Nasze akcje
Wspaniała książka i świetni aktorzy. Powstaje nowy audiobook Radia Kraków i Instytutu Książki
Ruszyła produkcja audiobooka „Krasnal w Krzywej Czapce” Wojciecha Widłaka. To współpraca Radia Kraków i Instytutu Książki.
Radio Kraków budzi książką i zapachem kawy
Przez cały listopad i grudzień Radio Kraków budzi Państwa pachnącą kawą i dobrą książką. Od poniedziałku do piątku, w Poranku Radia Kraków, codziennie wygrać można pobudzające zestawy, które mamy nadzieję, ułatwią Państwu przetrwanie czasu jesiennej słoty.
ANAKLASIS na fali | METAMORPHOSES: VARIATIONS ON LUTOSŁAWSKI
Koncertowa premiera utworów Lutosławskiego w opracowaniu Michaela Batesa i w brawurowym wykonaniu połączonych sił jego kwintetu oraz Lutosławski Quartet miała miejsce na nowojorskiej edycji festiwalu Jazztopad w czerwcu 2022 roku. Kilka miesięcy później muzycy spotkali się ponownie we Wrocławiu, by utrwalić dla potomnych tę fantastyczną przygodę (Anaklasis, 2023). 14 listopada wystąpili w Studiu im. Romany Bobrowskiej.
11. Festiwal Literatury dla Dzieci w Radiu Kraków
Z drugiej strony! – to tegoroczne hasło Festiwalu Literatury dla Dzieci, który po raz jedenasty odbędzie się w Krakowie (12–16 listopada). W programie wydarzenia znalazły się spotkania i warsztaty z najlepszymi twórcami książek dla dzieci i młodzieży, pokazy filmowe, spektakle, spacery, konferencja dla nauczycieli, nauczycielek, bibliotekarzy i bibliotekarek i wiele więcej najlepszych stron dziecięcej literatury! Aż 12 festiwalowych spotkań zaplanowano w Radiu Kraków, które jest partnerem wydarzenia.
Gala Nagrody Tischnera. Wejściówki do odbioru w Radiu Kraków
Znamy już wszystkich nominowanych do tegorocznej Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera. Kapituła wyłoniła kandydatów, którzy swoim działaniem przekraczają bariery i budują mosty porozumienia. Laureatów poznamy podczas Gali zaplanowanej 21 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury. Bezpłatne wejściówki na Galę można odbierać m.in. w naszej radiowej recepcji.
ANAKLASIS na fali | Pierończyk - SZYMANOWSKI / X-RAY
24 października zaprosiliśmy do Studia im. Romany Bobrowskiej na kolejny, czwarty już, koncert z serii ANAKLASIS NA FALI. #WYOSTRZSŁUCH NA RADIO KRAKÓW. W brawurowych impresjach na temat muzyki Karola Szymanowskiego wystąpił saksofonista, kompozytor i producent Adam Pierończyk, a towarzyszyli mu pianista Dominik Wania i gitarzysta Szymon Mika.
Recital i spotkanie z Olgą Pasiecznik w Studiu im. Romany Bobrowskiej
Muzyka to język, który wyraża niewyrażalne. To medium, którym na co dzień posługuje się Olga Pasiecznik, wybitna sopranistka ukraińskiego pochodzenia. O miłości, tożsamości i człowieczeństwie, Olga Pasiecznik opowie w dwójnasób - słowami w rozmowie z Agatą Kwiecińską i za pomocą muzyki - podczas recitalu pieśni ukraińskich i polskich. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (21 października) w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków. Początek o godz. 19.30.
Utwory Ludomira Różyckiego w jazzowej aranżacji. Na żywo w Radiu Kraków!
10 października w Studiu im. Romany Bobrowskiej ceniony pianista Kuba Stankiewicz zaprezentował materiał zarejestrowany na płycie "INSPIRED BY LUDOMIR RÓŻYCKI". To przesiąknięta duchem jazzu wyprawa do źródeł. Na żywo w tę podróż zabrali słuchaczy, wraz z Kubą Stankiewiczem, kontrabasista Jakub Olejnik, perkusista Przemysław Jarosz i jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek jazzowych Grażyna Auguścik. Transmisja odbyła się na antenie Radia Kraków.
Zubel / Duchnowski / Bauer - projekt "E-ŚPIEWNIK"
26 września w Studiu im. Romany Bobrowskiej odbył się drugi koncert z cyklu ANAKLASIS NA FALI. #WYOSTRZSŁUCH NA RADIO KRAKÓw. Agata Zubel, Andrzej Bauer i Cezary Duchnowski przedstawili pieśni Stanisława Moniuszki zebrane w "Śpiewnikach domowych".
Adam Bałdych - LEGEND - w Radiu Kraków
To pierwszy koncert z cyklu "ANAKLASIS na fali. #WYOSTRZSŁUCH na Radio Kraków". Uznany skrzypek jazzowy Adam Bałdych wziął na warsztat twórczość Wieniawskiego, prezentując materiał z głośnego albumu "Legend" (ANAKLASIS, 2022).
Nie tylko kopalnia soli. Niezwykła historia, atrakcje turystyczne i... korki
Czy warto spędzić weekend w Wieliczce? Zdecydowanie tak. Główne atrakcje to oczywiście Kopalnia Soli "Wieliczka" i Zamek Żupny, ale to nie wszystko. Na turystów czeka też tężnia solankowa, świetne trasy rowerowe i prawdziwa enklawa zieleni. Problemem mogą okazać się korki i brak miejsc parkingowych.
