Nasze akcje
Związek Odwetu ZWZ-AK w Krakowie. Dokonania grupy „Dornbacha” i „Żywioła"
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie i Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" zapraszają we środę 12 czerwca 2019 r. o godz. 18.00 na prelekcję Janusza Bastera pt. Związek Odwetu ZWZ-AK w Krakowie. Dokonania grupy „Dornbacha” i „Żywioła".
Kultowy Fiat 126p ma 46 lat! Wystawa w Radiu Kraków
Z okazji 46. urodzin Fiata 126 w Polsce zapraszamy na wystawę samochodów do siedziby Radia Kraków.
Osiem psów znalazło nowy dom podczas akcji adopcyjnej w Radiu Kraków!
Słuchacze Radia Kraków po raz kolejny pokazali wielkie serce! Osiem psów z zalanego przez ulewne deszcze schroniska w Borku koło Bochni znalazło nowe domy podczas akcji "Adoptuj psiaka - powodziaka!" zorganizowanej dzisiaj (niedziela, 9 czerwca) na dziedzińcu Radia Kraków.
Rok 1989 w Polsce
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza we środę 29 maja 2019 r. o godz. 18.00 na spotkanie dyskusyjne pt. "Rok 1989 w Polsce" zorganizowane w ramach obchodów "Dekady zrywu wolności 1979-1989". Udział wezmą: dr hab. Henryk Głębocki (Oddział IPN w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński), dr Maciej Korkuć (Oddział IPN w Krakowie, Akademia Ignatianum w Krakowie) oraz Roman Graczyk (publicysta, komentator portalu interia.pl).
Walki uliczne w Nowej Hucie w dniu 27 kwietnia 1960 r.
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza we środę 22 maja 2019 r. o godz. 18.00 na wykład dra Wojciecha Paduchowskiego pt. "Walki uliczne w Nowej Hucie w dniu 27 kwietnia 1960 r."
Marsz jamników Radia Kraków z nominacją do Orderu Psiego Szczęścia 2019!
Marsz jamników został nominowany do "Orderu Psiego Szczęścia 2019" w kategorii "media". Gala przyznania nagród "Order Psiego Szczęścia" organizowana przez miesięcznik "Cztery Łapy", podczas której poznamy laureatów nagrody, odbyła się 20 maja o godz. 19.30 w Teatrze Capitol w Warszawie.
Zapraszamy do studia Radia Kraków na Moto Show!
Już w sobotę w Krakowie rozpocznie się najważniejsza impreza motoryzacyjna na południu Polski. Na targach co roku pojawia się ponad 30 tysięcy zwiedzających. Wystawy, nowości motoryzacyjne, pokazy tuningu i jazdy driftem. Będą też dyskusje o przyszłości motoryzacji i spotkania z gwiazdami. Wśród nich Miko Marczyk i Jakub Gospodarczyk, nasza zaprzyjaźniona załoga ze Skoda Poland Rally Team - młody, utytułowany i świetnie zapowiadający się zespół rajdowy. O historii motoryzacji w PRL opowie zespół Legend PRL pod kierownictwem Zbyszka Kotarby, który startuje w rajdach samochodowych w barwach Radiostrady. Specjalnym gościem będzie Andrzej Jaroszewicz.
Wydarzenia na "Przystanku historia". "Druki podziemne" i Noc Muzeów
Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie zaprasza 15 maja 2019 r. o godz. 18.00 na spotkanie Krakowskiej Loży Historii Współczesnej pt. "Druki podziemne". W dyskusji zainspirowanej książką dr Cecylii Kuty Niecenzurowane. Z dziejów drugiego obiegu wydawniczego w Krakowie w latach 1976-1990, obok autorki wezmą udział Tomasz Gugała i Adam Roliński, a poprowadzi ją Roman Graczyk.
25. "Marsz jamników" już za nami. Było wspaniale!
Miłośnicy i sympatycy jamników już po raz 25. spotkali się dziś w Krakowie, aby w samo południe przejść w radosnym i rozmerdanym pochodzie spod Barbakanu na Rynek Główny. "25 „Marsz jamników” zorganizowany przez Radio Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, wyruszył w samo południe wraz z pierwszymi dźwiękami hejnału, a na Rynek poprowadziła go marszowym krokiem Orkiestra Wieniawa.
