Nasze akcje
Strefa Tischnera w Radiu Kraków
Warsztaty literacko-filozoficzne i debata "Kim jest dobry człowiek?" wypełnią Strefę Tischnera w Radiu Kraków. Wydarzenia towarzyszą 19. Dniom Tischnerowskim.
„Relacje polsko – żydowskie na terenie przedwojennego powiatu Dąbrowa Tarnowska w latach 1942-1945” na "Przystanku Historia" w Krakowie
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza 13 marca 2019 r. o godz. 18.00 na kolejne spotkanie z cyklu Archiwalne środy w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Krakowie. Referat pt. „Relacje polsko – żydowskie na terenie przedwojennego powiatu Dąbrowa Tarnowska w latach 1942-1945 – analiza wybranych przypadków” wygłosi Anna Brożek z Oddziałowego Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.
Wielka bitwa na pączki w Radiu Kraków. W tłusty czwartek jedz i pomagaj!
W tłusty czwartek nie liczymy kalorii, bo im więcej zjesz pączków, tym bardziej pomagasz! My kibicowaliśmy dziennikarzom Radia Kraków w„Radiowej bitwie na pączki” i razem pomagaliśmy.
Fragment narty Kamila Stocha do wylicytowania w Radiu Kraków. Włącz się i pomóż!
Fragment narty Kamila Stocha z autografem mistrza świata wędruje do pana Zbigniewa, który zaoferował za nią 2500 złotych. Gratulujemy!
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza w czwartek 28 lutego 2019 r. do Centrum Edukacyjnego IPN "Przystanek Historia" w Krakowie.
"Giedroyć - Przekraczanie kredowych kół"
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza 20 lutego 2019 r. o godz. 18.00 na kolejne spotkanie Krakowskiej Loży Historii Współczesnej pt. "Giedroyć - Przekraczanie kredowych kół". Tym razem rozmowa będzie toczyć się wokół tematyki książki prof. Sławomira M. Nowinowskiego, „Jerzy Giedroyć w 1946 roku” (Wydawnictwo "Słowo/obraz terytoria", Gdańsk 2018). W dyskusji moderowanej przez Romana Graczyka udział wezmą - prof. Maciej Urbanowski i dr Maciej Zakrzewski. Zapraszamy do Centrum Edukacyjnego IPN "Przystanek Historia" w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).
Pamiątkowy zegarek od Jerzego Stuhra wylicytowany za 4500 zł!
Zegarek Jerzego Stuhra znalazł nową właścicielkę - panią Joannę. A 4 500 złotych pomoże w leczeniu i rehabilitacji Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej.
Wykład "Jałta w polskiej perspektywie" na "Przystanku Historia" w Krakowie
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie oraz Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" zapraszają 6 lutego 2019 r. o godz. 18.00 na wykład "Jałta w polskiej perspektywie", który wygłosi dr Paweł Naleźniak. Zapraszamy do Centrum Edukacyjnego IPN "Przystanek Historia" przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).
Koncert z cyklu „Kolędujmy z Aniołami” w Radiu Kraków
Koncert z cyklu „Kolędujmy z Aniołami” w Radiu Kraków.
Zimowe Pikniki Bezpieczeństwa w Radiu Kraków
Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego organizuje Zimowe Pikniki Bezpieczeństwa dla dzieci pozostających w miastach podczas ferii. W piątek 25 stycznia zapraszaliśmy do Radia Kraków.
„Normatywy bezprawia”
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza 18 stycznia o godz. 19.00 na pierwsze w 2019 r. spotkanie Krakowskiej Loży Historii Współczesnej, zatytułowane „Normatywy bezprawia”.
Konkurs w "Przed hejnałem". Do wygrania 5 zestawów upominków solnych od Kopalni Soli Wieliczka
Bez soli smutna biesiada mówią, ale tego rodzaju powiedzeń i literackich cytatów, które na stałe zadomowiły się w polszczyźnie jest znacznie więcej. Od poniedziałku 17 grudnia do 21 grudnia w programie Przed hejnałem Radia Kraków o godz. 9.50 czekamy na wyrażenia z solą, znane słuchaczom radia.
