Nowy Skarbiec Koronny na Wawelu
W niecały miesiąc od otwarcia Skarbiec Koronny odwiedziło ponad 31,5 tys. gości
W niecały miesiąc od otwarcia Skarbiec Koronny odwiedziło ponad 31,5 tys. gości - mówi PAP dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu prof. Andrzej Betlej. Wskazał, że dla Polaków Wawel to "święta góra", punkt odniesienia, miejsce, które nas łączy i objaśnia naszą wspólną historię.
Lato na Wawelu
Zamek Królewski podczas letnich miesięcy zaprasza na nowe wystawy stałe i czasowe, festiwale muzyczne, nowe trasy zwiedzania, półkolonie, warsztaty, grę terenową i wiele innych atrakcji.
Wielkie otwarcie Nowego Skarbca Koronnego na Wawelu
30 czerwca jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych 2022 roku – otwarcie Nowego Skarbca Koronnego na Zamku Królewskim na Wawelu. Podczas wydarzenia nie zabraknie też redakcji Radia Kraków i Radia Kraków Kultura.
Co zobaczymy w Nowym Skarbcu Koronnym na Wawelu?
Jeszcze tylko dzień dzieli nas od otwarcia Nowego Skarbca Koronnego na Wawelu - najważniejszego wydarzenia w tegorocznym programie muzeum. Nowa, stała ekspozycja w Zamku Królewskim na Wawelu ideowo nawiązuje do istniejących tu kiedyś instytucji: Skarbca i Archiwum Koronnego. Jaki kształt będzie mieć nowa wystawa, co na niej zobaczymy, a czego nie - na pytania Justyny Nowickiej odpowiada dyrektor wawelskich zbiorów Andrzej Betlej.
30 czerwca w Zamku Królewskim na Wawelu otwarta zostanie ekspozycja Nowego Skarbca Koronnego
W Radiu Kraków zaglądamy do pracowni konserwatorskich, gdzie ostatnim zabiegom poddawane są wawelskie skarby. A także bezcenne depozyty. Naszym przewodnikiem po powstającej wystawie jest kustosz Dariusz Nowacki, szef zespołu kuratorskiego, przygotowującego ekspozycję.
Okazalszy, piękniejszy i pilnie strzeżony - Skarbiec Koronny na Wawelu przechodzi gruntowny remont
Ponad tysiąc pamiątek, kosztownych skarbów, trofeów bitewnych i symboli, które zmieniły bieg polskiej historii, już niebawem zapełni sale wyremontowanego Skarbca Koronnego Zamku Królewskiego na Wawelu. Z istniejących dotychczas czterech sal, ekspozycja powiększy się do dwunastu. Wystawa będzie zawierała podpisy wielojęzyczne, audioprzewodniki w ośmiu językach oraz tyflografiki i wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Na półmetku prac Wawel odwiedziła Joanna Gąska. Po komnatach oprowadzał ją dyrektor królewskiej rezydencji na Wawelu prof. Andrzej Betlej.
Najnowsze
-
19:44
Hydrogeolog: Stan polskich wód może być gorszy niż przedstawiają to oficjalne dane
-
17:30
Kiedy monitoring w szpitalu jest legalny?
-
17:21
Jaka przyszłość czeka dawne Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy Wawelu? Obiekt popada w ruinę
-
16:50
Inspektorzy PIP będą działać sprawniej. "Kodeks pracy nie przewiduje, że umowę o pracę jest nagrodą"
-
16:30
Władze Krakowa: specustawa rozwiąże problemy formalne ws. budowy metra
-
14:45
Akt utworzenia gminy już w rękach urzędników ze Szczawy. Nowa gmina ma jednak "pod górkę"
-
13:54
Wypalenie zawodowe – cichy wróg pracownika. Jak je rozpoznać i jak sobie z nim radzić?
-
13:47
Koniec z „dworcem wstydu” w Krynicy. Budynek znów będzie służył podróżnym
-
13:33
Ruszyła częściowa rozbiórka zabytkowego Starego Młyna w Nowym Sączu. ZDJĘCIA