pomoc dla Ukrainy
Oświęcim wspiera Ukrainę. Praktyczne informacje
Wspieramy mieszkańców Ukrainy na wiele sposobów. Bardzo pomagają oświęcimianie, organizacje, stowarzyszenia, fundacje. Prowadzona jest zbiórka potrzebnych rzeczy, jedzenia, koordynujemy bazę noclegową dla kolejnych rodzin. Według naszych danych w Oświęcimiu jest ponad 30 uchodźców wojennych z Ukrainy, głównie matki z dziećmi, którzy powinni zalegalizować swój pobyt w Polsce. Uruchomiliśmy więc specjalny punkt informacyjny dla uchodźców. Pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich pomogą załatwić formalności z tym związane – mówił prezydent Janusz Chwierut.
Brzesko: pojechali do Lwowa po kilkanaście osób, wrócili pełnym autokarem
To jedni z wielu kierowców-wolontariuszy, którzy pojechali prosto do Lwowa, aby zabrać stamtąd
ludzi z ogarniętej wojną Ukrainy.
Muszyna na mocy polecenia wojewody przyjmie 700 uchodźców
Wojewoda małopolski polecił w trybie zarządzania kryzysowego gminie uzdrowiskowej Muszyna przyjęcie 700 uchodźców. Koszt ich przyjęcia pokryje budżet wojewody. Do uzdrowiska dotarło już 120 uchodźców, a w najbliższym czasie dotrą tu kolejne grupy -przekazał PAP burmistrz Muszyny Jan Golba.
Znów można przynosić dary dla uchodźców na stadion Wisły Kraków
Znów można przynosić dary dla uchodźców na Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie. Magistrat, który jest organizatorem zbiórki, apeluje jednak o konkretne rzeczy. Najbardziej potrzebna jest żywność o przedłużonym terminie ważności, środki higieniczne, chemiczne, opatrunki, śpiwory, koce, pościel, ręczniki i ładowarki. Ubrania - poza odzieżą termiczną - już na razie nie są zbierane.
Tatrzańska Izba Gospodarcza chce zapewnić pomoc w zatrudnieniu uchodźców
Izba organizuje także przedszkola dla ukraińskich dzieci i szuka lokali, w których na dłużej będą mogły zamieszkać rodziny. Do Zakopanego dotarło już kilkudziesięciu uchodźców, ale w sposób niesformalizowany. Są to rodziny lub grupy zaprzyjaźnione z pracownikami zakopiańskich hoteli.
Potrzeba gestów, nie słów. Trwa akcja pomocowa Caritas
Za naszą wschodnią granicą trwa wojna, w której giną niewinni ludzie. Polacy otwierają swoje serca i niosą pomoc Ukraińcom na różne sposoby. W Archidiecezji Krakowskiej działania koordynuje Caritas.
Do Radwanowic przyjechali pierwsi uchodźcy z Ukrainy
Fundacja im. Brata Alberta przyjęła trzy kobiety i dziesięcioro dzieci ze Lwowa. Ich podróż do granicy ukraińsko-polskiej trwała osiemdziesiąt godzin.
W Tarnowie i powiecie tarnowskim może przebywać około pół tysiąca uchodźców
Według danych przesłanych przez gminy, na terenie powiatu jest 193 uchodźców, z tego zdecydowana większość w domach prywatnych. Tylko 51 znajduje się w budynkach samorządowych.
TVP: Program UA1 ukraińskiej telewizji publicznej na 95 kanale MUX-8
Program pierwszy ukraińskiej telewizji publicznej UA1 jest dostępny dla widzów telewizji naziemnej, posiadających telewizory podłączone do Internetu ze standardem HbbTV, dzięki współpracy Telewizji Polskiej z Emitel - poinformowała we wtorek TVP. Program można odbierać na 95 kanale MUX-8.
Ukraińcy pracujący w Polsce wyjeżdżają na wojnę
Brak rąk do pracy, produktów oraz surowców - polskie i małopolskie firmy z branży budowlanej zaczynają odczuwać skutki wojny na Ukrainie. Ukraińcy stanowili dotąd nawet 40 procent osób pracujących na budowach w Polsce. Część z nich wróciła już do ojczyzny, żeby ją bronić przed rosyjską agresją. Inni się nad tym zastanawiają.
Kraków z otwartymi ramionami przyjmuje naszych wschodnich sąsiadów, którzy uciekają przed wojną
Mieszkańcy zapraszają ich do swoich mieszkań, przekazują dary i angażują się w wolontariat. Zakres pomocy dla uchodźców ciągle się zwiększa, o czym na bieżąco informują punkty, które powstały z myślą o uchodźcach. Jeden z nich działa w Centrum Wielokulturowym przy ul. Daszyńskiego, gdzie Ukraińcy mogą też skorzystać i korzystają z porad prawnych.
