Nasze akcje
Usłysz Głuchych. Radio Kraków wspiera inicjatywę Polskiego Związku Głuchych i Kampanii Usłysz Głuchych
Wrzesień jest miesiącem głuchych. W związku z tym Radio Kraków wsparło inicjatywę Polskiego Związku Głuchych i Kampanii Usłysz Głuchych i przez cały miesiąc będzie emitowało spot zwracający uwagę słuchaczy na potrzeby osób niesłyszących. Spot ma na celu skłonienie słuchaczy do zauważenia osób głuchych w swoim otoczeniu oraz do refleksji nad problemami, z którymi mierzą się w życiu codziennym. Osoby głuche są bardzo często pomijane przez słyszących, co dodatkowo utrudnia im funkcjonowanie. Z tego powodu istotne jest, żeby uczulać społeczeństwo na ich obecność.
Jesienna ramówka Radia Kraków. SPRAWDŹ!
W ostatni dzień wakacji przedstawiamy nową, jesienną ramówkę Radia Kraków, a w niej 8 premierowych audycji! Od września usłyszcie jeszcze więcej o: muzyce wielkich mistrzów i ich uczniów, filozofii i jej powiązań z kulturą współczesną, medycynie, polityce i gospodarce. Po latach powróci także "Południk Cafe"! Przeniesiemy się też do archiwum Radia Kraków i przypomnimy zapomniane lub dotąd nieodkryte nuty!
Narodowe Czytanie 2020 także w Radiu Kraków!
Radio Kraków włącza się w akcję Narodowego Czytania. Jesteśmy w końcu to winni Juliuszowi Słowackiemu, bo przecież przy alei, której jest patronem, mieści się już od dwudziestu lat nasza siedziba!
Radio Kraków w Wysowej
W każdą wakacyjną sobotę zapraszamy Państwa do odkrywania "Skarbów Małopolski". Zwiedzajmy lokalnie! - to nasze hasło przewodnie. Tym razem odwiedziliśmy Wysową-Zdrój. Rozmawiamy przede wszystkim o walorach turystycznych miejscowości, a także o leczniczych właściwościach wód mineralnych, znanym Polakom od ponad 100 lat. Wśród tematów nie zabraknie także kultury i historii Łemków oraz charakterystycznych dla krajobrazu Beskidu Niskiego - cerkwi, w tym najpiękniejszej, czyli cerkwi w Kwiatoniu wpisanej na listę UNESCO. W części kulinarnej przyrządzimy fuczki i kiszeniaki. Kiszonki są bowiem niezwykle ważnym elementem tradycyjnej kuchni łemkowskiej. Porozmawiamy także o ziołach i filoterapii. Sportowy blok naszej audycji tym razem będzie wyjątkowo mało oczywisty. Dlaczego? Po pierwsze, spróbujemy swoich sił w windsurfingu na jeziorze Klimkówka. A po drugie, w studiu zagości Grzegorz Brudziński, czterokrotny sędzia zapaśniczy na Igrzyskach Olimpijskich. Na koniec łemkowski folk w wykonaniu Serenczy oraz czysta energia w dwóch językach od Dollars Brothers. Nie zabraknie też muzyki Igora Herbuta.
Sobiesław Zasada gościem Radia Kraków
Sobiesław Zasada, to największa gwiazda i legenda nie tylko polskich rajdów. Sportowiec i nauczyciel, jego publikacje stały się podstawą dla systemu szkolenia kierowców.
Nie będzie Marszu Jamników w tym roku
Szanowni Państwo, Drodzy Miłośnicy Jamników,
śledząc z uwagą sytuację związaną z pandemią Covid-19, liczyliśmy na to, że uda nam się we wrześniu spotkać z Państwem już po raz 26. na tradycyjnym "Marszu jamników" Radia Kraków.
Radio Kraków w Tarnowie
15 sierpnia mobilne studio Radia Kraków stanęło przed siedzibą BWA w Parku Strzeleckim w Tarnowie. W audycji nie zabrakło atrakcji turystycznych i praktycznych wskazówek, jak ciekawie spędzić czas. Pojawiły się Mościce, czyli "tarnowska Nowa Huta", najstarszy działający zegar ratuszowy czy Biuro Wystaw Artystycznych, jako jedna z najlepszych galerii sztuki w Polsce. Sprawdziliśmy jaki był Tarnów wielu kultur. Na przykładzie Tarnowskiej Nagrody Filmowej przyjrzeliśmy się turystyce festiwalowej w mieście. To jednak nie wszystko! W części kulinarnej kosztowaliśmy specjałów kuchni żydowskiej i zaparzyliśmy herbatkę z tarniny. W bloku sportowym próbowaliśmy jogi na trawie i wspinaczki sportowej.
