Nasze akcje
Nie bądź karpiem i nagraj kolędę
Przed siedzibą Radia Kraków stanęło mobilne studio nagrań Biblioteki Polskiej Piosenki. Do 23 grudnia mieszkańcy i turyści będą mogli śpiewać polskie kolędy a materiał zostanie zarejestrowany. Każdy, kto nagra kolędę, otrzyma za darmo płytę CD ze swoim wykonaniem. Studio działać będzie od 2 do 23 grudnia, codziennie w godz. 13.00 – 20.00.
"Małopolska bez smogu": podsumowanie dwóch tygodni badań w Mogilanach, Wieliczce i Zabierzowie
W dniach od 14.11 – 25.11.2016 pyłomierze Polskiego Alarmu Smogowego zostały ustawione w kolejnych trzech miejscowościach: Mogilany, Wieliczka oraz Zabierzów. W ciągu pierwszych trzech dni pomiarów, spadek temperatury oraz brak wiatru powodowały, iż zanieczyszczenie powietrza przekroczyło dopuszczalną granicę 50 µg/m3. Najwyższe średniodobowe stężenie pyłu zawieszonego PM10 odnotowano już drugiego dnia pomiarów (tj. 15.11.2016) w gminie Zabierzów, którego wartość osiągnęła poziom 242 µg/m3. Dla porównania w tym samym dniu stacja pomiarowa Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska na Alei Krasińskiego wskazała 133 µg/m3 (dane: WIOŚ Kraków).
"Małopolska bez smogu": podsumowanie dwóch tygodni badań w Liszkach, Niepołomicach i Zielonkach
W dniach od 31.10 – 10.11.2016 w ramach akcji Małopolska bez Smogu została przeprowadzona pierwsza seria pomiarów jakości powietrza w gminach sąsiadujących z Krakowem. Pyłomierze Polskiego Alarmu Smogowego zostały ustawione w miejscowościach: Liszki, Zielonki, oraz Niepołomice – Podłęże. Przez kilka pierwszych dni dodatnia temperatura, silne wiatry, oraz opady deszczu powodowały, iż poziom zanieczyszczeń powietrza utrzymywał się w granicach normy (50 ug/m3). Niestety pod koniec drugiego tygodnia średniodobowe stężenia pyłu zawieszonego PM10 poszybowały mocno w górę osiągając w dniu 09.11.2016 maksymalne wartości: w Liszkach 201 ug/m3, Niepołomicach Podłężu 172 ug/m3 oraz Zielonkach 157 ug/m3. Dla porównania w tym samym dniu stacja pomiarowa Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska na Alei Krasińskiego wskazała średnią niższą niż w badanych miejscowościach (106 ug/m3).
"Dyktando dla Dorosłych" w Radiu Kraków - znamy już wyniki i nazwiska laureatów
Z polską ortografią można było zmierzyć się podczas otwartego „Dyktanda dla Dorosłych” w Studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków!
„Małopolska bez smogu”. Badamy jakość powietrza w krakowskim "obwarzanku"
Od 31 października do 9 grudnia wspólnie z z Polskim Alarmem Smogowym sprawdzamy jakość powietrza w 9 gminach sąsiadujących z Krakowem. Dane z pyłomierzy prezentujemy poniżej, a o całej akcji słuchajcie na antenie Radia Kraków.
Odwiedź Radio Kraków na Targach Książki! Zapraszamy na stoisko B1
Spotkanie z Anną Polony, Jerzym Stuhrem i najpiękniejszymi wierszami dla dzieci z premierowej płyty Radia Kraków „Bajki niezapominajki”! Programy na żywo z radiowego studia targowego i czynne codziennie „bajkowe studio nagrań ”. Zapraszamy na stoisko B1 Radia Kraków na Targach Książki. Przyjdź, posłuchaj, jak najpiękniejsze polskie wiersze dla dzieci od Krasickiego do Brzechwy czytają mistrzowie - Anna Polony i Jerzy Stuhr. Sam przeczytaj wybrany wiersz w „bajkowym studiu nagrań” a na pamiątkę od Radia Kraków dostaniesz płytę z własną bajką-niezapominajką.
Zdzisław Beksiński w Krakowie
Piątkowy program "Co Niesie Dzień", 7 października, od godz. 16 do 19 prosto z Nowohuckiego Centrum Kultury. Zapraszamy!
Dobre rady na odpady
Czy wiesz, że foliowa torebka może rozkładać się nawet 400 lat, a butelka PET prawie tysiąc? Czy przypuszczałeś, że niedopałek wyrzucony do jeziora lub stawu może zatruć nawet 100 metrów sześciennych wody? Jeśli nie, to słuchaj uważnie Radia Kraków, gdzie przez cały październik eksperci i dziennikarze będą zachęcać do bardziej ekologicznego stylu życia. Na słuchaczy czekają też designerskie torby na zakupy, które zostały uszyte ze starych banerów reklamowych urzędu marszałkowskiego województwa małopolskiego. Cykl radiowy powstał przy wsparciu Województwa Małopolskiego.
