Od Was
W tym remoncie zapomniano o niepełnosprawnych pasażerach
"Tramwaje linii 8 kursujące do Bronowic Małych były zawsze niskopodłogowe, a od dzisiaj jeżdżą stare wozy takie jak nr 4. Linia 13. która też była niskopodłogowa została zlikwidowana" - pisze zaniepokojona słuchaczka Radia Kraków w imieniu niepełnosprawnych pasażerów.
Patrol policji, który cały dzień polował... na przechodniów
"Przez parę godzin policjanci, najpierw czaili się przy wyjeździe z parkingu (przy okazji utrudniając mi wyjazd), a poźniej jeździli tam i z powrotem, łapiąc największych przestępców w naszym mieście... czyli studentów wychodzących z zajęć. Czy naprawdę warto jest wydawać pieniądze, na nowe samochody dla naszych policjantów, żeby mogli łapać studentów na przejściu dla pieszych?!" - pyta w liście do redakcji Piotrek.
Na Ruczaju i Klinach brakuje szkół
"... rejonowa szkoła to nr 53 przy ul. Skośnej - niestety w szkole już uczy się ponad 700 dzieci. W tym roku w rejonie do przyjęcia jest kolejne 400 dzieci. Na zebraniu rodziców poinformowano nas, że dzieci klas 1-3 będą uczyć się na 3 zmiany - od godz. 7.10-18.50!" - pisze słuchaczka Radia Kraków.
Tramwajowa partyzantka
"Gdy wsiadłem wczoraj do tramwaju linii 23 w kierunku Bieżanowa Nowego, mocno się zdziwiłem. Była godzina około 18:30. Tramwaj nie był zbyt wypełniony, ale zaszokował mnie widok pana siedzącego w kabinie motorniczego do połowy na zwykłym krzesełku" - informuje słuchacz w liście do redakcji Radia Kraków.
Niebezpieczna zatoka autobusowa
"Prosiłbym o zwrócenie na stan zatoki autobusowej przy przystanku AGH w stronę Mydlnik. (Zakładam, że kierowcy MPK sygnalizowali już problem). Dziura wygląda jak lej po bombie. Stan taki utrzymuje się od czwartku, 12 marca" - pisze słuchacz Radia Kraków.
Bulwersująca decyzja KTOZ! Psy zostają w hoteliku gorszym niż krakowskie schronisko
"Psy miały żyć w hotelu w domowych warunkach, ale zamiast tego trafiały do ciasnych klatek i boksów" - pisze w liście do redakcji Radia Kraków Ewa Duda.
Drzewa w Krakowie przegrywają z nowymi osiedlami
"Spółka dokonała rzezi na drzewostanie na terenie osiedla. Drzewostan był ozdobą i barierą odgradzającą osiedle od terenów przemysłowych. Drzewa sprawiały, że osiedle było swoistą oazą. Teraz jest tylko błotną pustynią..." - pisze w liście do redakcji słuchacz Radia Kraków, Jakub.
Rejestracja noworodków w Krakowie to spory problem
W zeszłym tygodniu urodziłam córeczkę (Szpital im. Rydygiera w Krakowie). Mieszkam na stałe pod Bochnią. W poniedziałek chcieliśmy zarejestrować córkę w USC. Udaliśmy się więc do Bochni, sugerując się wiadomościami medialnymi sprzed nieco ponad tygodnia, że teraz wszystko jest łatwe, proste i można załatwić gdziekolwiek. Okazało się, że jednak nie. Pani w Bochni poinformowała męża, że musimy pojechać do Krakowa, bo tam jest miejsce urodzenia i wydanie aktu urodzenia i nadanie numeru PESEL niestety tylko tam. Późniejsze sprawy rzeczywiście możemy załatwiać gdziekolwiek.
Gdzie się podziały żłobki samorządowe?
"Żeby po rocznym macierzyńskim załapać się na żłobek, świeżo upieczony rodzic praktycznie prosto z porodówki leci do żłobka składać papiery!" - pisze w liście do redakcji Radia Kraków zdesperowany samotny rodzic.
W Nowym Sączu była ul. Jagielońska, a w Krakowie są ul. Francesco Nullo i Sereno Fenn'a
Do błędu w nazwie ulicy w Nowym Sączu przyznał się Urząd Miasta (choć wmawiał, że to 'literówka'). A w Krakowie takich błędów jest mnóstwo - pisze słuchacz Radia Kraków, Rafał.
