park przy Karmelickiej
Jest zielone światło na dalsze etapy prac nad parkiem przy ulicy Karmelickiej
Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, wojewoda Małopolski oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odrzuciło skargi wstrzymujące kolejne etapy prac. Jedna dotyczyła renowacji zabytkowego muru, druga całości prac.
W listopadzie rozpoczną się prace związane z budową parku przy ulicy Karmelickiej
Teren ten został już oficjalnie przejęty przez miasto od jego byłego dzierżawcy. W miejscu, w którym obecnie znajduje się parking, ma docelowo zostać posadzonych około 160 drzew. Park ma być podzielony na dwie główne aleje - mówi Jarosław Tabor z Zarządu Zieleni Miejski
Kolejne opóźnienie i trudności dotyczące budowy parku przy Karmelickiej w Krakowie
Po dwóch miesiącach analiz kolejnej koncepcji przygotowanej przez projektanta - Urząd Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wydał właśnie negatywną opinię w tej sprawie. Zarząd Zieleni Miejskiej zapowiada odwołanie i skargę na działania konserwatora, a autorka projektu, który wygrał w Budżecie Obywatelskim w 2019 roku, zaczyna tracić nadzieję, że park w miejscu dawnego parkingu kiedykolwiek powstanie.
Budowa parku przy Karmelickiej w przyszłym roku
Budowa parku przy Karmelickiej w Krakowie ma wystartować w przyszłym roku - mówi Piotr Kempf z Zarządu Zieleni Miejskiej. ZZM ogłosił już przetarg na budowę parku, zgodnie z dokumentacją w wakacje przyszłego roku urzędnicy chcieliby otrzymać projekt i pozwolenie na budowę. Myślę, że już można otwarcie mówić o parku imienia Wisławy Szymborskiej - podkreśla Piotr Kempf.
Ruszają konsultacje ws. parku przy ulicy Karmelickiej w Krakowie
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie wraz z Miejskim Centrum Dialogu zapraszają na konsultacje w sprawie projektu "Tak dla Parku przy Karmelickiej". Chodzi o jedną ze zwycięskich inicjatyw zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Zakłada ona budowę parku między ulicami Karmelicką, Rajską i Dolnych Młynów na obszarze niespełna jednego hektara.
Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego Krakowa. Wygrał park przy Karmelickiej
171 zadań – w tym 10 ogólnomiejskich i 161 dzielnicowych będzie realizowanych w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Tak zdecydowali w głosowaniu mieszkańcy Krakowa. Wśród zwycięskich przedsięwzięć najwięcej jest tych z zakresu zieleni i ochrony środowiska, infrastruktury, a także sportu i infrastruktury sportowej. W głosowaniu wzięło udział ponad 53,5 tysiąca osób. Z propozycji ogólnomiejskich zwyciężył projekt „Tak dla Parku przy Karmelickiej”.
Park przy ulicy Karmelickiej w Krakowie będzie większy niż wstępnie planowano
Przedstawiciele Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Zarządu Zieleni Miejskiej właśnie podpisali porozumienie dzięki któremu tereny zielone biblioteki i przyszły park zostaną połączone.
Park przy Karmelickiej jak więzienny spacerniak. Władze Krakowa uparły się na beton
Mieszkańcy tracą cierpliwość w sprawie terenów przy ulicy Karmelickiej. Na tej miejskiej działce, gdzie obecnie fukncjonuje parking, chcieliby stworzenia parku. Jednak władze Krakowa widzą w tym miejscu także wysokie biurowce. W przygotowywanym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, miałyby one zająć około 30% powierzchni tej atrakcyjnej działki w centrum miasta.
Jest nowy pomysł na zagospodarowanie parku, który powstanie między ul. Karmelicką i Dolnych Młynów
"Ogród zapachów", różany labirynt, amfiteatr, siłownia na wolnym powietrzu i plac zabaw - to nowy pomysł na zagospodarowanie działki między ulicami Karmelicką i Dolnych Młynów w Krakowie. Teraz jest tam parking. Miasto wyraziło zgodę, żeby teren w ponad 60 procentach pozostał zielony.
Jak będzie wyglądał park, który powstanie między ul. Karmelicką i Dolnych Młynów? WIZUALIZACJE, FILMY
Działka położona między ulicą Karmelicką i Dolnych Młynów to ostatni niezabudowany teren w centrum Krakowa. Teraz funkcjonuje tam parking, choć poprzedni właściciele chcieli wybudować między innymi: hotel, multipleks i apartamentowiec. W końcu działka trafiła jednak w ręce gminy Kraków, a urzędnicy przeznaczyli 70% jej powierzchni na tereny zielone. To sukces grupy krakowskich aktywistów, która od lat walczyła o niezabudowanie tego terenu. Znamy już dwie wstępne koncepcje zagospodarowania parku. Właśnie ta sprawa będzie tematem spotkania, które odbędzie się w środę o 17.30 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej na ulicy Rajskiej.
Najnowsze
-
21:08
Rodzinę z Tarnowa uratował czujnik czadu. Stężenie było bardzo duże
-
20:00
Cavaliada: Niemiec Lahde wygrał GP Krakowa i klasyfikację generalną
-
18:25
Są ostrzeżenia przed marznącymi opadami. Dotyczą też Małopolski
-
17:05
Lista Niezapomnianych Przebojów nr 1556 z 23.02.2025
-
17:01
Rusza rozbudowa Zakopianki w Libertowie. Światła zastąpi tunel
-
16:30
Interesuje mnie opowiadanie historii z perspektywy robaczka - Jacek Świdziński o sztuce komiksu
-
16:26
KOMIKS | "Brzask" Jacka Świdzińskiego
-
15:52
Las kupię! Nadleśnictwa ruszają na zakupy
-
15:27
„Cały ten świat ma dzikość w sercu i szaleństwo na twarzy”. Jak David Lynch przekracza granice
-
10:00
"Dzikość serca" czyli pokręcony świat Davida Lyncha