- A
- A
- A
Marsz Jamników 2019: stoiska ekspertów
Podczas „Marszu jamników” jak co roku bezpłatnych porad udzielać będą psi eksperci. Od godz. 10.00 do 14.00 na stoiskach w pobliżu sceny dyżurować będą: lekarz weterynarii, instruktor szkolenia psów, behawiorysta, petsitter, dietetyk zwierzęcy i zoofizjoterapeuta. Będzie można skorzystać także z bezpłatnych usług - zapraszamy do salonu psiej piękności oraz do punktu bezpłatnego czipowania.
Stoiska eksperckie na 25. Marszu jamników 2019” - 9.09, Rynek Główny, godz. 10.00-14.00
1. „Zielona strefa” Komendy Wojewódzkiej Małopolskiej Policji
2. Zbiórka karmy dla przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach
3. Salon psiej piękności
4. Dietetyk
5. Petsitter
6. Zoofizjoterapeuta
7. Lekarz weterynarii
8. Instruktor szkolenia psów / behawiorysta
9. Fundacja Psi Los / Safe-Animal
10. Czipowanie
Więcej o stoiskach na „Marszu jamników 2019”:
1 / punkt Zielonej Strefy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie (policyjnego projektu przeciwdziałania znęcaniu się nad zwierzętami). Na stoisku policjanci „Zielonej strefy” Komendy Wojewódzkiej Małopolskiej Policji podpowiedzą m.in. do kogo i gdzie zwrócić się o pomoc, jeśli jesteśmy świadkami znęcania się nad zwierzętami. Będzie można także dowiedzieć się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas kontaktu ze zwierzętami i jaka jest odpowiedzialność prawna opiekunów zwierząt. Więcej na: http://malopolska.policja.gov.pl/pl/zielona-strefa
2 / zbiórka karmy dla psów z przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach:
Na stoisku prowadzona będzie zbiórka karmy dla psów z dwóch podkrakowskich przytulisk w Harbutowicach i Łętkowicach.
3 / salon psiej piękności
Na stoisku będzie można bezpłatnie ostrzyc i wytrymować psa oraz dowiedzieć się, jak profesjonalnie pielęgnować czworonożnego pupila. Porad udzielać będzie Michał Czuba - właściciel jednego z najlepszych salonów groomerskich w Krakowie, instruktor groomingu, również zoofizjoterapeuta i wolontariusz w schronisku. Więcej na: http://www.perros.pl.
4 / punkt porad dietetyków zwierzęcych
Na stoisku konsultacje nt. prawidłowego żywienia psów. Jak dopasować odpowiedni sposób żywienia dla swojego psa? Jaką wybrać karmę? I czego unikać w diecie czworonogów, aby żyły długo i w pełni zdrowia. Na stoisku także konsultacje związane z problemem otyłości psów - będzie można nauczyć się samodzielnie oceniać kondycję swojego czworonoga według specjalistycznej skali BCS, aby dokładnie wiedzieć, kiedy oraz jak skutecznie wprowadzić dietę odchudzającą.
Na wszelkie pytania dotyczące żywienia psiaków odpowiedzą dr inż. Olga Lasek, pracownik Katedry Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz dietetyk zwierzęcy Max Gibes.
5/ punkt porad petsittera
Na stosiku będzie można się dowiedzieć, co oferują profesjonalni opiekunowie zwierząt oraz jak wybrać najlepszą opiekę dla swojego czworonoga np. podczas wakacyjnych wyjazdów. Poza tym:
- spacer i codzienne aktywności, czyli sposób na urwisa - jak zaspokoić potrzeby pupila,
- nauka poprzez zabawę - jak radzić sobie z najczęstszymi problemami w domu i na spacerze.
Porad udziela certyfikowana opiekunka zwierząt Centre of Applied Pet Ethology Polska Justyna Warzecha. Więcej na: http://petsitterkrakow.pl.
6/ punkt porad zoofizjoterapeuty
Na stoisku zoofizjoterapeuty będzie można dowiedzieć się, jak dbać o swoich czworonożnych przyjaciół, aby uchronić ich przed kontuzjami i urazami oraz co zrobić w nagłych przypadkach - jak prawidłowo opiekować się psem chorym i jakie są najnowsze trendy i najskuteczniejsze dziś metody rehabilitacji. Specjalnie dla właścicieli jamników sporo informacji o profilaktyce zdrowego kręgosłupa jamnika, czyli:
- otyłość największym wrogiem jamnika, czyli proste zasady, które pomogą utrzymać psa w dobrej kondycji fizycznej; zabawa i ćwiczenia, czyli jak na co dzień połączyć przyjemne z pożytecznym?