Czy szkoła to miejsce na promowanie idei nacjonalistycznych?
Zastanawiam się, czy szkoła jest dobrym miejscem na to by promować idee nacjonalistyczne? Do tego typu refleksji skłonił mnie fakt zorganizowanego turnieju w Liceum Konarskiego w Oświęcimiu ku czci „Żołnierzy Wyklętych”, który miał miejsce w dniu 28.02.2015 r. I pewnie wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że jednym z organizatorów turnieju, nad którym swój patronat objął Powiat Oświęcimski (który również ufundował nagrody z symbolem falangi), był Narodowy Oświęcim, oraz fakt że nacjonalizm wkracza do szkół pod przykrywką tak ważnej rocznicy, jaką powinien być Dzień Żołnierzy Wyklętych.
Parking podziemny przy Muzeum Narodowym - głos w dyskusji
Chciałbym podzielić się z Państwem moimi osobistymi doświadczeniami. Być może moja historia rzuci nieco światła na tajemnicę słabego
wykorzystania tak znakomicie położonego parkingu.
Kultura korzystania z komunikacji zbiorowej
Opublikowane niedawno wiadomości od słuchaczy Radia Kraków, które nadesłano w sprawie funkcjonowania MPK, skłoniły mnie do wysnucia refleksji na temat kultury korzystania z komunikacji zbiorowej w Krakowie.
Koniec ze "światłem czerwonym", na które "trzeba czekać"
Piszę w reakcji na wyłączenie sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ulic Basztowej i Długiej. To wydarzenie było już zapowiadane w Radiu, wtedy skupiono się jednak na aspekcie ruchu drogowego. Ja tymczasem pragnę zwrócić uwagę na bardzo uciążliwy dla pieszych i mieszkających w pobliżu aspekt dźwiękowy całej sprawy.
Mądry ZIKiT po szkodzie? Ależ skąd
Oczywiście chodzi o parking przy Muzeum Narodowym. Zgodnie z moimi przypuszczeniami parking stoi pusty. Dzisiaj w radio usłyszałem, że na 150 miejsc parkingowych wolnych jest 140! Czy naprawdę krakowscy urzędnicy i radni na czele z miłościwie nam panującym prezydentem Majchrowskim nie mogą pomyśleć wcześniej zanim zdecydują?
O krakowskiej komunikacji
"Od pewnego czasu zmuszony jestem poruszać się krakowską komunikacją. Użycie zwrotu "zmuszony" jest celowe i zamierzone, ponieważ tak dokładnie się czuję i gdybym tylko miał taką możliwość wybrałbym inną formę przemieszczania. Gdy przyjdzie wiosna i lato przesiądę się na motocykl, i przynajmniej na kilka miesięcy będę miał spokój" - pisze słuchacz Radia Kraków. "To długi tekst, ale... musiałem dać upust swojej frustracji" - pisze Grzegorz.
Ulica Pułanki czy Półłanki? Plan Krakowa z 1970 roku
Ulica Pułanki w takim właśnie brzmieniu widnieje na plaie Krakowa z 1970 roku - pisze Bogumiła L-k i przesyła zdjęcia.
Sobotni poranek w Krzeszowicach
W Krzeszowicach piękny poranek, dzień zaczął się niezwykle słonecznie.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 16
- 17
- 18
- ...
- 27
- 28
- chevron_right
Najnowsze
-
07:05
Kryzys kadrowy w krakowskiej komunikacji miejskiej się skończył, problemy z kursowaniem autobusów trwają
-
06:01
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 26.11
-
20:33
Nie ustają protesty w sprawie krakowskich dorożek. Miasto: przetarg na wynajem miejsc nie zostanie odwołany
-
19:42
Ekspert: gdyby nie program Bezpieczny kredyt 2%, mielibyśmy dużo tańsze mieszkania
-
18:38
Puszcza pokonuje Widzew! Ważne punkty Żubrów
-
18:00
W cyfrowym świecie: jak rodzice mogą wspierać zdrowe nawyki cyfrowe?
-
17:51
Czy trwa już kampania wyborcza?
-
17:19
Przemoc emocjonalna w relacjach. Kiedy powiedzieć 'dość'?
-
16:56
Co to jest automatyzacja procesów?
-
16:52
Czym zajmuje się klinika szumów usznych?
-
16:44
Jak wyjść z zadłużenia chwilówkami?