Z radiowej biblioteki: "Chochoły" Wita Szostaka
W świątecznym okresie w Radiu Kraków słuchamy fragmentów książki Wita Szostaka pt. "Chochoły". Napisana w 2010 roku powieść krakowskiego pisarza ukazuje się w nowym wydaniu w wydawnictwie Powergraph. Radiowa biblioteka od 17 do 30 grudnia od poniedziałku do piątku o 11.45.
„Obozy partyzanckie w Małopolsce z lat 1943-1955. Funkcjonowanie - pozostałości - próby upamiętnienia”
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie i Klub Historyczny im gen. Stefana Roweckiego „Grota” zapraszają we środę 19 grudnia b.r. o godz. 18.00 na wykład dra Dawida Golika pt. „Obozy partyzanckie w Małopolsce z lat 1943-1955. Funkcjonowanie - pozostałości - próby upamiętnienia.” Wykład odbędzie się w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza na spotkanie Krakowskiej Loży Historii Współczesnej
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza na spotkanie Krakowskiej Loży Historii Współczesnej pt. "Hart ducha", które odbędzie się 12 grudnia 2018 r. o godz. 18.00 w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).
Wyjątkowe Mikołajki w ośrodku na ul. Tynieckiej. Święty Mikołaj wyjechał z Radia Kraków
Święty Mikołaj z Radiem Kraków i Stowarzyszeniem Moto Corde odwiedził dzieci w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Dzieci napisały ponad 50 listów do Mikołaja. Paczki były już gotowe od kilku dni.
Świąteczny konkurs w Rano na tak
Przez cały grudzień w „Rano na tak” rozdajemy prezenty! Żeby je zdobyć, wystarczy słuchać Radia Kraków, odwiedzić stronę audycji „Rano na tak” na Facebooku i wykonać zadanie konkursowe.
„Pomoc Żydom podczas II wojny światowej w świetle akt powojennych postępowań karnych”
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza na wykład Romana Gieronia „Pomoc Żydom podczas II wojny światowej w świetle akt powojennych postępowań karnych”. Prelekcja odbędzie się 28 listopada 2018 r. o godz. 18.00 w siedzibie Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 10
- 11
- 12
- ...
- 26
- 27
- chevron_right
Najnowsze
-
18:52
Tschofenig zwycięzcą 73. Turnieju Czterech Skoczni, Wąsek 8. w Bischofshofen!
-
16:05
Władysław Kosiniak-Kamysz: Nie będzie polskiej zgody na niszczenie rolnictwa ani w Polsce, ani w Europie
-
15:46
W Tarnowie trzej królowie zajechali w tym roku dorożką
-
15:30
Tłumy w orszaku trzech króli; abp Jędraszewski: "pod pozorem nauczania o zdrowiu chcą wprowadzić deprawację dzieci i młodzieży"
-
13:54
Tłumy krakowian i turystów w Orszaku Trzech Króli w Krakowie
-
13:23
Dobre wieści z Zakopianki. Ruch na trasie z Zakopanego do Krakowa powoli się zmniejsza.
-
12:51
XIII Orszak Trzech Króli przeszedł przez Nowy Sącz
-
12:44
Orszak Trzech Króli w Nowym Sączu
-
12:09
Skafander to ciało, motyl to myśl. Rzecz o tym, gdzie kończy się neurotypowość
-
12:02
W 2024 roku papieskie muzeum w Wadowicach bez rekordu, ale jest lepiej niż w 2023
-
11:44
Trzeba się pospieszyć. Tę żywą szopkę można zobaczyć jeszcze tylko dzisiaj
-
09:43
Trudne warunki na szlakach w Beskidach; wzmaga się wiatr