proces tarnowskiej afery korupcyjnej
Dyrektor więzienia wnioskuje o przedterminowe zwolnienie dla R. Ścigały
Były prezydent Tarnowa odbywa karę 3 lat więzienia za korupcję w jednym z zakładów karnych na Podkarpaciu. Jak już informowaliśmy w Radiu Kraków, Ścigała dwukrotnie starał się o przedterminowe zwolnienie z więzienia, ale sąd odrzucał te wnioski. Teraz jednak, co zaskakujące, wystąpił o to dyrektor zakładu karnego, argumentując to dobrym sprawowaniem byłego prezydenta Tarnowa za kratami.
Ryszard Ścigała nie wyjdzie wcześniej z więzienia
Jak dowiedziało się Radio Kraków, sąd okręgowy w Krośnie odrzucił drugi już wniosek o przedterminowe zwolnienie z więzienia byłego prezydenta Tarnowa. Ryszard Ścigała odsiaduje karę 3 lat za korupcje. Sąd - podobnie jak za pierwszym razem - uznał, że choć Ścigała zgodnie z prawem może się już ubiegać o przedterminowe zwolnienie, to jest na to za wcześnie. Zwrócił jednak uwagę również na inne argumenty.
Ryszard Ścigała ponownie stanął przed sądem
W Sądzie Rejonowym w Brzesku ruszył ponowny proces byłego prezydenta Tarnowa w sprawie ulicy Kryształowej. Choć Ścigała został już za to skazany w procesie korupcyjnym, wyrok w tej sprawie został uchylony do ponownego rozpatrzenia właśnie przez brzeski sąd. Były prezydent Tarnowa przyjechał na rozprawę w asyście konwoju policji z jednego z więzień na Podkarpaciu, gdzie odsiaduje wyrok 3 lat więzienia.
Wyrok w procesie odwoławczym Ryszarda Ścigały może zapaść w listopadzie
Prawdopodobnie 6 listopada obrońcy oraz prokurator wygłoszą mowy końcowe w sprawie apelacyjnej byłego prezydenta Tarnowa oraz innych oskarżonych z nim osób. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym samym miesiącu zapadnie wyrok. Ryszard Ścigała przed rokiem został skazany na 5 lat więzienia za przyjęcie 70 tysięcy złotych łapówki od przedstawicieli firmy Strabag oraz za przekroczenie uprawnień służbowych. Były prezydent nie przyznaje się do winy i odwołał się od wyroku. Podczas poniedziałkowej rozprawy sądowi odwoławczemu udało się przesłuchać Bogdana G., kluczowego świadka.
Nadal bez przełomu w sprawie byłego prezydenta Tarnowa oskarżonego o korupcję
Ryszard Ścigała miał brać łapówki w zamian za przychylność w miejskich przetargach. Były prezydent nie przyznaje się do winy. W tarnowskim Sądzie Okręgowym zakończyła się trzecia rozprawa odwoławcza, na której skonfrontowano relację dwóch świadków: Grzegorza M. i Piotra W., byłych dyrektorów firmy Strabag.
Ryszard Ścigała prosi sąd odwoławczy o uniewinnienie, obrona ma zaskakującą alternatywę
Przed tarnowskim sądem okręgowym ruszył proces odwoławczy byłego prezydenta Tarnowa skazanego za korupcje.
Rusza proces odwoławczy byłego prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały
Tarnowski sąd okręgowy rozpatrzy w piątek odwołanie od wyroku skazanego za korupcję byłego prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały oraz innych skazanych z nim osób. Ścigała przed rokiem został skazany przez sąd rejonowy w Brzesku na 5 lat więzienia za przyjęcie 70 tysięcy złotych łapówki od przedstawicieli firmy drogowej Strabag. A także za przekroczenie uprawnień służbowych. Jego obrońca mecenas Bogusław Filar jeszcze w październiku odwołał się od tego wyroku, wytyka sądowi błędy.
Tarnów: apelacja skazanego za korupcję Ryszarda Ścigały odbędzie się 23 czerwca
Teraz jest już pewne, że odwołanie byłego prezydenta Tarnowa oraz innych osób zostanie rozpatrzone przez sąd okręgowy w Tarnowie 23 czerwca 2017 roku. Tyle sędziowie będą potrzebowali, żeby przygotować się do "ponadstandardowej sprawy".
Są odwołania od wyroku ws. byłego prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały
Odwołania od wyroku Sądu Rejonowego w Brzesku złożył były prezydent Tarnowa i dwaj jego obrońcy. Ryszard Ścigała został skazany na 5 lat więzienia za przyjęcie 70 tysięcy złotych łapówki od przedstawicieli firmy drogowej Strabag i za przekroczenie uprawnień. Obrońca byłego prezydenta Tarnowa mecenas Bogusław Filar w rozmowie z Radiem Kraków przekonuje, że jego klient jest niewinny. Nie wiadomo jednak, kiedy i gdzie ruszy proces apelacyjny, bo już za pierwszym razem sądy przerzucały się tą sprawą przez 9 miesięcy.
Były prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała skazany na 5 lat więzienia
Były prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała został skazany na 5 lat więzienia. To wyrok w sprawie, która ciągnie się od 16 miesięcy. Ryszard Ścigała został skazany za przyjęcie 70 tysięcy złotych od spółki drogowej Strabag w zamian za przychylność przy miejskich przetargach. Ale też za przekroczenie uprawnień. Oprócz kary więzienia były prezydent ma też zakaz zajmowania kierowniczych stanowiska na 10 lat.
