Od Was
Bezpłatny transport na wybory dla niepełnosprawnych jest fikcją
Cytat z informacji platformy internetowej Faktu: "Niedzielne głosowanie odbędzie się w godzinach 7–21 w siedzibach szkół poszczególnych dzielnic. Osoby niepełnosprawne, które nie mogą osobiście stawić się przy urnach, mogą skorzystać z darmowego transportu do lokalu wyborczego. Zapisy będą przyjmowane do 8 maja w godz. 8–15, w sobotę w godz. 9–15 oraz w samym dniu wyborów, w niedzielę, w godz. 7–21 pod numerami telefonów: 12 616 51 46 oraz 12 616 50 75." Rodzice próbowali się tam dodzwonić około 19.00 w dniu wyborów. W telefonie pojawiał się jeden sygnał i cisza.
Kontrapas był i zniknął
"Chodzi o kontrapas, który powstał na ul. Urzędniczej w zasadzie znienacka. Znaki poziome poprowadzono na dwóch odcinkach Urzędniczej od ul. Kazimierza Wielkiego do Królewskiej i od Królewskiej do ul. Lea. Tymczasem po tygodniu od namalowania pasów kontrapas wykreślono. Tak po prostu. Wylano parę litrów farby i zatrudniono ludzi. Pieniądze wyrzucone w błoto?" - pisze słuchaczka w liście do redakcji Radia Kraków.
Kaczki w wielkim mieście
We wtorek, około godziny 10:00 na skwerze przy rondzie Mogilskim od strony ulicy Lubicz spotkałam mamę kaczkę z około 10 małymi kaczuszkami. Mama kaczka była bardzo przestraszona i skonsternowana. Musiałam odwodzić ją od planu wejścia na jezdnię.
"Władze nic nie robią by uatrakcyjnić miasto turystom"
"Za co ja zapłaciłem te trzy złote od głowy, żeby przejść z Wawelu jakimś ciemnym, pustym korytarzem zwanym jaskinią smoka? Wolę przepłacić 40 złotych, ale za to mieć poczucie dobrze wydanych pieniędzy" - pisze słuchacz Dariusz z Nowego Sącza.
Kontrolerzy biletów żerują na turystach na lotnisku Kraków Airport
"Kontrolerzy z prywatnej firmy wynajętej przez MPK wsiadają do autobusu 292 tuż przed Balicami (granica strefy) i w majestacie prawa nakładają mandaty turystom, którzy nie wiedzą o istnieniu biletów na strefę pozamiejską. Wystarczyłoby wywiesić tabliczki z napisem: AIRPORT TICKET 4 PLN -- każdy chętnie zapłaci 1€, jeśli tylko zostanie poinformowany" - pisze słuchacz Radia Kraków.
Znak zakazu na ul. Ugorek 3 - dyskryminacja mieszkańców?
Sprawa dotyczy terenu publicznego, zatem jakim prawem wniosek jednej osoby realizowany jest niezwłocznie? Bez wizji lokalnej, bez konsultacjami z mieszkańcami bloku Ugorek 3? Ten sposób załatwienia sprawy bez konsultacji z mieszkańcami jest wyrazem, nie waham się użyć tego słowa, lekceważenia mieszkańców przez urzędników wydających decyzję ustawienia znaku - pisze w liście do redakcji Radia Kraków i ZIKiT-u pan Krzysztof Koczur.
Krytyczna uwaga co do przejazdu masy krytycznej przez Kraków
Akurat jechałem na rowerze ulicą Rakowicką w kierunku cmentarza i byłem na skrzyżowaniu z ulicą Wita Stwosza, gdy owa masa przejeżdżała. Skrzyżowania nie były zabezpieczone, zachowanie uczestników, szczególnie tych najmłodszych, było fatalne a czas przejazdu bardzo długi, bo uczestnicy byli rozwleczeni.
Największy priorytet policji?
Wczoraj, korzystając z fantastycznej pogody, zaplanowałem wycieczkę rowerową wzdłuż Rudawy. Przy powrocie do miasta od strony Błon, na krótkim odcinku zauważyłem trzy wozy policyjne ewidentnie czające się na rowerzystów popełniających "przestępstwo" polegające na przejeżdżaniu z i na Błonia, a także przez ul. Kościuszki na Bulwary przez pasy DLA PIESZYCH.
Na trasie Cracovia Maratonu brakowało dobrej informacji dla biegaczy
Mam propozycję do tzw. blamażu tygodnia. Proponuję organizację, a właściwie organizatorów 14. PKO Cracovia Maraton. Chodzi o oznaczenie trasy a dokładniej pisząc o brak informacji na 20 kilometrze pod Wawelem, gdzie była tzw. nawijka na drugą pętlę. Brak stewarda, który informowałby uczestników o konieczności pobiegnięcia w lewo a nie na Rynek, skutkował tym, że duża ilość uczestników i między nimi ja, pobiegliśmy na Rynek sądząc, że tam jest druga pętla. Niestety po dobiegnięciu do mety okazało się, że trzeba wrócić, odnaleźć punkt kontrolny z rejestratorami chipów i biec według tego czasu, co się zarejestrowało na punkcie kontrolnym.
