Patronaty
KRÓTKI SENNIK FILMOWY | pokazy filmów towarzyszące wystawie „Śpij spokojnie, dobrze śnij” prezentowanej w Muzeum Etnograficznym w Krakowie
Muzeum Etnograficzne w Krakowie i Kino Pod Baranami zapraszają na KRÓTKI SENNIK FILMOWY, pokazy filmów towarzyszące wystawie czasowej „Śpij spokojnie, dobrze śnij”, prezentowanej w Domu Esterki, przy ulicy Krakowskiej 46. Organizatorzy w ramach projektu zaplanowali pokazy czterech filmów, a przy każdym z nich dodatkowo, spotkania dyskusyjne lub prelekcje.
Ile żab waży księżyc - czytanie performatywne w Teatrze Groteska
Teatr Groteska zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu NOWE SZTUKI – CZYTANIA PERFORMATYWNE.
Już 22 lutego Ile żab waży księżyc Maliny Prześlugi w reżyserii Agaty Nierzwickiej.
SEN MARA - cykl spotkań towarzyszących wystawie „Śpij spokojnie, dobrze śnij” w Muzeum Etnograficznym.
Muzeum Etnograficzne w Krakowie, od 9 lutego do 9 marca 2025 roku zaprasza na trzy spotkania interdyscyplinarne, będące wydarzeniami towarzyszącymi wystawie czasowej „Śpij spokojnie, dobrze śnij”. Spotkania są współorganizowane ze Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną „Krakowski Ośrodek Terapii” i przyjmą formę rozmów specjalistów z udziałem publiczności, o snach, śnieniu, bezsenności i innych tematach związanych z tym ważnym obszarem ludzkiego życia.
XVI Dni Komedii dell’Arte
Kilkanaście festiwalowych dni, 6 różnych spektakli w kilku krakowskich teatrach, unikatowe lekcje o komedii dell’arte dla młodzieży, koncert, spotkanie tematyczne oraz wystawa. A wszystko to pod hasłem „Synowie komedii: Goldoni i Molier”. Tak zapowiada się XVI edycja krakowskich Dni Komedii dell’Arte, która odbędzie się w dniach 15.02. - 5.03.2025. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Studio Dono i Centrum Kultury Podgórza
Lutowe wystawy w NCK
W drugim miesiącu roku Nowohuckie Centrum Kultury otwiera dwie wystawy. Marek Batorski autor obrazów, które będą prezentowane w Czarnej Galerii CENTRUM jest muzykiem jazzowym i z pewnością dlatego jego prace noszą znamiona improwizacji i spontaniczności. Ich moc leży w ekspresji subiektywnych barw i malarskich gestów, które mogą wywoływać przeżycia ściśle muzyczne i prowokować do refleksji na temat polimorficzności kultury (audio)wizualnej.
Luty w rytmach karnawału w Centrum Kultury Podgórza.
W tym miesiącu czas karnawału spotyka się z walentynkowymi opowieściami o uczuciach. Będą więc koncerty operetkowe, zabawy taneczne dla młodszych i nieco starszych oraz wspólny śpiew – zarówno na nutę światową, jak i rodzimą.
Filharmonia Krakowska obchodzi 80. urodziny
Obecny sezon artystyczny jest szczególnym ze względu na obchodzoną w jego ramach okrągłą rocznicę 80 lat od pierwszego koncertu zagranego przez Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej po wyjściu wojsk niemieckich z Krakowa. Wydarzenie to miało miejsce 3 lutego 1945 roku – ten właśnie dzień przyjęty został za oficjalny moment rozpoczęcia działalności instytucji.
Agata Duda-Gracz oprowadza po Galerii Autorskiej Jerzego Dudy-Gracza
Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na specjalne kuratorskie oprowadzanie po Galerii Autorskiej Jerzego Dudy-Gracza. Przewodniczką będzie Agata Duda-Gracz, historyczka sztuki, reżyserka teatralna, a prywatnie córka Artysty.
„Geometria” Krakowskiego Klubu Fotograficznego
Pochodząca z 3000 r. p.n.e. geometria ma swoje korzenie w starożytnym Egipcie. Ówcześni matematycy stosowali geometrię do opracowywania wzorów i obliczania powierzchni obiektów o mniej lub bardziej nieregularnych kształtach i kątach. Dzięki geometrii odkryli sekrety architektury, projektowania i budownictwa.