To już koniec procesu byłego prezydenta Tarnowa. Mowy końcowe zostaną wygłoszone 15 lipca
Sąd w Brzesku zamknął w środę przewód sądowy w sprawie tarnowskiej afery korupcyjnej. Na 15 lipca wyznaczony został termin mów końcowych. Niedługo później powinien zapaść wyrok w sprawie Ryszarda Ścigały oraz innych oskarżonych.
Na finiszu procesu R. Ścigała próbuje przejść do kontrofensywy
Były prezydent jest oskarżony o przyjęcie 70 tysięcy złotych łapówki od przedstawicieli firmy drogowej Strabag. Ale to nie jedyny zarzut, bo były prezydent odpowiada także za faworyzowanie swojego znajomego tarnowskiego przedsiębiorcy. Ryszard Ścigała chciał odrzucenia opinii biegłego w tej sprawie. Nazwał ją nierzetelną.
Kończy się proces byłego prezydenta Tarnowa. Wyrok może zapaść jeszcze przed wakacjami
Ryszard Ścigała jest oskarżony o przyjęcie 70 tysięcy złotych łapówki w zamian za przychylność dla firmy drogowej Strabag. Proces w sprawie tarnowskiej afery korupcyjnej od roku toczy się przed sądem rejonowym w Brzesku. Wyznaczono jeszcze dwa terminy rozpraw: pod koniec kwietnia oraz na początku czerwca, na których mają zostać przesłuchani ostatni świadkowie.
Proces ws. korupcji w tarnowskim magistracie w decydującej fazie. Ważne zeznania
Po roku od rozpoczęcia procesu w sprawie byłego prezydenta Tarnowa oraz innych oskarżonych z nim osób postępowanie wchodzi w decydującą fazę. Przed sądem w Brzesku zaczynają zeznawać świadkowie zawnioskowani przez obronę Ryszarda Ścigały, oskarżonego o przyjęcie 70 tysięcy złotych łapówki w zamian za przychylność dla firmy drogowej Strabag. Obrona byłego prezydenta próbuje podważyć ważny dowód rzeczowy w sprawie korupcji.
Proces byłego prezydenta Tarnowa, R. Ścigały, nie skończy się w tym roku
Ryszard Ścigała jest oskarżony o przyjęcie 70 tysięcy złotych łapówki w zamian za przychylność dla firmy drogowej Strabag. Nie przyznaje się do winy, a jego proces ruszył z 9-miesięcznym opóźnieniem. Sądy z Tarnowa i Wieliczki przerzucał się tą sprawą, aż w końcu w marcu zajął sią nią Sąd Rejonowy w Brzesku. Sprawa tarnowskiej afery korupcujnej ruszył tam wreszcie z miejsca i to w ekspresowym tempie, jednak tym roku nie poznamy poznamy wyroku.
Ryszard Ścigała mógł dostać nawet milion łapówki? Zaskakujące zeznania urzędniczki
Nie 70 tysięcy, jak twierdzi prokuratura, a nawet milion złotych łapówki miałby otrzymać były prezydent Tarnowa. Takie rewelacje przynosi kolejna rozprawa w sprawie afery korupcyjnej. O takiej kwocie Danuta B. miała usłyszeć od jednego z byłych pracowników Strabagu, którego przedstawiciele mieli korumpować Ryszarda Ścigałę. Zeznania byłej urzędniczki nie znajdują jednak żadnego potwierdzenia.
Rodzina broni oskarżonego Ryszarda Ścigałę, pracownica banku pogrąża?
Przed sądem w Brzesku w sprawie tarnowskiej afery korupcyjnej zeznawała żona oraz córka byłego prezydenta Tarnowa. Obie wyjaśniały przede wszystkim, skąd pochodziły pieniądze znalezione w domu Ścigały tuż po jego aresztowaniu. Miały one być częścią wypłaty córki Ścigały. Zaprzecza temu pracownica banku, która rozpoznała pieniądze opatrzone w specjalną banderolę. Swoimi zeznaniami pogrąża byłego prezydenta.
Tarnowska afera korupcyjna. Wiesław F. może już wyjeżdżać za granicę
To co nie udało się Ryszardowi Ścigale oraz Jackowi K. - powiodło się Wiesławowi F. Przedsiębiorca może swobodnie wyjeżdżać za granicę i nie musi się stawiać regularnie na komisariacie w ramach policyjnego dozoru. Sąd uchylił oba te środki zapobiegawcze wobec przedsiębiorcy na wniosek jego obrońcy, który przekonywał, że nie są już konieczne a utrudniają Wiesławowi F. prowadzenie firmy budowlanej.
Najnowsze
-
18:43
Daleki lot Forfanga w kwalifikacjach w Oberstdorfie, komplet Polaków z awansem
-
18:28
Czy jest szansa, żeby Orkiestra Świątecznej Pomocy znów nas integrowała, zamiast dzielić?
-
17:05
Zarząd krajowy PO bez konsultacji wybrał kandydatkę w wyborach uzupełniająch do Senatu
-
16:25
To koniec zajęć pływackich dla 80 dzieci. Siemacha chce oszczędzać i zamyka sekcję na południu Krakowa
-
16:14
Precyzja i różnorodność. Jak żerują owady?
-
15:47
W stronę nowego kina niemieckiego
-
15:46
"Czarny ptak" – psychologia zła w miniserialu z gatunku true crime
-
15:46
Wszystko o Marii Pinińskiej-Bereś i Jerzym Beresiu
-
15:11
Zalew Skowronek w Alwerni jak krakowski Zakrzówek?
-
22:30
W dobie trumpizmu