pomoc dla Ukrainy
Szef MON: polskie Leopardy trafiły na Ukrainę
Polskie Leopardy już trafiły na Ukrainę - poinformował w piątek na posiedzeniu RBN wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. Dodał, że równolegle szkoleni są ukraińscy żołnierze przez polskich, kanadyjskich i norweskich instruktorów w Ośrodku Szkolenia Leopard w Świętoszowie.
W Tarnowie upamiętniono rocznicę agresji Rosji na Ukrainę
Prezydent miasta, przedstawiciele Związku Miast Polskich, którzy przebywają w Tarnowie, ale też uchodźcy oraz honorowy konsul Ukrainy w Tarnowie Bartłomiej Babuśka spotkali się w symbolicznym miejscu dla obu narodów: przed kamienicą przy ulicy Krakowskiej 9. To tutaj w 1920 roku pracował rząd Ukraińskiej Republiki Ludowej na uchodźstwie po przymusowej ucieczce z kraju po kontrofensywie Armii Czerwonej - przypominał prezydent Roman Ciepiela:
Tarnów nadal pomaga Ukrainie
Rok po agresji Rosji na Ukrainie miasto Tarnów, mieszkańcy regionu oraz organizacje nadal pomagają uchodźcom. W Tarnowie mogą mieszkać jeszcze nawet dwa tysiące Ukraińców. W bursie przy ulicy św. Anny mieszka aktualnie 88 uchodźców, głównie matek z dziećmi. Regularne konwoje z pomocą humanitarną organizuje m.in. fundacja Zielona Przystań z Tarnowa, do której cały czas można przynosić dary dla uchodźców.
Prezydent Zełenski w rocznicę wojny: to był rok bólu, żalu, wiary i jedności
To był rok bólu, żalu, wiary i jedności – oświadczył prezydent Ukrainy w piątek, w rocznicę rozpoczęcia pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę.
Mija rok od początku rosyjskiej inwazji. Ukraina obroniła niepodległość kosztem tysięcy ofiar
Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już rok. Ukraina obroniła swoją niepodległość, ale część jej terytorium jest pod rosyjską okupacją. Wojska agresora spustoszyły dużą część Ukrainy, powodując śmierć tysięcy osób i ucieczkę milionów. Inwazja spowodowała największy kryzys uchodźczy w Europie od czasów II wojny światowej.
Miasto Kraków i Caritas Archidiecezji Krakowskiej podsumowały rok wsparcia dla Ukrainy
Razem wysłali ponad 3 tysiące ton pomocy humanitarnej. To 3 miliony kilogramów jedzenia, artykułów higienicznych i medycznych, a nawet niezbędnej infrastruktury.
Dwa marsze solidarnościowe z narodem ukraińskim przeszły ulicami Krakowa
W piątek, w rocznicę rosyjskiej agresji, w Krakowie odbyły się dwa marsze solidarnościowe. Pierwszy przeszedł z Wawelu na Rynek Główny. Stamtąd, po wygłoszeniu przez młodych ludzi z Polski i Ukrainy apelu o pokój, wyruszył kolejny marsz - na skwer Wolnej Ukrainy.
Caritas Archidiecezji Krakowskiej: ponad 2 tys. ton darów dla Ukrainy, schronienie dla 7120 osób
Ponad 2 tysiące ton pomocy humanitarnej, noclegi dla 7120 uchodźców oraz ponad 7 mln zł przeznaczonych potrzebującym – takiej pomocy w ciągu trwającej od roku wojny udzieliła Ukrainie Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Organizacja rozpoczęła działania na rzecz Ukrainy już w drugim dniu po wybuchu wojny.
Kraków znowu zaświeci dla Ukrainy na niebiesko i żółto
W ramach solidarności z Ukraińcami 24 lutego - w rok po agresji Rosji na Ukrainę - Kraków podświetli wybrane obiekty w barwach narodowych Ukrainy - na niebiesko i żółto.
Regionalne Rozgłośnie Polskiego Radia dla Walczącej Ukrainy
Serce za Serce! To tytuł koncertu zespołu Taraka i inauguracja akcji charytatywnej Caritas Polska i Grupy Radiowej Audytorium 17.
Prezydent USA Joe Biden jest już w Polsce. Jego wizyta na Ukrainie trwała ponad pięć godzin
Prezydent USA Joe Biden opuścił Kijów; wizyta amerykańskiego przywódcy na Ukrainie trwała ponad pięć godzin - poinformowała w poniedziałek wczesnym popołudniem agencja AP. Była to pierwsza podróż amerykańskiego przywódcy na Ukrainę od początku rosyjskiej inwazji na ten kraj w lutym 2022 roku i od czasu wizyty George'a W. Busha w Kijowie w 2008 roku.
