Od Was
Zabytkowa ruina w sercu miasta
Zdarza się, że najpiękniejsze i najspokojniejsze miejsca znajdujące się w środku hałaśliwego miasta, skrywają bolesną i przerażającą historię. Czy łatwo je odnaleźć podczas niedzielnego spaceru po centrum?
Zjazd spod Kazamaty
Jest takie miejsce w Krakowie, gdzie zimą słychać - uwaga !!! I nie jest to krzyk przerażonego dozorcy z krakowskiego ZOO, któremu uciekła puma czy inna pantera, lecz krzyki młodszej i starszej młodzieży, która pobija kolejny rekord szybkości zjazdu na sankach spod Kazamaty.
Stefania i Jan Wernikowie – niezwykli świadkowie historii
W uroczystościach związanych z 68. rocznicą wyzwolenia KL Auschwitz przez żołnierzy Armii Czerwonej uczestniczyła Stefania Wernik, zamieszkała w Osieku koło Olkusza. Na uroczystości przyjechała wraz z mężem Janem, pochodzącym z Wołynia, któremu ojca zamordowali nacjonaliści ukraińscy na początku 1945 roku.
Lodowa rzeźba w Zabierzowie
Każdej zimy przed jednymz domów w podkrakowskiej miejscowości pojawia się lodowa rzeźba. Zauważyła ją nasza słuchaczka pani Agnieszka Ćwikła
Dokarmianie ptaków. Poradnik
Jak zrobić samemu karmnik dla małych ptaków? Patent naszej słuchaczki
Zima może być piękna:)
Śnieg męczy tylko w mieście. Oto Leskowiec i Groń Jana Pawła II pod styczniowym śniegiem.
Rynek Główny zamieniony w piłkarski stadion
Kilkudziesięciu kibiców Wisły Kraków przyszło na tajemnicze wydarzenie pod kościół Mariacki. Jak się okazało, klub z Reymonta przygotował dla swoich fanów niespodziankę. Zaraz po hejnale, trębacz z Wieży Mariackiej zagrał hymn „Białej Gwiazdy” – „Jak długo na Wawelu…”. A potem...
Kraków bez reklam – nowa estetyka czy kryzys?
W ostatnich tygodniach sieć obiegły zdjęcia krakowskiego Rynku, który w znacznym stopniu został pozbawiony reklam.
Chodniki skute lodem? To normalne...
W całym Krakowie można natrafić na nieodśnieżone chodniki. Pod warstwą śniegu najczęściej czyha zdradliwy lód. Jest to niebezpieczna pułapka, chwila nieuwagi i lądujemy w szpitalnym łóżku z poważnymi obrażeniami kończyn. No tak, zima znów zaskoczyła drogowców i urzędników, przyszła w styczniu!
Projekt Osiedla pod Wawelem przyjęty - mieszkańcy wzburzeni
Emocje wokół projektu nowoczesnego apartamentowca na Kazimierzu nie gasną. Okazuje się jednak, że protesty i zdecydowany sprzeciw mieszkańców tej historycznej dzielnicy są jedynie głosem wołającego na pustyni. Projekt został bowiem przyjęty.
Smog wawelski
Od ośmiu tygodni nad Krakowem wisi wyż, który uparcie zatrzymuje wszystkie miejscowe dymki i smrodki. Jak się okazuje, pogoda wzmogła ciśnienie nie tylko w atmosferze, ale i w żyłach tych, którzy ochoczo postanowili rozprawić się z następcą stwora z podwawelskiej groty. Równie groźnym i podobnie pachnącym.
Kraków kontra smog. Kto wygra?
Nie od dzisiaj wiadomo, że duże miasta – bardziej niż inne - są narażone na działanie trujących pyłów. Jednym z nich jest Kraków. Z ostatnich badań wynika, że to najbardziej zanieczyszczone miejsce w Polce! W tym niechlubnym rankingu wyprzedza nawet Katowice, Rybnik, czy Warszawę. Skąd się bierze smog i jak mieszkańcy chcą mu zapobiec?
3 złote od psiego ogona
Od 1.01.2013 mamy na terenie naszego kochanego Krakowa nowy podatek - podatek od posiadania psa. Obecna opłata nie jest wysoka i wynosi tylko 3 zł. miesięcznie, co daje nam jedyne 36 zł. rocznie.
Olkusz - Katowice z Kolejami Śląskimi RELACJA PASAŻERA
Chaos – tak pasażerowie nazywają sytuacje w regionalnych przewozach kolejowych na linii Tunel-Sosnowiec, Wraz z przejęciem obsługi linii przez Koleje Śląskie pasażerowie jadący z Kielc, Sędziszowa, Kozłowa, Charsznicy, Wolbromia i Olkusza, aby dojechać do Katowic muszą dwukrotnie się przesiadać. Pociągi świecą pustkami.
Szlachetna paczka w Oświęcimiu WASZE ZDJĘCIA
Oświęcim w akcji bierze udział niemal od samego początku. Co roku w wielki świąteczny magazyn zamienia się sala gimnastyczna przy I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Konarskiego. Tak też było w tym roku. Zdjęcia przesłała do nas Marta, wolonrariuszka akcji.
Zima w sadzie
Zima w podsądeckim sadzie. GALERIA ZDJĘĆ
"Pod Wawelem" - 200 metrów świętowania
Najbardziej w świętach narodowych lubię pochody,a szczególne te 11. listopadowe, ale żeby nie było tak całkiem kolorowo, to ostatnio lubię tylko pierwsze 200 metrów takiego pochodu.
Miodek kruchy, miodek twardy. Listopadowa refleksja
Od Was - dziennikarstwo obywatelskie Miodek kruchy, miodek twardy. Listopadowa refleksja
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 25
- 26
- 27
- 28
- chevron_right
Najnowsze
-
17:59
A po co ci do tego diabeł? O co pyta nas Goethe
-
16:59
Na Sądecczyźnie odradza się tradycja tworzenia żywych szopek
-
16:16
Prezydent: dla górali wolności i ojczyzna była silniejszy niż strach
-
14:47
Synoptyk IMGW: w Małopolsce poniedziałek z zimową scenerią
-
14:29
Jarmark Bożonarodzeniowy w sądeckim Miasteczku Galicyjskim
-
14:28
Otwarcie żywej szopki w Kamionce Wielkiej
-
13:45
Ostre cięcia w krakowskiej komunikacji miejskiej w związku ze świętami Bożego Narodzenia
-
13:32
"Pokaz nabytków 2020-2024" - Muzeum Krakowa prezentuje najważniejsze nabytki ostatnich lat
-
12:04
20 tysięcy porcji potraw wigilijnych czeka na potrzebujących w Krakowie
-
10:10
Jak opanować świąteczny stres? Z pomocą przychodzi self - regulation