- zabawa i ćwiczenia, czyli jak na co dzień połączyć przyjemne z pożytecznym?
Porad udzielają dyplomowane zoofizjoterapeutki Katarzyna Prajsnar i Katarzyna Rusinek.
Więcej na: http://naczterechlapach.pl
7 / punkt porad lekarza weterynarii
W tym roku naszym ekspertem będzie p. Joanna Śliwa - lekarz weterynarii z 25-letnim doświadczeniem, specjalizująca się w problemach dermatologicznych u psów i kotów. Na stoisku będzie można uzyskać informacje, co powinno wzbudzić niepokój właściciela, jeśli chodzi o pojawienie się objawów chorobowych ze strony skóry, kiedy należy udać się do lekarza weterynarii i jakie badania wykonać. Kiedy należy podejrzewać wystąpienie chorób pasożytniczych, grzybiczych, endokrynologicznych i jak sobie radzić z najczęstszym obecnie problemem: alergią i atopią - jak je rozpoznać i leczyć.
Więcej na: http://madvet.pl/o-nas
8 / punkt porad instruktorów szkolenia psów i behawiorystów
Nie możesz dogadać się z własnym psem? Ciągle skacze na gości, szczeka bez powodu i ucieka na spacerach? Ma niespożyte pokłady energii i wyładowuje ją na Twoich meblach? Odwiedzający stoisko będą się mogli dowiedzieć, jak nawiązać z psem więź, jak zbudować prawidłowe relacje, jak nauczyć psa określonych komend, chodzenia na luźnej smyczy oraz przywołania - jednym słowem jak nauczyć go dobrych manier.
Porad dotyczących szkolenia psów udzielać będzie Katarzyna Harmata z Akademii Dobrych Manier BIAŁY PIES Więcej na: http://www.bialypies.pl. Porad behawioralnych udzielać będzie Andrzej Kłosiński, behawiorysta zwierzęcy DipCABT(Coape) NOCN, psycholog. Więcej na: http://coape.pl.
9 / stoisko Fundacji Psi Los - punkt informacyjny poświęcony działalności fundacji oraz idei psiej adopcji. Fundacja „Psi Los” powstała, aby nieść wszechstronną pomoc zwierzętom bezdomnym i pokrzywdzonym. Wspiera schroniska i przytuliska, organizuje akcje adopcyjne i zbiórki darów, propaguje odpowiedzialne i humanitarne podejście do zwierząt oraz działanie na rzecz ustanowienia przepisów chroniących dobrostan zwierząt. Więcej na: http://psilos.org.
10 / punkt znakowania psów (czipowanie)
Na stoisku będzie można bezpłatnie zaczipować swojego psa (mikrooczipy wszczepia lekarz weterynarii - Danuta Florkowska z Gabinetu Weterynaryjnego „Dan-Vet”) i wypełnić formularz, dzięki któremu trafi on do ogólnopolskiej bazy danych Safe-Animal, http://safe-animal.eu/.
Pliki
Komentarze (0)
Najnowsze
-
08:43
Arcymistrz Duda: cieszy medal w Nowym Jorku, ale nie jakość gry
-
08:28
Reprezentacje Polski oraz Wisła Kraków w ampfutbolu z nagrodą "Sport bez barier"
-
08:22
Królewskie psy też mają swój marsz. Przez Kraków przejdą corgi
-
07:48
W święto Trzech Króli zapłacimy za postój w Krakowie
-
07:36
Aleksandra Mirosław zwyciężyła w 90. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski.
-
07:25
W niedzielę dalej chłodno i zimowo. Napływa już jednak cieplejsze powietrze
-
07:13
Zrobiło się zimno, więc spójrzmy w górę. Śnieg i sople na dachach dużym zagrożeniem
-
20:37
Wreszcie trochę zimy w Krakowie
-
19:28
Katowice - miasto kultury i rozrywki
-
16:46
To już 15. orszak trzech króli. Nawiąże do tysiąclecia koronacji Chrobrego
-
16:16
Zimowa sceneria na Hali Pisanej
-
16:05
Mieszkańcy zdecydują o przyszłości fajerwerków w Krakowie
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze