Małopolska Zachodnia
Zablokowana trasa między Trzebinią a Olkuszem. Kolizja ciężarówki
Kłopoty na drodze wojewódzkiej z Trzebini do Olkusza. Trasa jest całkowicie zablokowana. Między miejscowościami Lgota i Myślachowice samochód przewożący nieczystości oparł się o bariery i zablokował przejazd.
Policjanci z Kęt w Małopolsce zachodniej zatrzymali niedoszłego gwałciciela
Mężczyzna w sobotni wieczór napadł na kobietę samotnie idącą na przystanek autobusowy. 20-latka zachowała zimną krew. Kopnęła napastnika w krocze i uciekła do pobliskich domów. W poniedziałek rano policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania sprawcę.
Tragiczny finał poszukiwań zaginionego geodety. Ze Skawy w Woźnikach wyłowiono ciało
Policja potwierdza, że odnaleziony we wtorek wieczorem w Skawie topielec to geodeta, który zaginął dwa dni temu nad zbiornikiem w Świnnej Porębie. Eksperci potwierdzili jego tożsamość. Jak już informowaliśmy, mężczyzna w pobliżu korony zapory prowadził pomiary. Jego zaginięcie zauważono w poniedziałek popołudniu. Na brzegu znaleziono sprzęt należący do mężczyzny, stąd podejrzenie, że mężczyzna mógł wpaść do rzeki.
Policja szuka mężczyzny, który okradł skarbonkę charytatywną w szpitalu w Chrzanowie
Policja z Chrzanowa apeluje o pomoc w ustaleniu osoby, która włamała się do skarbony na datki w szpitalu powiatowym. Do włamania doszło w niedzielę około 18. Sprawca włamał się do skarbony i ukradł nieznaną sumę pieniędzy. Sprawcę nagrała kamera monitoringu.
Czołowe zderzenie na trasie Kraków - Oświęcim. Trzy osoby zostały ranne
Drogowe kłopoty na trasie Kraków - Oświęcim. W Ryczowie zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Trzy osoby zostały ranne. Na drodze numer 44 ruch odbywa się już bez utrudnień.
Pracownik wpadł do rzeki na zaporze Świnna Poręba. Poszukiwania zostały wznowione
W czasie prac przy zbiorniku w Świnnej Porębie woda porwała jednego z pracowników firmy geodezyjnej. Na miejscu do późnego wieczora pracowali płetwonurkowie. Straż pożarna ustawiła punkty kontrolne na kolejnych trzech mostach. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Kraków, na brzegu znaleziono elementy GPS-u i tyczkę geodezyjną, co wskazuje, że tragiczna wersja wydarzeń jest bardzo prawdopodobna. We wtorek poszukiwania zostały wznowione.
Pijany 59-letni rowerzysta z Nowej Wsi wjechał... w radiowóz
Próbował uciec przed policją na rowerze i... wjechał w radiowóz. Mowa o 59-latku z Nowej Wsi niedaleko Oświęcimia. Policja pijanego rowerzystę zauważyła na ulicy św. Floriana. Mężczyzna nie zareagował na sygnał do zatrzymania się, próbował uciec a swoją pijaną jazdę zakończył uderzając rowerem w policyjny radiowóz.
35 milionów złotych popłynie do Oświęcimia ze specjalnego rządowego programu
Do roku 2020 z pieniędzy skorzysta miasto, gmina oraz powiat oświęcimski. W sumie zaplanowano 30 zadań, których wartość przekracza 50 milionów złotych. Najwięcej pieniędzy zostanie wydane na budowę i remonty dróg i chodników w Brzezince i Oświęcimiu. W mieście do 2020 remonty czekają niemal wszystkie najważniejsze ulice.
Mariusz Makuch został nowym burmistrzem Zatora w Małopolsce zachodniej
W drugiej turze przedterminowych wyborów nowy burmistrz pokonał Szymona Matyję. Makuch przez kilka lat był już wiceburmistrzem gminy, później był radnym powiatu oświęcimskiego, pracował również jako manager w prywatnej firmie. Do urzędu na stanowisko wiceburmistrza, wrócił w ubiegłym roku.
Wybuch gazu w Chrzanowie. Kobieta trafiła do szpitala
62-u letnia kobieta została ranna w wybuchu gazu w jednym z domów w Chrzanowie. Kobieta z oparzeniami trafiła do szpitala - na szczęście jej życiu nic nie zagraża.
Zator w Małopolsce zachodniej szykuje się na drugą turę wyborów burmistrza
Mieszkańcy już w niedzielę wybiorą nowego burmistrza. W dogrywce zmierzą się Mariusz Makuch i Szymon Matyja. Lokale wyborcze będą czynne od 7.00 do 21.00. Głosować będzie można w tych samych miejscach, w których przed dwoma tygodniami.
PKP przymierza się do likwidacji hali dworca kolejowego w Oświęcimiu. Pasażerowie na razie nie narzekają
Kolejarze zamknęli ogromną halę dworca kolejowego w Oświęcimiu. Od dawna mówi się, że budynek zostanie zrównany z ziemią, a w jego miejsce PKP wybudują mniejszy i bardziej funkcjonalny budynek. Na razie jednak kasy i poczekalnie przeniesiono do niewielkiego pomieszczenia. Pasażerowie nie narzekają... bo teraz mogą kupić bilet i poczekać na pociąg w sali, w której jest ciepło.
Ukazała się książka poświęcona traumatycznym snom więźniów Auschwitz
Książka opisująca słowami byłych więźniów niemieckiego obozu Auschwitz dręczące ich sny, które odzwierciedlają koszmarne przeżycia, ukazała się nakładem Muzeum Auschwitz. Autorem publikacji jest dyrektor Muzeum Piotr Cywiński. Paweł Sawicki z biura prasowego instytucji podkreślił, że celem książki „Sny obozowe w pamięci ocalałych z Auschwitz” jest ukazanie „głębi traumy, wykraczającej zdecydowanie poza historię obozu”.
Wielkie skażenie wody w okolicach Olkusza spowodowało... szambo wylane w niedozwolonym miejscu
Jak dowiedział się reporter Radia Kraków, najprawdopodobniej przyczyną skażenia wody w okolicach Olkusza było szambo wylane w niedozwolonym miejscu. W czwartek zakończył pracę zespół, który badał dlaczego w stacji uzdatniania wody wykryto bakterię E-coli. Z powodu zanieczyszczenia przez ponad dobę 80 tysięcy osób nie mogło korzystać z wody z kranów.
W Olkuszu trwa wielkie liczenie głosów oddaych w budżecie obywatelskim
Za kilka dni wszystko będzie już jasne. W Olkuszu trwa liczenie głosów oddanych na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy mieli do wyboru ponad 50 projektów i do wydania milion 200 tysięcy złotych. Podczas dwóch tygodni głosowania tylko w internecie oddano dwa razy więcej głosów niż przed rokiem.
Pod Babią Górą zakwitły przebiśniegi i wawrzynek wilczełyko
Pierwsze zwiastuny wiosny - przebiśniegi i wawrzynek wilczełyko, zakwitły w samym środku kalendarzowej zimy w Zawoi u stóp Babiej Góry w Beskidach. Pylić zaczęły też leszczyny – poinformował rzecznik Babiogórskiego Parku Narodowego Maciej Mażul.
Sanepid trzyma rękę na pulsie po skażeniu wody w Olkuszu
"Woda w Olkuszu i okolicach jest dobra, ale cały czas trzymamy rękę na pulsie" - mówią Radiu Kraków pracownicy sanepidu. Przed tygodniem przez ponad dobę woda w kranach w powiecie olkuskim nie nadawała się do picia. Teraz próbki wody codziennie badane są przez olkuski sanepid oraz w specjalistycznym laboratorium w Krakowie. Dodatkowo w stacji uzdatniania wody co cztery godziny pobierane są próbki do badań, wcześniej pracownicy robili to raz na dobę. Pojawiły się też informacje, że jeszcze w tym roku do mieszkańców okolic Olkusza popłynie woda z nowych ujęć.
Specjalna aplikacja pomoże w walce z określeniami "polskie obozy zagłady"
Program "Remember" przygotowali pracownicy Muzeum Auschwitz we współpracy z jedną z warszawskich agencji reklamowych. Po zainstalowaniu aplikacji w komputerze rozpoznaje ona błędne określenia i sugeruje jak je poprawić.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 174
- 175
- 176
- ...
- 222
- 223
- chevron_right
Najnowsze
-
08:10
Na Wielkiej Krokwi dzis kwalifikacje, ale co z publicznością?
-
07:47
Będzie codzienne połączenie lotnicze z Krakowa do Paryża
-
07:25
Tłok w ZUS-ie: Nowe świadczenia przyciągają seniorów
-
07:04
Australian Open: Trzecia Rosjanka znalazła sposób na Magdalenę Fręch
-
06:47
Rusza weekend ze skokami w Zakopanem. W piątek kwalifikacje
-
06:25
Małopolska rusza na ferie. Na stokach będą specjalne patrole
-
06:10
Początek ferii zimowych ze śniegiem jedynie w górach
-
06:05
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 17.01
-
20:55
Przejdą drogę z Oświęcimia do Wodzisławia Śląskiego. To hołd dla ofiar Auschwitz
-
19:31
Byli prezesi tarnowskich Zakładów Mechanicznych Henryk Łabędź oraz Robert Pacana z zarzutami
-
19:11
Medalowy czwartek na Uniwersjadzie
-
09:30
Unikatowa baza danych izotopów plutonu w lodowcach