W spotkaniu z autorem udział wezmą: prof. Andrzej Nowak – historyk, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dr Michał Wenklar – naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Krakowie, zaś dyskusję poprowadzi prof. Adrienne Körmendy – Konsul Generalna Węgier w Krakowie. Zapraszamy do siedziby Centrum Edukacyjnego IPN w Krakowie "Przystanek Historia", ul. Dunajewskiego 8 (na rogu z ul. Garbarską).
- A
- A
- A
"Historia Węgier" na "Przystanku Historia"
Dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury dr János Tischler oraz dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie dr hab. Filip Musiał zapraszają w czwartek 14 czerwca 2018 r. o godz. 18.00 na prezentację książki prof. Ignáca Romsicsa "Historia Węgier" (Wydawnictwo Media Rodzina 2018)."Historia Węgier" to książka napisana specjalnie dla polskiego czytelnika przez znanego węgierskiego uczonego, profesora historii związanego z Uniwersytetem im. Károlya Eszterházyego w Egerze. Nowocześnie pomyślana synteza dziejów węgierskiego narodu odwołuje się do najnowszego stanu badań. Czytając tę pracę, możemy odpowiedzieć sobie na pytanie o charakter polsko-węgierskich powinowactw w dziejach obu narodów.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
21:53
Piotr (który nie był biskupem Rzymu) i marionetkowi papieże. Dr Jerzy Szafranowski o tysiącleciu walki o władzę w Kościele
-
21:26
Prof. Bartłomiej Biga: przyszłość Poczty Polskiej na pewno nie jest świetlana
-
20:12
Ekstraklasa piłkarska – Klimek przeszedł z Widzewa do Puszczy
-
19:46
Krzyki, gwizdy, wyzwiska i masa emocji. Ostatnie spotkanie konsultacyjne w sprawie SCT w Krakowie
-
16:50
Kochamy muzykę Bałkanów – Doček Nowe Godine w Krakowie
-
16:31
Koniec sprawy głośnego wypadku przy moście Dębnickim w Krakowie
-
15:59
Obwodnica Nowego Targu. Znamy termin wydania decyzji środowiskowej
-
15:50
Ryjkowiec palmowy – piękny owad, choć groźny dla roślin tropikalnych
-
15:06
Czas na zmianę? Będą konsultacje w sprawie ograniczeń używania fajerwerków w Krakowie
-
12:10
Ekspert ds. prawa: „Ustawa antyhejterska jest ważna, ale wciąż trzeba edukować społeczeństwo”
-
10:00
Dlaczego znowu pokochaliśmy fotografię analogową?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze