzeum Manggha oraz Plakatobranie. Festiwal potrwa od 28 czerwca do 29 sierpnia.
Koncert gitarowy Adriana Furmankiewicza
Fundacja im. Władysława Żeleńskiego oraz Wójt Gminy Kłaj zapraszają w niedzielę 7 lipca o godz. 18.00 do Pałacu Żeleńskich w Grodkowicach na koncert gitarowy Adriana Furmankiewicza.
W drogę! Wakacje w Muzeum Etnograficznym
Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza do udziału w wakacyjnych warsztatach, grach miejskich, spacerach i spotkaniach inspirowanych nową wystawą czasową pt. „Wędrowanie. Turyści, pielgrzymi, migranci”. Przygotowano propozycje dla dorosłych i młodzieży, rodzin, osób z niepełnosprawnościami, grup zorganizowanych. Spotkania będą odbywać się zabytkowych wnętrzach Ratusza kazimierskiego i Domu Esterki, w zaciszu muzealnego ogrodu i w jego sąsiedztwie – na krakowskim Kazimierzu.
XXI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Skale
21. edycja XI Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Skale odbędzie się w niedzielę 23 czerwca o godz. 14.30 na Placu Konstytucji 3- Maja.
NH FEST 2024 - letni tygiel artystycznych i twórczych wydarzeń w Nowohuckim Centrum Kultury
NH FEST to propozycja Nowohuckiego Centrum Kultury dla wszystkich tych, którzy zamierzają wakacje spędzać w Krakowie i okolicach. Sześć spektakli w ramach festiwalu Krakowskie Miniatury Teatralne, noc jazzu, koncerty na scenie plenerowej, Krakowski Festiwal Tańca, Międzynarodowe Triennale Grafiki rozsiane po wszystkich galeriach, rodzinny piknik muzyczny, kuratorskie oprowadzania po wystawie i Festiwal Muzyki Polskiej.
33. Festiwal Kultury Żydowskiej
23 czerwca rozpoczyna się 33. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej, organizowana w tym roku pod hasłem Shema Jisrael / Ahava. Festiwal potrwa do 30 czerwca.
Nowotarski Piknik Lotniczy 2024
Pokazy lotnicze odbywające się na najpiękniej położonym lotnisku w Polsce, na przestrzeni lat stały się atrakcyjną wizytówką stolicy Podhala i jednym z najważniejszych wydarzeń lata.
Dbaj o zdrowie. Odwiedź Wielkowiejski Targ!
Serdecznie Państwa zapraszamy 22 czerwca 2024 r., od godziny 9.00 do 13.00 do Szyc w gminie Wielka Wieś, na kolejną edycję Wielkowiejskiego Targu!
KOD MISTRZÓW: Józef Skrzek
17 czerwca o godzinie 18.00 zapraszamy do Teatru Groteska na kolejne spotkanie z cyklu Kod Mistrzów. Naszym gościem będzie Józef Skrzek – multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor.
XXVI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Krakowie
Wystawa odbędzie się w dniach 22-23 czerwca na terenie hal oraz terenów Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, przy Al. Jana Pawła II 78.
Wszyscy byli odwróceni życie i twórczość Marka Hłaski
21 czerwca zapraszamy do Pałacu Potockich na wydarzenie literackie poświęcone życiu i twórczości Marka Hłaski, organizowane przez Otwartą Pracownię przy wsparciu merytorycznym Instytutu Mikołowskiego im. Rafała Wojaczka.
"Bądź gotów! Zanim w Krakowie zawyją syreny"
Projekt Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski oraz Samorządu Miasta Krakowa ma na celu omówienie i wypracowanie zasad tworzenia obrony cywilnej (wspólnie z m.in. WP, WOT, PSP, OSP, Policją, Strażą Miejską) budowania systemu odporności państwa oraz radykalne zwiększenie poziomu bezpieczeństwa obywateli w przypadku potencjalnych zagrożeń, takich jak klęski żywiołowe, ataki terrorystyczne, hybrydowe, cyberataki, w tym na system bankowy czy w najgorszym przypadku, wojna.
Moda na dizajn z PRL jako poszukiwanie tożsamości kulturowej?
Krytycy i historycy dizajnu z zaciekawieniem obserwują silny powrót do estetyki powojennego wzornictwa, szczególnie w aranżacji prywatnych wnętrz i komercyjnych lokali użytkowych. Prym w tej tendencji wiodą tak zwane polskie klasyki dizajnu – meble, głównie krzesła, fotele, komody, mniejsze meblościanki i akcesoria do wnętrz produkowane w Polsce Ludowej. Przedmioty niegdyś źle kojarzone, bo reprezentujące upolitycznioną estetykę, dzisiaj zachwycają młodych kolekcjonerów zaklętym w nich czarem minionej epoki – czasów, które znają wyłącznie z filmów dokumentalnych i z rodzinnych przekazów.
Weekendowa Noc Teatrów w Solskim
W najbliższy weekend wieczorem 15 i 16 czerwca Teatr im. Ludwika Solskiego przyłącza się do obchodów Nocy Teatrów 2024 w Krakowie i z tej okazji proponuje moc atrakcji i wydarzeń.
Dzień Mleka na Uniwersytecie Rolniczym
14 czerwca 2024 r. w godzinach od 10:00 do 15:00 na terenie kampusu URK przy ulicy Balickiej 104
(Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności) odbędzie się „Dzień Mleka".
“15 sekund sławy” - projekt Małgorzaty Haduch
“15 sekund sławy” to bezprecedensowe badanie twórcze w reżyserii i choreografii Małgorzaty Haduch, która tym projektem wieńczy 20 lat swojej działalności twórczej w offowym nurcie sztuk scenicznych.
Spektakl „Karsylewka i świat”
Spektakl oparty na opowiadaniach Szolema Alejchema. Trzech aktorów (oraz „prawdziwy Adler z Ameryki! Największy komik świata!”) kreuje galerię postaci, dla których Kasrylewka jest całym światem. Prapremierę zaplanowano w Teatrze Praska 52 w Noc Teatrów 15 czerwca, a premierowy spektakl - dzień później, w niedziele 16 czerwca.
ZIEMIANIN i BELLON – wiersze i piosenki
NCK zaprasza na koncert piosenek do tekstów Adama Ziemianina, do których muzykę napisali Krzysztof Myszkowski i Wojciech Jarociński oraz piosenek Wojtka Bellona, które wykonywane były przez Wolną Grupę Bukowina. Nie zabraknie więc „Bieszczadzkich Aniołów”, „U Studni” i„Czarnego bluesa o czwartej nad ranem”, czyli najbardziej znanych ballad z tekstami Adama Ziemiania. Ale będą także najbardziej znane piosenki Wojtka Bellona, czyli „Bukowina”, „Ballada o Cześku Piekarzu” i „Pejzaże harasymowiczowskie”. Całość spleciona opowieściami o Wojtku, Busku, Ponidziu i Krakowie.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 10
- 11
- 12
- ...
- 108
- 109
- chevron_right
Najnowsze
-
16:45
Małopolska w liczbach w 2024 roku? Czym możemy się pochwalić, co jest do poprawy?
-
16:11
Klęska urodzaju w gminie Biecz. Strażacy muszą powiększać remizy
-
14:42
Oblężenie Wawelu. Świetna frekwencja w 2024 roku
-
14:02
Ogień, dym i fumy. Co nas podpala?
-
13:59
Powrót do prostoty? "W święta pragniemy spokoju, bliskości i miłości"
-
13:36
MON pomoże w remoncie DK73 i budowie wschodniej obwodnica Tarnowa?
-
13:28
Czy święta to odpowiedni czas na trudne rozmowy?
-
13:23
Jeden z podejrzanych w sprawie strzelaniny na ulicy Dietla jest w rękach policji. Poszukiwani są dwaj inni
-
13:17
Goprowcy znieśli z Babiej Góry na noszach turystę z urazem pachwiny
-
13:06
Czy święta to odpowiedni czas na trudne rozmowy?
-
12:37
W Tatrach intensywnie pada śnieg. Wzrasta zagrożenie lawinowe