Jawne i tajne instytucje polskie na Węgrzech w czasie II wojny światowej
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie i Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" zapraszają we środę 8 maja 2019 r. o godz. 18.00 na wykład pt. "Jawne i tajne instytucje polskie na Węgrzech w czasie II wojny światowej", który wygłosi dr Wojciech Frazik z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Krakowie.
Majówkowe Co Niesie Dzień z Rabki Zdroju
2 maja audycja "Co Niesie Dzień" prosto z Rabki Zdroju. Będziemy w Parku Zdrojowym. Zapraszamy do słuchania!
Polska, ale jaka? Środowisko "Buntu Młodych" i "Polityki" 1931-1939
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza 24 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 na wykład pt. "Polska, ale jaka? Środowisko "Buntu Młodych" i "Polityki" 1931-1939", który wygłosi dr Maciej Zakrzewski z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Krakowie.
"Katyń - ostatni świadek" na "Przystanku Historia" w Krakowie
W ramach Przeglądu Filmowego "Echa Katynia 2019" Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza we środę 17 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 na projekcję filmu fabularnego "Katyń – Ostatni świadek” w reż. Piotra Szkopiaka. Pokaz odbędzie się w Centrum Edukacyjnego IPN "Przystanek Historia" w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).
"Groza i nadzieja Wielkiej Wojny"
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza na kolejne spotkanie Krakowskiej Loży Historii Współczesnej we środę 10 maja o godz. 18.00. Tematem dyskusji pod hasłem "Groza i nadzieja Wielkiej Wojny" będzie album „Kraków w czasie Wielkiej Wojny”, zawierający zapiski Edwarda Kubalskiego, ze wstępem i pod redakcją naukową Macieja Zakrzewskiego z Oddziału IPN w Krakowie. Oprócz niego w spotkaniu weźmie udział prof. Tomasz Gąsowski, a poprowadzi je Roman Graczyk. Zapraszamy do Centrum edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).
Starania Radia Kraków zakończone sukcesem!
Nowy patron ronda w Gdowie - 6 kwietnia zapraszamy na specjalne wydanie "Radiostrady"
Wszystko o budkach lęgowych
Zapraszamy na Dzień Otwarty Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego poświęcony budkom lęgowym dla ptaków. Sobota, 30.03, godz. 10.00-13.00 w Radiu Kraków
„Wróg w propagandzie politycznej PRL”
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza 27 marca 2019 r. o godz. 18.00 na wykład pt. „Wróg w propagandzie politycznej PRL”, który wygłosi dr Rafał Opulski z Oddziałowego Biura Badań Historycznych. Zapraszamy do Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 (wejście na rogu z ul. Garbarską).
Obrona Dunajca w 1939 roku
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie zaprasza 20 marca o godz. 18.00 b.r. na kolejne spotkanie Krakowskiej Loży Historii Współczesnej. Tematem będzie książka dr. Dawida Golika „Wrzesień 1939 w dolinie Dunajca. Bój graniczny i walki nad górnym Dunajcem między 1 a 6 września 1939 roku” (Instytut Pamięci Narodowej – Attyka, Kraków 2018). W dyskusji weźmie udział autor publikacji oraz dr inż. arch. Krzysztof Wielgus, a poprowadzi ją Roman Graczyk.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 9
- 10
- 11
- ...
- 26
- 27
- chevron_right
Najnowsze
-
08:22
Królewskie psy też mają swój marsz. Przez Kraków przejdą corgi
-
07:48
W święto Trzech Króli zapłacimy za postój w Krakowie
-
07:36
Aleksandra Mirosław zwyciężyła w 90. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski.
-
07:25
W niedzielę dalej chłodno i zimowo. Napływa już jednak cieplejsze powietrze
-
07:13
Zrobiło się zimno, więc spójrzmy w górę. Śnieg i sople na dachach dużym zagrożeniem
-
20:37
Wreszcie trochę zimy w Krakowie
-
19:28
Katowice - miasto kultury i rozrywki
-
16:46
To już 15. orszak trzech króli. Nawiąże do tysiąclecia koronacji Chrobrego
-
16:16
Zimowa sceneria na Hali Pisanej
-
16:05
Mieszkańcy zdecydują o przyszłości fajerwerków w Krakowie
-
15:04
Gdzie na sanki w Krakowie? MAPA
-
14:37
Krakowska straż miejska poszukuje właściciela... kury