nasze zwierzęta
Jak sobie radzić po stracie zwierzaka?
Czy jest jakaś recepta na ból i smutek, który towarzyszy nam, gdy ukochany zwierzak odchodzi? Jak podjąć bolesną decyzję o uśpieniu pupila? O tym w audycji "Klinika zdrowego chomika".
Jak wychować owczarka belgijskiego?
W audycji "Klinika zdrowego chomika" gość specjalny - owczarek belgijski. Jakimi psami są owczarki belgijskie? Jaki mają charakter i jak je wychować?
Niepokorne psy w przestrzeni miejskiej
Rozmawiamy o psach w miejskiej przestrzeni. Co robić gdy nasz pies podczas spaceru pogryzie inne zwierzę, a co gorsza, gdy pogryzie innego człowieka? O tym wszystkim rozmawiamy w programie "Klinika Zdrowego Chomika".
Nasze zwierzę też może być alergikiem
Drób, wołowina, mleko, roztocza kurzu domowego, pyłki drzew, traw i chwastów, szampony, detergenty... i wiele, wiele innych. Tak, nasze zwierzę też może być alergikiem!
Co warto wiedzieć o czipowaniu naszych pupili
Czipowanie to metoda zapobiegająca bezdomności zwierząt. Jeśli zdarzy się, że nasz pies czy kot nam ucieknie, jest szansa, że wróci do nas równie szybko. Odczytanie numeru z czipa, który zostanie podskórnie wprowadzony w ciało zwierzęcia, pozwoli na błyskawiczne ustalenie danych jego właściciela.
Psia szkoła na krakowskich Błoniach
Tym razem sobotnia audycja Klinika Zdrowego Chomika miała charakter "wyjazdowy".
Tabliczki "zakaz wyprowadzania psów" są niezgodne z prawem?
Wojewódzki sąd administracyjny we Wrocławiu ogłosił, że tabliczki, które możemy spotkać w parkach czy na placach zabaw - informujące o zakazie wyprowadzania zwierząt - mogą być stawiane... niezgodnie z prawem. Czy to wprowadzi jakieś zmiany w prawie? Co z ustawą, która traktuje o tym, że nie możemy wyprowadzać naszego zwierzęcia bez smyczy i kagańca?
"Ghana" czeka na nowego opiekuna
W "Klinice Zdrowego Chomika" o tym jak dbać o przygarnięte zwierzęta i co zrobić, by psi domownik poczuł się w nowym miejscu, jak u siebie. W studiu oprócz stałych uczestników programu, zagościły dwa psy, oba wabią "Ghana". Jeden należy do gospodarza programu Grzegorza Bernasika, drugie czeka na nowego właściciela.
Nie rozmnażaj i nie porzucaj czyli o tym, dlaczego warto sterylizować zwierzęta
Marzec jest miesiącem sterylizacji zwierząt. W programie "Klinika Zdrowego Chomika" Grzegorz Bernasik pyta swoich gości dlaczego powinno się steryzlizować zwierzęta. O mitach i faktach dotyczących zabiegów mówi lekarz weterynarii Wojciech Kujawski i jak zawsze chętnie odpowiada na pytania słuchaczy i internautów. Oto kilka psich i kocich przykazań dotyczących kastrowania zwierząt.
Szyszka znalazła nowego właściciela
Trzyletnia suczka Szyszka, podopieczna przytuliska dla zwierząt w Łętkowicach znalazła swój nowy dom.
Jak wyczyścić kocią sierść
Czy wolno kąpać kota, kiedy się ubrudzi i jak dbać o kocią sierść - na pytania odpowiada Wojciech Kujawski w programie "Klinika Zdrowego Chomika"
Czy pies lubi czekoladę? Dwa słowa o diecie czworonoga
Młode szczenięta potrafią się nią zatruć po zjedzeniu nawet kilku kostek, dlatego psom nie podajemy czekolady. Czworonogów nie karminy też cebulą ani rodzynkami, te produkty im szkodzą - przestrzega weterynarz Wojciech Kujawski, gość programu "Klinika Zdrowego Chomika".
Słuchacze Radia Kraków pomogli małopolskim przytuliskom dla zwierząt
Udana zbiórka pod hasłem "Burek sam nie poprosi". Łącznie udało się zebrać 19523,99 PLN z czego na poszczególne schroniska i przytuliska 18569,63 PLN. Różnica w wysokości 954,36 PLN zostanie przekazana jednemu z miejsc biorących udział w naszej zbiórce, a miejsce to zostanie wyłonione w drodze głosowania. 28 lutego sobotni program Klinika Zdrowego Chomika nadawać będziemy z Przytuliska w Łętkowicach.
Lessi wróć czyli jak zatrzymać czworonoga w domu
Adaptacja przygarniętego czworonoga nie zawsze przebiega łatwo. Zdarza się, że zwierzęta z trudem akceptują nowe warunki. Właściciele z obawy przed utratą swoich podopiecznych nie chcą wypuszczać ich z domu.
Przewieźć czworonoga przez granicę nie tak łatwo
Komplet badań, szczepienie przeciw wściekliźnie, odpowiedni czas kwarantanny - to wymogi bezpiecznego i przede wszystkim skutecznego transportu zwierząt przez granicę.
Wielkie serce wolontariusza
W przededniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozmawialiśmy o wolontariacie, ale nie tym na rzecz dzieci i osób starszych, ale na rzecz potrzebujących zwierzaków.
Psia łapa wcale nie taka solidna
Służy do chodzenia, biegania, do "podawania", a czasem i proszenia. Psia łapa. Jak się okazuje, bardzo narażona jest na wszelkie doczesne koszmary cywilizacyjne.
Nasze zwierzęta też czują nadchodzące święta
Zakupy wnoszone do domu, świąteczne drzewko pojawiające się w salonie, zapachy potraw przygotowywanych w kuchni i o wiele intensywniej roznoszące się po domu. Święta. To taki czas w roku, który niezwykle absorbuje nie tylko nas, ale i naszych pupili.
Najnowsze
-
13:38
Kraków w 1939 i 1993 roku. Mosty na Wiśle - niemi świadkowie wydarzeń
-
13:38
Tarnów już oficjalnie został właścicielem spalonej kamienicy na Rynku
-
12:12
Uzdrowisko Szczawnica zmienia się dzięki funduszom unijnym
-
12:03
Śmiać się jak głupi do sera
-
11:40
"Ręce precz od Sierszy". Trwa spotkanie dotyczące przyszłości Elektrowni Siersza
-
11:36
Zapadła decyzja w sprawie prosektorium przy Akademii Tarnowskiej
-
11:23
Największa w Polsce mofeta miała przyciągnąć turystów do Muszyny. Jest jednak problem
-
11:18
Tarnów rozbłyśnie na święta. Na ten rok przygotowano kilka nowości
-
11:10
W tej gminie nie ma ani jednego kilometra sieci wodociągowej
-
09:10
Ziemianie, Miasto tańczącego karpia, Kot Marian i Paka. Alfabet 24.11.24