"Metafizyczny harem. Kobiety Witkacego" w radiowej bibliotece
Jego twórczość intryguje, pobudza, jest ciągle aktualna. Jego życie prywatne jest od lat tematem badań biografów, Tym razem Małgorzata Czyńska opowiada o kobietach w życiu Stanisława Ignacego Witkiewicza. Poświęca im swoją książkę zatytułowana "Metafizyczny harem. Kobiety Witkacego". W Radiowej bibliotece słuchamy fragmentów książki w interpretacji Ewy Kaim.
"Przed hejnałem" na Międzynarodowym Konkursie Filmu Górskiego!
Będzie o czym mówić! W tym roku na 12. Spotkaniach z Filmem Górskim gośćmi będą m.in. zimowi zdobywcy Nanga Parbat – Simone Moro i Alex Txikon. A już w piątek od 9 Przed hejnałem z Zakopanego.
Marsz Jamników 2016. Pieskie życie zmieniamy na dobre!
11 września o godz. 12 - Marsz Jamników 2016. Jak zwykle spotykamy się na krakowskim Rynku. A już teraz chcemy zaprosić Was do akcji „Pieskie życie zmieniamy na dobre!”. Szukamy dobrych domów dla Diany, Dudka i Oskara – psich seniorów z krakowskiego schroniska.
Radio Kraków w Tatrach
Już 14 sierpnia spotykamy się na Dolnej Równi Krupowej w ramach VII Europejskich Targów Produktów Regionalnych. 15 sierpnia natomiast zapraszamy na Siwą Polanę na uroczystość Święta Lasu w ramach XV Tatrzańskich Wici. Będzie tam mobilne studio Radia Kraków. Was też tam nie może zabraknąć!
Radio Kraków w Gorczańskim Parku Narodowym
Na mapie wakacyjnych, piątkowych szlaków programu "Przed hejnałem", tym razem Gorczański Park Narodowy. Słuchajcie nas 12 sierpnia od 9.00!
Wybór cepra, ceperki i harnasia roku, czyli XX Festyn Białczański
W pierwszy weekend sierpnia, Białka Tatrzańska zamieniła się w tętniące życiem centrum kultury góralskiej a na parkingu pod Kotelnicą odbyła się największa impreza tego lata na Podhalu. Wszystko za sprawą jubileuszowego XX Festynu Białczańskiego. Było tam też mobilne studio Radia Kraków.
Radio Kraków w Magurskim Parku Narodowym
O cudach natury Magurskiego Parku Narodowego mówiliśmy w piątek 5.08. w programie „Przed hejnałem”.
Radio Kraków w parku Krakowskim
Ruchome rzeźby i malowanie zielenią – kolejna odsłona akcji „Kraków w zieleni” w sobotę 23 lipca w parku Krakowskim.
Radio Kraków w Pienińskim Parku Narodowym
W piątek Radio Kraków prosto z Pienińskiego Parku Narodowego. Słuchajcie nas od 9 rano!
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 16
- 17
- 18
- ...
- 26
- 27
- chevron_right
Najnowsze
-
16:31
Koniec sprawy głośnego wypadku przy Moście Dębnickim w Krakowie
-
15:59
Obwodnica Nowego Targu. Znamy termin wydania decyzji środowiskowej
-
15:50
Ryjkowiec palmowy – piękny owad, choć groźny dla roślin tropikalnych
-
15:06
Czas na zmianę? Będą konsultacje w sprawie ograniczeń używania fajerwerków w Krakowie
-
14:57
Dlaczego znowu pokochaliśmy fotografię analogową?
-
14:34
Konferencja „Ochrona chomika europejskiego w Polsce – wyzwania i perspektywy”
-
14:34
Oświęcim. Śledczy badają, czy doszło do wyłudzeń dodatków covidowych w szpitalu
-
14:23
Konrad Swinarski w książce i na antenie Radia Kraków. Wydawnictwo Literackie zaprasza na spotkanie autorskie
-
14:16
"Izrael w Egipcie" - oratorium Haendla w odsłonie Mendelssohna
-
13:49
Czym się różni dezinformacja od propagandy i marketingu politycznego?
-
12:10
Ekspert ds. prawa: „Ustawa antyhejterska jest ważna, ale wciąż trzeba edukować społeczeństwo”
-
10:00
Dlaczego znowu pokochaliśmy fotografię analogową?