Radio Kraków

Nasze akcje

Wygraj płytę "Megafon - gramy po małopolsku"

  • date_range 2020-07-01
Finał 11 edycji konkursu "Megafon" już 7 lipca a my startujemy z promocją płyty "Megafon - gramy po małopolsku". Każdego dnia od 1 do 7 lipca na antenie Radia Kraków będziecie mogli zdobyć tę świetną składankę z utworami małopolskich wykonawców. Zrobimy hałas wokół tej płyty, więc słuchajcie nas i wygrywajcie!

W wakacyjne soboty wyruszamy na poszukiwania skarbów

  • date_range 2020-06-30
Gdzie można przeżyć niezapomniane przygody? Jakie miejsca warto odwiedzić podczas wakacyjnych wypadów? Jak zaplanować rodzinną wycieczkę z dala od tłumów turystów? W wakacje wyruszamy w podróż po Małopolsce! Naszymi przewodnikami są dziennikarze Radia Kraków: Magda Zbylut-Wiśniewska, Maja Dutkiewicz, Teresa Gut, Maciek Skowronek i Marek Mędela, a ich odkrycia poznacie słuchając audycji Skarby Małopolski w nowej, wakacyjnej formule – w każdą sobotę od 10.00 do 13.00.

Jazz z Krakowa

  • date_range 2020-06-12
Siedem wyjątkowych koncertów bez wychodzenia z domu! „Jazz z Krakowa” - oglądaj online od 15 do 21 czerwca o godz. 19.00.

Dzień Dziecka w Radiu Kraków!

  • date_range 2020-05-31
Radio Kraków ma już ponad 90 lat, mimo to wciąż uwielbiamy świętować Dzień Dziecka!

Poznaj finalistów konkursu na najlepszy scenariusz radiowej noweli "Rodziny Krakowiaków!

  • date_range 2020-05-31
Konkurs na scenariusz radionoweli "Rodzina Krakowiaków" rozstrzygnięty!

Szlakami JPII - Niegowić, pierwsza parafia Karola Wojtyły

  • date_range 2020-05-15
Karol Wojtyła trafił do Niegowici, niewielkiej miejscowości pod Krakowem, w 1948 roku. Była to jego pierwsza parafia.

Wygraj album „Totus Tuus”

  • date_range 2020-05-14
Radio Kraków ma dla słuchaczy wyjątkowy prezent - album wydany z okazji 100 urodzin JPII „Totus Tuus” Adama Bujaka, ufundowany przez Wydawnictwo Biały Kruk. Słuchaj Radia Kraków 18 maja i zdobądź egzemplarz najnowszego albumu!

Szlakami JPII - Kalwaria Zebrzydowska

  • date_range 2020-05-14
Kalwaria Zebrzydowska od Wadowic jest oddalona o zaledwie 15 kilometrów. Karol Wojtyła bywał tam od dziecka, przyjeżdżał jako ksiądz i biskup, aż w końcu pielgrzymował jako papież. Sam wspominał, że było to dla niego miejsce szczególne. Lubił się tam modlić w samotności, nikogo nie informując o przyjeździe.

Szlakami JPII - parafia św. Floriana w Krakowie

  • date_range 2020-05-13
Początek lat 50. Młody, niespełna 30-letni ksiądz został oddelegowany z wiejskiej parafii, gdzie pracował, do jednej z bardziej rozpoznawalnych w Krakowie. Nie marnuje czasu. W wolnym czasie pisze poematy, chodzi do pobliskiego teatru, a ze studentami zakłada chór. W ramach naszego cyklu "Śladami Jana Pawła II" zabieramy teraz państwa do parafii pw. św. Floriana w Krakowie.

