pomoc dla Ukrainy
Do Muszyny dotarło kolejnych 191 uchodźców
Do uzdrowiska Muszyna w Małopolsce w czwartek tuż przed południem pociągiem dotarła kolejna grupa 191 uchodźców z Ukrainy. Ze stacji kolejowej uchodźcy są przewożeni autobusami do tutejszych ośrodków wczasowych, gdzie zostaną zakwaterowani – przekazał PAP burmistrz Muszyny Jan Golba.
Kraków apeluje o dzielenie się żywnością i środkami higieny
Kraków apeluje o dzielenie się żywnością i to już nie tylko z długim terminem przydatności. Dary zbierane na stadionie Wisły w szybkim tempie się rozchodzą, a uchodźców w mieście, którzy potrzebują pomocy przybywa.
Wielka flaga Ukrainy na fasadzie gorlickiego ratusza
Mieszkańcy Gorlic czynnie włączyli się w akcję pomocy mieszkańcom Ukrainy. Do wyznaczonych punktów trafia coraz więcej potrzebnych artykułów. Są również inne wyrazy solidarności. Wieczorami na gorlickim ratuszu, dzięki specjalnej iluminacji świetlnej, widnieje ogromna flaga Ukrainy.
Powiat gorlicki szuka wolontariuszy do segregowania darów dla Ukrainy
Władze powiatu gorlickiego poszukują chętnych osób, które mogą pomóc w segregowaniu darów w Powiatowym Magazynie Pomocy zlokalizowanym w Woli Łużańskiej. Każda para rąk jest mile widziana.
Ukraińcy docierają na krakowski dworzec i szukają schronienia w całej Europie
Niemcy, Dania, Holandia, Czechy - do tych krajów zmierza część uchodźców, którzy każdego dnia setkami zjawiają się na dworcu kolejowym w Krakowie. Niektórzy deklarują, że zostaną w polskich miastach. "Jadę do Warszawy, znajdę pracę i pomogę swojemu krajowi" - mówiła nastolatka z Charkowa.
Kolejny pociąg humanitarny z uchodźcami dotarł do Olkusza
Kolejny specjalny pociąg humanitarny z Ukrainy dotarł w czwartek nad ranem do Olkusza. Jak przekazał wojewoda małopolski Łukasz Kmita, przyjechało nim około 800 uchodźców.
Muzeum Krakowa i krakowskie ZOO otwierają się dla uchodźców
Muzeum Krakowa udostępnia dla uchodźców z Ukrainy swoje wystawy całkowicie za darmo. Wszystko po to, by odetchnąć, spędzić milej czas i poznać bliżej Kraków. Od czwartku do odwołania Ukraińcy mogą, po okazaniu dowodu tożsamości potwierdzającego narodowość, za darmo obejrzeć ekspozycje we wszystkich oddziałach Muzeum. Placówka udostępniła też uchodźcom dwa pokoje gościnne w Pałacu Krzysztofory.
Specjalna infolinia dla uchodźców z Ukrainy i ich rodzin na terenie RP
Komenda Główna Policji uruchomiła telefony dyżurne oraz kontakty drogą mailową dla osób, które chcą przekazać policji informacje o przypadkach handlu ludźmi, przestępstwach na tle seksualnym oraz zaginięciach uchodźców i ich rodzin, przebywających na terenie RP w związku z prowadzonymi działaniami zbrojnymi na terenie Ukrainy.
Oświęcim: uchodźcy z Ukrainy będą mogli poruszać się bezpłatnie komunikacją miejską
Nie tylko w Krakowie, ale też w Oświęcimiu uchodźcy z Ukrainy mogą poruszać się bezpłatnie komunikacją miejską. Z przejazdów autobusami MZK mogą korzystać osoby, które przekroczyły granicę po 24 lutego, na podstawie ukraińskiego paszportu lub dokumentu potwierdzającego status uchodźcy wojennego.
Tarnów uruchomi w czwartek punkt wsparcia rzeczowego dla uchodźców, którzy są w mieście i regionie
W dawnym punkcie informacji europejskiej przy ulicy Wałowej 37 będzie można otrzymać żywność, ale też podstawowe środki higieniczne. Jak podkreśla prezydent Roman Ciepiela, to pomoc przede wszystkim dla uchodźców, którzy zamieszkali u rodzin. Państwo nie przewiduje bowiem na razie dla nich pomocy w utrzymaniu uchodźców. Gdyby zamieszkali w hotelu, ten otrzymywałby za to pieniądze od państwa.
Kraków: akcja Zupa dla Ukrainy rozkręca się na dobre
Przyjdź i weź tyle ile potrzebujesz. Akcja Zupa dla Ukrainy w Krakowie rozkręca się na dobre. Zaczęła się z początkiem wojny. Pomysł polega na produkcji pożywnych, wegańskich zup, które są pasteryzowane w słoikach.
Artyści wizualni, muzycy i kuratorzy z Krakowa wspierają walczącą Ukrainę
Galeria "Elementarz dla mieszkańców miast" organizuje loterię dzieł sztuki współczesnej, z której dochód zasili konta Polskiej Akcji Humanitarnej, ukraińskiego PEN Clubu i Fundacji Open Culture. "Na wystawę sztuki z Ukrainy przyjdzie czas, dziś zapraszamy na wydarzenie, które Ukrainę wspiera finansowo" - mówi kurator i wykładowca akademicki dr Arkadiusz Półtorak.
Pół tysiąca uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet i dzieci, przyjechało pociągiem do Krakowa
Pół tysiąca uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet i dzieci, przyjechało w środę wieczorem - z Przemyśla do Krakowa - pociągiem Kolei Małopolskich. Wiele osób skierowało się do punktu informacyjnego na dworcu kolejowym; część osób odebrali znajomi.
Olkusz jest przygotowany na przyjęcie kolejnych pociągów z uchodźcami wojennymi
Dziś w nocy do miasta mają dotrzeć dwa takie składy. Jadą nimi głównie kobiety i dzieci z ogarniętej wojną Ukrainą.
Kraków pomaga uchodźcom z Ukrainy
Kraków wznowił w środę zbiórkę darów na Miejskim Stadionie im. Henryka Reymana, ale przyjmowane są już tylko konkretne rzeczy, takie jak żywność czy śpiwory. Jednocześnie na stadionie rozdawane są pakiety pomocowe dla Ukraińców, którzy przyjechali do miasta. Nasi goście otrzymują zapas jedzenia na tydzień i podstawowe środki higieny.
Naczelna Izba Aptekarska uruchomiła stronę internetową farmaceucidlaukrainy.pl
Pod adresem www.farmaceucidlaukrainy.pl Naczelna Izba Aptekarska uruchomiła stronę, której celem jest wsparcie obywateli Ukrainy, w tym farmaceutów. Na stronie można znaleźć m.in. zakładkę zawierającą instrukcje dotyczące prawidłowego wystawiania i realizacji recept dla obywateli spoza UE.
22 uchodźców z Ukrainy skorzystało przez pierwszą dobę z tarnowskiej bursy przy św. Anny
Miastu przy ogromnej pomocy wolontariuszy i ludzi dobrej woli w nieczynnej bursie udało się urządzić punkt tymczasowego pobytu uchodźców. Mogą tutaj odpocząć i nabrać sił przed dalszą drogą - podkreśla koordynator Jakub Wrona.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 25
- 26
- 27
- ...
- 29
- 30
- chevron_right
Najnowsze
-
15:50
Ryjkowiec palmowy – piękny owad, choć groźny dla roślin tropikalnych
-
15:06
Czas na zmianę? Będą konsultacje w sprawie ograniczeń używania fajerwerków w Krakowie
-
14:57
Dlaczego znowu pokochaliśmy fotografię analogową?
-
14:34
Konferencja „Ochrona chomika europejskiego w Polsce – wyzwania i perspektywy”
-
14:34
Oświęcim. Śledczy badają, czy doszło do wyłudzeń dodatków covidowych w szpitalu
-
14:23
Konrad Swinarski w książce i na antenie Radia Kraków. Wydawnictwo Literackie zaprasza na spotkanie autorskie
-
14:16
"Izrael w Egipcie" - oratorium Haendla w odsłonie Mendelssohna
-
13:49
Czym się różni dezinformacja od propagandy i marketingu politycznego?
-
13:21
Związkowcy Poczty Polskiej zaskoczeni skalą planowanych zwolnień. „Czekamy na wyjaśnienia pracodawcy”
-
12:59
Czas na zmianę? Będą konsultacje w sprawie ograniczeń używania fajerwerków w Krakowie
-
12:10
Ekspert ds. prawa: „Ustawa antyhejterska jest ważna, ale wciąż trzeba edukować społeczeństwo”
-
10:00
Dlaczego znowu pokochaliśmy fotografię analogową?