Bank Żywności w Krakowie pomaga obywatelom Ukrainy już od roku
Do tej pory przekazał 400 ton żywności. Trafiła ona zarówno za wschodnia granice, jak i do uchodźców przebywających w Małopolsce. Organizacja nie zaprzestaje działalności i finalizuje kolejny transport do Ukrainy
Agnieszka Ścigaj: Wizyta Joe Bidena to okazja, by pokazać Putinowi, że jesteśmy jednością
Podziękowania są bardzo ważne i nikt nie ma wątpliwości, że jako naród zrobiliśmy bardzo dużo dla Ukraińców, ale oczekiwania także są - tak o przyszłotygodniowej wizycie prezydenta Joe Bidena w Polsce mówiła w porannej rozmowie Radia Kraków Agnieszka Ścigaj minister ds. integracji społecznej. Prezydent Stanów Zjednoczonych udaje się do Polski z przesłaniem solidarności i potwierdzi wsparcie Stanów Zjednoczonych dla Ukraińców walczących z Rosją oraz dla państw wschodniej flanki NATO. Polacy mocno wspierają Ukrainę w walce o swoją wolność. Wizyta Joe Bidena to też okazja, by pokazać wrogowi - Putinowi - że jesteśmy jednością - mówiła Agnieszka Ścigaj. Prezydent Joe Biden odwiedzi Polskę w dniach 21-22 lutego. Podczas wizyty ma spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą, odbędzie też spotkanie z liderami Bukaresztańskiej Dziewiątki i wygłosi przemówienie przed rocznicą rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
Specjalistyczny kontener medyczny już jutro trafi do strażaków z Ukrainy
Dzisiaj w Krakowie medycy i żołnierze z Ukrainy szkolili się z jego obsługi pod okiem polskich i francuskich strażaków.
Kontener medyczny wewnątrz przypomina karetkę. Jest wyposażony w niezbędny sprzęt potrzebny do udzielania pierwszej pomocy.
Zbiórka darów dla Ukrainy - potrzebne są ubrania, tektura, puszki i parafina
W Polsce zima jest teraz łagodna, ale w Ukrainie panują znacznie niższe temperatury, dlatego organizacje charytatywne apelują o ciepłe ubrania dla naszych wschodnich sąsiadów. Najpotrzebniejsze są kurtki, buty i koce. Trwa też zbiórka tektury, puszek i parafiny, z których powstają świecie dla ukraińskich żołnierzy.
Trwają zapisy na kursy j. polskiego dla uchodźców z Ukrainy mieszkających w Krakowie
Zapisy na kursy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy, którzy mieszkają w Krakowie, przyjmuje Fundacja Internationaler Bund Polska.
Ranni wolontariusze z Krakowa: "Cieszymy się, że żyjemy"
Cieszymy się, że żyjemy - zgodnie mówią wolontariusze krakowskiego stowarzyszenia osób niepełnosprawnych i ich rodzin "Klika", którzy 6 stycznia zostali ranni w ukraińskim Bachmucie w obwodzie donieckim. Pan Kamil i pani Grażyna od wtorku są w Polsce. W czwartek pan Kamil został wypisany ze szpitala w Lublinie. Panią Grażynę czeka dłuższe leczenie. W wyniku wybuchu straciła nogę.
Coraz więcej obywateli Ukrainy otwiera firmy w Krakowie. Jakie usługi oferują?
W Krakowie przybywa firm zakładanych przez obywateli Ukrainy. Po wybuchu wojny powstało ich blisko 2 tys. i większość wciąż działa. Są to głównie przedsiębiorstwa z branży IT. Ukraińcy z powodzeniem prowadzą też salony kosmetyczne, restauracje i bary.
- chevron_left
- 1
- 2
- 3
- 4
- ...
- 29
- 30
- chevron_right
Najnowsze
-
20:21
PP siatkarzy - turniej finałowy w Krakowie
-
20:11
PŚ w biathlonie - Natalia Sidorowicz czwarta na 12,5 km w Kontiolahti
-
18:30
Co dalej ze spółką Kraków5020? Krakowscy radni zdecydowali prawie jednogłośnie
-
16:49
Czy pokolenie Z wie, czego chce?
-
16:43
Czy prezydent Nowego Sącza wyciągnie konsekwencje wobec prezesa spółki Nova? Chcą tego radni
-
16:29
Polską Strefę Inwestycji czekają duże zmiany
-
16:10
Były policjant o wydarzeniach w komisariacie na ul. Szerokiej: „Ktoś na pewno popełnił tu błąd”
-
15:54
Zbigniew Ziobro może stracić immunitet. Czyli właściwie co?
-
15:31
NFZ nie płaci szpitalom za nadwykonania. Czy zabiegi i operacje w Małopolsce będą przekładane?
-
15:27
Czy pokolenie Z wie, czego chce?
-
15:25
Czy krakowscy radni upomną się w rządzie o wznowienie programu „Czyste powietrze”?
-
15:15
Jak mieszkają młodzi dorośli Polacy?