Mikroszkieletor zniknął z ul. Piłsudskiego
Pragnę podzielić się radosną nowiną, otóż w minionym tygodniu usunięto betonowe płyty Mikroszkieletora z chodnika przy ulicy J. Piłsudskiego! - informuje słuchacz Radia Kraków.
Chodnikowa fuszerka w Nowej Hucie
Park Ratuszowy w Nowej Hucie już się sypie? A przecież ledwo był remontowany! Wystające płyty chodnikowe, chodniki (a właściwie ich brak), pozrywane krawężniki to codzienność Nowej Huty. Ale chyba nie powinno tak być w przypadku świeżo wyremontowanego miejsca? - pisze w liście do redakcji Radia Kraków słuchaczka.
Nowy, ale niekoniecznie sprawny. Historia pewnego biletomatu
"Dzisiaj rano próbowałem doładować kartę miejską, kupić bilet na nowy okres rozliczeniowy, na wszystkie linie.
Niestety automat nr 63 świeżo postawiony na os. Bohaterów Września obok sklepu "Mila" nie wystawia w ogóle opcji przedłużenia biletu. Pokazuje mi tylko, że bilet jest już nie ważny" - pisze słuchacz Radia Kraków Sebastian Kolemba.
Wielki Piątek w Auschwitz 3 kwietnia 1942 r.
Obecnie Wielki Piątek przypada na 3 kwietnia, dokładnie siedemdziesiąt trzy lata temu, w Wielki Piątek, 3 kwietnia 1942 r., w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz zginęło 15 jeńców sowieckich oraz 58 więźniów, w tym 11 Polaków, straconych pod Ścianą Straceń na dziedzińcu bloku nr 11. Wśród rozstrzelanych byli m.in. Marian Bieniek (nr 11395), z zawodu prawnik, który pracował w Urzędzie Skarbowym w Nowym Sączu i Bronisław Jaroń (nr 11877). Obydwaj byli absolwentami Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Plac zabaw w parku Decjusza jest niebezpieczny dla dzieci?
Zdjęcia nadesłała słuchaczka Radia Kraków.
O zwyczaju procesji z figurą Chrystusa jadącego na osiołku
Zwyczaj procesji z figurą Chrystusa jadącego na osiołku kultywuje miejscowość znajdująca się w powiecie myślenickim - TOKARNIA.
Ciekawa akcja straży miejskiej? "Nie nałożyliśmy ani jednego mandatu karnego!"
"WSZYSCY tak tu parkowali i nigdy nikt nie miał żadnego problemu. Dziś o ok. godziny 11:15 podjechała Straż Miejska i wypisała mandaty WSZYSTKIM samochodom (ok. 30) na ulicy... za złe parkowanie" - pisał słuchacz Michał. Straż Miejska odpowiada: "Nie nałożyliśmy ani jednego mandatu karnego" i wystąpi do ZIKiTu z prośbą o przeanalizowanie sposobu parkowania samochodów na ul. Kazimierza Wielkiego.
Samochód stoi, tramwaj stoi, wszyscy stoją
Słuchacze Radia Kraków informują o zdarzeniu, którego świadkami w Krakowie bywamy dość często: "Samochód osobowy zablokował przejazd. Zwierzyniecka stoi" - krótko pisze Piotr.
Ciekawa akcja straży miejskiej w Krakowie
"WSZYSCY tak tu parkowali i nigdy nikt nie miał żadnego problemu. Dziś o ok. godziny 11:15 podjechała Straż Miejska i wypisała mandaty WSZYSTKIM samochodom (ok. 30) na ulicy... za złe parkowanie" - pisze słuchacz Michał.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 15
- 16
- 17
- ...
- 27
- 28
- chevron_right
Najnowsze
-
07:05
Kryzys kadrowy w krakowskiej komunikacji miejskiej się skończył, problemy z kursowaniem autobusów trwają
-
06:01
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 26.11
-
20:33
Nie ustają protesty w sprawie krakowskich dorożek. Miasto: przetarg na wynajem miejsc nie zostanie odwołany
-
19:42
Ekspert: gdyby nie program Bezpieczny kredyt 2%, mielibyśmy dużo tańsze mieszkania
-
18:38
Puszcza pokonuje Widzew! Ważne punkty Żubrów
-
18:00
W cyfrowym świecie: jak rodzice mogą wspierać zdrowe nawyki cyfrowe?
-
17:51
Czy trwa już kampania wyborcza?
-
17:19
Przemoc emocjonalna w relacjach. Kiedy powiedzieć 'dość'?
-
16:56
Co to jest automatyzacja procesów?
-
16:52
Czym zajmuje się klinika szumów usznych?
-
16:44
Jak wyjść z zadłużenia chwilówkami?