Radio Kraków w Olkuszu
W każdą wakacyjną sobotę zapraszamy Państwa do odkrywania "Skarbów Małopolski". Zwiedzajmy lokalnie! - to nasze hasło przewodnie. W ten weekend zabraliśmy Państwa do Olkusza - miasta o wielu obliczach! Są tam widoczne tradycje górnicze, ale jest też piękno pobliskiej jury krakowsko-częstochowskiej. A na olkuskim rynku z zaproszonymi gośćmi rozmawiały Maja Dutkiewicz i Teresa Gut.
Radio Kraków w Zawoi
Weekend ze Skarbami Małopolski czas zacząć. W wakacje w Radiu Kraków zachęcamy, by ruszyć szlakiem najciekawszych miejsc w naszym regionie. Tym razem zabraliśmy państwa na weekendową wyprawę do Zawoi. Tam byli nasi poszukiwacze skarbów - Maja Dutkiewicz i Marek Mędela, a także ich goście.
Konkurs Fotograficzny „Moje skarby Małopolski”
Podzielcie się z nami najpiękniejszymi miejscami, w których mieliście okazję spędzać urlop lub w których akurat będziecie. W każdym tygodniu wakacji przesyłajcie na adres [email protected] zdjęcia małopolskich miejsc bliskich waszemu sercu!
Wygraj płytę "Megafon - gramy po małopolsku"
Finał 11 edycji konkursu "Megafon" już 7 lipca a my startujemy z promocją płyty "Megafon - gramy po małopolsku". Każdego dnia od 1 do 7 lipca na antenie Radia Kraków będziecie mogli zdobyć tę świetną składankę z utworami małopolskich wykonawców. Zrobimy hałas wokół tej płyty, więc słuchajcie nas i wygrywajcie!
W wakacyjne soboty wyruszamy na poszukiwania skarbów
Gdzie można przeżyć niezapomniane przygody? Jakie miejsca warto odwiedzić podczas wakacyjnych wypadów? Jak zaplanować rodzinną wycieczkę z dala od tłumów turystów? W wakacje wyruszamy w podróż po Małopolsce! Naszymi przewodnikami są dziennikarze Radia Kraków: Magda Zbylut-Wiśniewska, Maja Dutkiewicz, Teresa Gut, Maciek Skowronek i Marek Mędela, a ich odkrycia poznacie słuchając audycji Skarby Małopolski w nowej, wakacyjnej formule – w każdą sobotę od 10.00 do 13.00.
Jazz z Krakowa
Siedem wyjątkowych koncertów bez wychodzenia z domu! „Jazz z Krakowa” - oglądaj online od 15 do 21 czerwca o godz. 19.00.
Dzień Dziecka w Radiu Kraków!
Radio Kraków ma już ponad 90 lat, mimo to wciąż uwielbiamy świętować Dzień Dziecka!
Poznaj finalistów konkursu na najlepszy scenariusz radiowej noweli "Rodziny Krakowiaków!
Konkurs na scenariusz radionoweli "Rodzina Krakowiaków" rozstrzygnięty!
Szlakami JPII - Niegowić, pierwsza parafia Karola Wojtyły
Karol Wojtyła trafił do Niegowici, niewielkiej miejscowości pod Krakowem, w 1948 roku. Była to jego pierwsza parafia.
Wygraj album „Totus Tuus”
Radio Kraków ma dla słuchaczy wyjątkowy prezent - album wydany z okazji 100 urodzin JPII „Totus Tuus” Adama Bujaka, ufundowany przez Wydawnictwo Biały Kruk. Słuchaj Radia Kraków 18 maja i zdobądź egzemplarz najnowszego albumu!
Szlakami JPII - Kalwaria Zebrzydowska
Kalwaria Zebrzydowska od Wadowic jest oddalona o zaledwie 15 kilometrów. Karol Wojtyła bywał tam od dziecka, przyjeżdżał jako ksiądz i biskup, aż w końcu pielgrzymował jako papież. Sam wspominał, że było to dla niego miejsce szczególne. Lubił się tam modlić w samotności, nikogo nie informując o przyjeździe.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 6
- 7
- 8
- ...
- 26
- 27
- chevron_right
Najnowsze
-
19:31
Hej, kolęda, kolęda. To już 90. edycja lekcji śpiewania
-
19:00
Wigilia w kolorze khaki: "Koledzy przynieśli kawałek uschniętego drzewka, które ubraliśmy w zawleczki od granatów"
-
18:18
Prawie tak piękna jak ta na Rynku!
-
18:15
Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową w Dotyk Piękna Kraków?
-
17:55
Tradycji stało się zadość. Bożonarodzeniowa choinka pod oknem papieskim uroczyście rozświetlona
-
16:16
Niebezpiecznie na przejściach dla pieszych. Winni kierowcy i sami piesi
-
15:58
Ewa Szkurłat z nagrodą Marszałka Senatu
-
15:49
Jakiej firmy elektronarzędzia do domu warto wybrać?
-
15:44
Zalety hulajnogi elektrycznej dla rodziców z dziećmi
-
14:18
Tramwaje wróciły na ul. Kościuszki w Krakowie