LUTY W NCK
Drugi miesiąc roku Nowohuckie Centrum Kultury rozpocznie od dwóch ostatnich spektakli Festiwalu Teatrów dla Dzieci. Zamykamy tym samym okres atrakcji wymyślonych na czas ferii zimowych i gramy dalej.
PREMIERA w STU - "Małe zbrodnie małżeńskie" - reż. Krzysztof Jasiński w przekładzie Jana Nowaka
Małe zbrodnie małżeńskie Érica-Emmanuela Schmitta, jednego z najpopularniejszych współczesnych pisarzy i dramaturgów francuskich, to dramat o parze, która po latach wspólnego życia próbuje odbudować swoją relację.
Wieliczka: Rodzinne Ferie w Muzeum 2025
Czy śnieg jest potrzebny by spędzić wyjątkowe Ferie? Nie koniecznie. Warto przyjechać do Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i przeżyć przygodę uczestnicząc w „Rodzinnych Feriach w Muzeum 2025”.
Politechnika Krakowska ma 80 lat! Uroczysta inauguracja obchodów w Teatrze im. Juliusza Słowackiego
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki ma 80 lat! Jubileusz będzie świętować przez cały 2025 rok, a obchodom towarzyszy hasło: Nauka - Technika - Kultura - Sztuka, oddające różnorodność aktywności, z której słynie uczelnia i jej absolwenci.
FERIE ZIMOWE 2025 W NCK
Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na dwa tygodnie wypełnione atrakcjami! Teatralny festiwal, plenerowe lodowisko, artystyczne warsztaty i rekreacyjne zajęcia. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych – tych, którzy chcą rozwijać swoje talenty lub odkryć „co im w duszy gra”.
Maestra Aleksandra Kurzak w najpiękniejszych ariach operowych z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Krakowskiej
Aleksandra Kurzak, artystka obdarzona niezwykły głosem, oklaskiwana na najbardziej prestiżowych scenach świata, od Metropolitan Opera w Nowym Jorku, przez Teatro alla Scala w Mediolanie, po londyński Royal Opera House –po raz pierwszy wystąpi na estradzie Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie podczas koncertów w piątek, 17 stycznia 2025 roku o godz. 19.30 i w sobotę, 18 stycznia br. o godz. 18.00. Maestra wykona najpiękniejsze arie z oper Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego i Francesca Cilei, z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod batutą Alexandra Humali.
Ferie ze snu w Muzeum Etnograficznym w Krakowie
18 stycznia – 2 lutego 2025 roku
"Izrael w Egipcie" - oratorium Haendla w odsłonie Mendelssohna
Ostatnie przed Świętami Bożego Narodzenia koncerty abonamentowe – w piątek, 20 grudnia 2024 o godz. 19.30 i w sobotę, 21 grudnia br. o godz. 18.00 – wypełni oratorium Izrael w Egipcie Georga Friedricha Haendla. To liczące sobie ponad dwieście osiemdziesiąt lat dzieło pojawi się po raz pierwszy w repertuarze Filharmonii Krakowskiej za sprawą jej zespołów – Orkiestry i Chóru pod batutą Łukasza Borowicza oraz grona solistów – sopranistek Alexandry Lowe i Klaudii Czyszczoń, Xeni Puskarz Thomas – alt, tenora Jamesa Gilchrista oraz Blaise’a Malaby śpiewającego basem.
- 1
- 2
- ...
- 109
- 110
- chevron_right
Najnowsze
-
14:34
Kraków Airport inwestuje. W tym roku może obsłużyć 12 milionów pasażerów, a do 2045 - nawet 25 milionów
-
14:15
Spowiedź - sakrament "opresji?"
-
14:12
Ptyś w polskim języku i kuchni – co kryje to słowo?
-
14:05
Głos, który wstrząsnął operą. "Maria Callas była zjawiskiem w historii światowej wokalistyki"
-
14:05
Mocna kryminalna powieść i Kraków jako miejsce akcji. Tadeusz Łomnicki czyta fragmenty "Głodu" Idy Sol
-
13:46
Freja ma już klasę lawinową „A”. Może pomagać w zagranicznych akcjach
-
13:45
Czy dzieci i dorośli tak samo rozumieją miłość?
-
13:42
Ruszył nabór wniosków w ramach KFS. W priorytetach wsparcie psychologiczne oraz działania antymobingowe
-
13:25
W Małopolsce odkryto najstarsze ślady wydobycia metali w Polsce
-
13:23
Głos, który wstrząsnął operą. "Maria Callas była zjawiskiem w historii światowej wokalistyki"