Kraków: wolontariusze robią siatki maskujące dla ukraińskiej armii
Prywatna szkoła językowa przy Berka Joselewicza w Krakowie zamieniła się w punkt pomocy dla Ukrainy. Wolontariusze nie tylko organizują zbiórkę artykułów żywnościowych czy higienicznych, ale przede wszystkim robią siatki maskujące, które trafiają na front. Akcję koordynuje Iryna Matlashevska.
Organizują ubrania i niezbędne wyposażenie dla żołnierzy ukraińskich walczących na froncie
Weterani wojny rosyjsko-ukraińskiej zrzeszeni w Krakowie przez Fundację Widowisk Masowych przeformułowali swoją działalność i od początku inwazji Rosji na Ukrainę zaopatrują punkt przy ulicy Sławkowskiej w Krakowie w niezbędny ekwipunek, a gotowe transporty wysyłają na Wschód.
Bezpłatne przejazdy A4 Katowice-Kraków dla ukraińskich pojazdów
Od 1 marca pojazdy z ukraińskimi numerami rejestracyjnymi oraz polskie pojazdy z pomocą dla obywateli Ukrainy, zgłoszone przez organizacje pozarządowe mogą podróżować autostradą A4 Katowice-Kraków bez opłat.
Prawdopodobnie jutro do Olkusza przyjadą kolejne dwa pociągi humanitarne z uchodźcami ze Lwowa
Pierwszy dotarł wczoraj i przywiózł blisko 600 osób z ogarniętej wojną Ukrainy. Na miejscu zostało
zorganizowane specjalne namiotowe miasteczko, a na uchodźców czekały busy, które miały je przewieźć dalej. Jak mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita, Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że w ten sam sposób jutro mogą zostać ponownie przetransportowani obywatele Ukrainy
Kraków: uchodźcom przekazywane są pakiety pomocowe przygotowane z darów zebranych przez mieszkańców
Władze Krakowa rozpoczęły we wtorek rozdawanie pakietów pomocowych dla uchodźców z Ukrainy, które zostały przygotowane z darów przekazanych przez mieszkańców podczas miejskiej zbiórki. W paczkach jest m.in. żywność i środki higieniczne pierwszej potrzeby.
Mieszkańcy Gorlic ruszyli z pomocą swojemu partnerskiemu miastu Kałusz w Ukrainie
Od wczoraj zbiórka potrzebnych rzeczy prowadzona jest w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nie można przejść obok tragedii naszych sąsiadów obojętnie, dlatego pomagamy z potrzeby serca - mówią gorliczanie.
Pomoc dla ukraińskiego wojska. Lista potrzeb jest długa
"Potrzebne są kamizelki taktyczne z miejscem na wkłady balistyczne, drony, krótkofalówki, odzież wojskowa, którą można z łatwością dostać u nas w sklepach militarnych i sportowych" - wylicza Olga Marchuk, która organizuje zbiórkę dla ukraińskiego wojska i pograniczników. Rozmawiała z nią Anna Piekarczyk.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- chevron_right
Najnowsze
-
22:10
Kochany pamiętniczku, jestem dziś w Polsce… Amerykanka zatrzymana na lotnisku w Balicach
-
21:39
Pracownicy Elektrowni Siersza w Trzebini jadą protestować do Warszawy
-
21:18
Zmarł Wacław Janicki, współtwórca Teatru Cricot 2, aktor spektakli Kantora
-
20:57
Dariusz Nowak, były policjant: Być może na Olszy mamy do czynienia ze zorganizowaną przestępczością
-
18:51
Urzędnicy z powiatu nowotarskiego, w tym były starosta, oskarżeni o łapówkarstwo
-
18:16
Dziki Zachód na krakowskiej Olszy - włamania, kradzieże, pobicia. Kto zaprowadzi porządek?
-
17:14
Ślimakami do nowego parkingu P&R w Bronowicach. Aktywiści: to zniechęci kierowców
-
15:31
Waży 600 ton, ma 5 metrów średnicy i przybyła aż z Chin, żeby wydrążyć kolejowy tunel
-
15:20
W gminie Niedźwiedź pora na niedźwiedzie
-
12:10
Co przyniesie nam 2024 rok i jak będą wyglądać konsumpcyjne zwyczaje Polaków?
-
10:40
2025 to numerologiczna 9, czyli koniec zmartwień i trosk
-
10:00
"Jeśli poradziłeś sobie w życiu, pomóż też innym". Lekarze Nadziei po godzinach swojej pracy pomagają ubogim