Przed Marszem Jamników zbieramy karmę dla psów i kotów w holu Radia Kraków
Już tylko dni dzielą nas od 26. Marszu Jamników. Sam Marsz to jednak znacznie więcej niż tylko wspólna zabawa psów i ich właścicieli. To także wydarzenie skupiające osoby, którym szczególnie leży na sercu dobro naszych czworonożnych przyjaciół. A słuchacze Radia Kraków wielokrotnie już udowadniali, że mają wielkie serca. Dlatego, tradycyjnie już, zachęcamy do włączenia się w zbiórkę karmy dla psów i kotów - podopiecznych Stowarzyszenia "Przytul Sierściucha". Zaczynamy w poniedziałek 2 września.
„Wakacje z duchami”. Wieliczka – łapy z misia w średniowiecznej stołówce
Kto rozdzielał łój i owies? Ile łanów w Pyzdrach mógł kupić sobie żupnik? Kto nie cierpiał radiestezji? Zamek Żupny zna odpowiedzi na te pytania. Panie i panowie - zabieramy Was do Wieliczki. To ostatnia podróż w ramach naszej letniej akcji „Wakacje z duchami”.
Takich koncertów nie było w Radiu Kraków od lat. Wybitni artyści, oryginalne wykonania
Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Radio Kraków i marka płytowa ANAKLASIS zapraszają do Krakowa na jesienne koncerty, podczas których zabrzmi twórczość najwybitniejszych polskich kompozytorów we współczesnych reinterpretacjach znakomitych artystów sceny jazzowej i muzyki klasycznej.
Cykl koncertów „ANAKLASIS na fali. #WYOSTRZSŁUCH na Radio Kraków" będzie transmitowany na radiowej antenie. Kolejny koncert cyklu w Studiu im. Romany Bobrowskiej już 28 listopada.
Dolina Prądnika pomysłem na weekend? Cudowny zamek w Pieskowej Skale i wyborne jedzenie. Mały minus za dojazd
Weekend w Pieskowej Skale? To świetny pomysł! Na polu namiotowym można sobie przypomnieć młode lata w harcerstwie, na obiad czeka pyszny pstrąg ojcowski. Zamek zachwyca pod każdym względem, podobnie jak otoczenie z Maczugą Herkulesa na czele. Dolina Prądnika oferuje także piękne widoki i wspaniałe ścieżki spacerowe. Do tego słoń. Zagadkę słonia proponujemy jednak rozwiązać samodzielnie! Jedyny, choć niewielki minus, dajemy za dojazd, gdyż Trasa Olkuska bywa mocno zakorkowana.
„Wakacje z duchami”. Pieskowa Skała – czarnoksiężnik, Rej i rajskie pokoje
„Zacny marszałku! wiecznie trwałe mury/ Łamiąc odważnym kosztem upornej natury,/ Twardym lity kamieniem wzgórek okazały/ Mocniąc i zdobiąc kasztet twój Pieskowej Skały”… Tak, jesteśmy właśnie tutaj, w Pieskowej Skale. To już przedostatnia wycieczka w ramach naszej letniej akcji „Wakacje z duchami”.
Utalentowani Pan / Pani Jamnik. Konkursowa rozgrzewka przed 26. „Marszem Jamników”
W ramach rozgrzewki przed 26. „Marszem Jamników”, który w niedzielę 8 września przemaszeruje Bulwarem Czerwieńskim pod pomnik psa Dżoka, Radio Kraków zaprasza miłośników i właścicieli jamników do wzięcia udziału w konkursie, który ma udowodnić, że jamnik jako największy psi indywidualista jest również psem o wyjątkowych (a czasem zadziwiających) talentach. Tytuł konkursu: UTALENTOWANI PAN / PANI JAMNIK.
Wakacje z duchami. Nowy Wiśnicz, czyli dokąd lecieli Turcy
Sarmaci, cztery tajemnicze kolumny, Mickiewicz, Matejko, ziemniak, rosół, który nie może śmierdzieć wiatrem i kaplica, w której słychać każdą spowiedź – po prostu Nowy Wiśnicz. To tu zabieramy Was w ramach naszego letniego cyklu „Wakacje z duchami”.
- 1
- 2
- ...
- 26
- 27
- chevron_right
Najnowsze
-
06:02
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 21.11
-
20:06
"Nie zmienia się wartość tego, co Kościół ma do powiedzenia, tylko on nie potrafi tego przekazać"
-
17:50
Jakie decyzje prezydenta RP wymagają kontrasygnaty premiera?
-
17:09
Wicepremier Krzysztof Gawkowski: Polska jest dziś na wojnie cybernetycznej z Rosją
-
16:18
Minister cyfryzacji: fabryka sztucznej inteligencji w Krakowie będzie ratować życie
-
15:56
"Kino gloryfikuje młodość, ale potrzeba miłości i seksualność towarzyszą nam przez całe życie"
-
15:23
Pogrzeb Tadeusza Jakubowicza. „Żegnamy przede wszystkim dobrego człowieka”
-
14:57
"Kino gloryfikuje młodość, ale potrzeba miłości i seksualność towarzyszą nam przez całe życie"
-
14:47
Wierzby rosochate, a w nich diabły rogate
-
14:42
„Budowniczy mostów pokoju”. Historyk wspomina Tadeusza Jakubowicza
-
14:05
"Zostałam wychowana do pomagania" - mówi Alina Kamińska