Szlakami JPII - Krzeptówki

  • date_range 2020-05-12
Szczególnie upodobał sobie Tatry i Zakopane. Przyjeżdżał tutaj jako młody chłopak, wikary, biskup, metropolita i wreszcie dwukrotnie jako papież. W tygodniu poprzedzającym setne urodziny Jana Pawła II zabieramy Państwa do miejsc szczególnie mu bliskich. Zajrzyjmy na Krzeptówki do Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej, które konsekrował w 1997 roku. Warto wspomnieć, że świątynię wybudowano jako wotum wdzięczności za ocalenie życia Ojca Świętego w zamachu. Magdalenę Zbylut-Wiśniewską oprowadził rektor wspólnoty pallotynów ksiądz Wojciech Jurkowski.

Dwa pytania, dwie nagrody, dwie szanse

  • date_range 2020-05-12
Konkurs wiedzy historycznej dla uczczenia setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Szlakami JPII: Ołtarz papieski w Starym Sączu

  • date_range 2020-05-10
Stary Sącz ma dwóch patronów. Oficjalną patronką miasta jest święta Kinga, nieoficjalnym Jan Paweł II, który św. Kingę kanonizował podczas mszy na starosądeckich błoniach 16 czerwca 1999 roku. To wydarzenie zmieniło historię malowniczo położonego u zbiegu Dunajca i Popradu miasteczka. Od blisko 20. lat to popularne miejsce pielgrzymek. Ołtarz polowy w Starym Sączu jest jedynym w Polsce, który nie został rozebrany po papieskiej pielgrzymce.

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

  • date_range 2020-04-23
18 maja 1920 r. w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła. Z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II przypominamy wyjątkowe, archiwalne audycje, w których Jana Pawła II wspominają ludzie znający Go osobiście. Zapraszamy także do wysłuchania audycji nowych, które powstały specjalnie, by uczcić tę ważną rocznicę. Od poniedziałku do soboty o 7.50 zapraszamy do wysłuchania felietonów ks. Wojciecha Węgrzyniaka - biblisty, rekolekcjonisty pt."Człowiek jest drogą", a od poniedziałku do piątku audycji "Szlakami JPII".

Piosenki na czas zarazy

  • date_range 2020-04-20
Piosenka od zawsze była muzyczną wersją naszego życia. Pojawiała się z powodu radości, nieszczęścia, refleksji, talentu lub dla pieniędzy. Izolacja, odległość, rękawiczki, maseczki i pozostałe ograniczenia irytują, ale również skłaniają nas do przemyśleń i zmian. Coś nagle staje się najważniejsze w morzu naszych codziennych planów i priorytetów. Spowolnienie i wyciszenie wydłuża czas oraz wyostrza zmysły. Zapraszamy do wspólnej zabawy w tworzeniu zbioru piosenek na czas zarazy. Chcemy uwolnić Wasze emocje, by przemówiły piosenkami.

Weekend z Zero Waste przeniesiony na 26-27 września

  • date_range 2020-03-07
W programie: prelekcje, warsztaty oraz targi z bezodpadowymi niezbędnikami.

Przystanek Historia: Jak uciec z więzienia?

  • date_range 2020-03-02
Oddział IPN w Krakowie i Klub Historyczny im gen. Stefana Roweckiego „Grota” zapraszają do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” (ul. Dunajewskiego 8) w środę, 4 marca 2020 r. na wykład pt. „Jak uciec z więzienia, czyli o ucieczkach z więzień krakowskich w latach 1945-1949”. Początek o godz. 18.00.

Przystanek Historia: Jak szukać, żeby znaleźć?

  • date_range 2020-02-25
Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza na spotkanie dyskusyjne pt. "Jak szukać, żeby znaleźć", które odbędzie się we środę 26 lutego 2020 r. o godzinie 18.00 z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W dyskusji moderowanej przez dra Michała Wenklara z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Krakowie udział wezmą pracownicy Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN: archeolog Agnieszka Wojtkowska i historyk Krzysztof Pięciak.

O Armii Krajowej w Krakowie

  • date_range 2020-02-11
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie i Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” zapraszają 12 lutego 2020 r. godz. 18.00 na prelekcję pt. „O Armii Krajowej w Krakowie”, którą wygłosi Janusz Baster, twórca strony internetowej www.kedyw.info. Zapraszamy do Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię