Małopolska Zachodnia
Babiogórski niedźwiedź Puszek przedstawił światu swoją przyjaciółkę
Dwa wędrujące razem dorosłe niedźwiedzie zarejestrowała wideo-pułapka na Babiej Górze w Beskidach. Jak uważa Maciej Mażul z Babiogórskiego Parku Narodowego może to być miś Puszek, ostatnio dość często widywany w tym rejonie, z samicą.
Mieszkańcy Lanckorony w niedzielę wypowiedzą się w sprawie przywrócenia praw miejskich
Mieszkańcy Lanckorony wypowiedzą się w niedzielę, czy chcą, by ich miejscowości zostały przywrócone prawa miejskie – poinformował w czwartek wójt gminy Tadeusz Łopata. Lanckorona była miastem ponad 500 lat i utraciła ten status w latach 30. XX w. W niedzielę we wszystkich sołectwach przeprowadzona zostanie ankieta. Formularz będzie zawierał jedno pytanie: „Czy jest Pan/Pani za nadaniem statusu miasta miejscowości Lanckorona?” „Zainteresowanie udziałem w konsultacjach jest spore, a odbiór propozycji przywrócenia praw miejskich pozytywny” – powiedział wójt, który popiera aspiracje mieszkańców.
Fundacja Auschwitz-Birkenau zgromadziła już 100 mln euro
100 mln euro zgromadziła już na kontach Fundacja Auschwitz-Birkenau. Zyski od tego kapitału zabezpieczają finansowanie konserwacji obiektów zabytkowych w Muzeum Auschwitz – podały we wtorek służby prasowe placówki po spotkaniu rady Fundacji.
Policjanci z Oświęcimia przechwycili tytoniową kontrabandę
Funkcjonariusze u mieszkańca powiatu chrzanowskiego znaleźli kilkanaście tysięcy papierosów bez akcyzy oraz worek z krajanką tytoniową bez akcyz. Mężczyzna wpadł przypadkowo.
Ruszył proces burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego ws. jego oświadczeń majątkowych
Proces burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego, którego śledczy oskarżyli o złożenie kilka lat temu, gdy był radnym, fałszywych oświadczeń majątkowych, ruszył w poniedziałek przed wadowickim sądem rejonowym. Samorządowiec podkreśla, że jest niewinny.
Kobieta, której zwłoki znaleziono w rzece Soła, to 52-letnia mieszkanka Oświęcimia
Policja ustaliła personalia kobiety, której zwłoki wyłowiono w sobotę z rzeki Soły. To 52-letnia mieszkanka Oświęcimia. Trwa sekcja zwłok.
Ukazał się słownik biograficzny polskich oficerów, więźniów Auschwitz
Muzeum Auschwitz wydało sześciotomowy słownik biograficzny przybliżający losy 1515 oficerów Wojska Polskiego, więźniów niemieckiego obozu Auschwitz – poinformował Paweł Sawicki z biura prasowego placówki.
Strefa płatnego parkowania w Chrzanowie idzie do poprawki. Jest już projekt zmian
Władze Chrzanowa przygotowały już projekt zmian w strefie płatnego parkowania. Mieszkańcy miasta do 22 czerwca mogą zgłaszać swoje uwagi. O problemach z parkowaniem strefy chrzanowianie alarmowali od kilku miesięcy.
Pożar budynku w centrum Kalwarii Zebrzydowskiej
Palił się budynek w centrum Kalwarii Zebrzydowskiej. Na szczęście nikt nie został ranny. Przez kilka godzin utrudniony był ruch na DK nr 52, czyli trasę z Krakowa do Oświęcimia.
Kompletnie pijany 54-latek z Oświęcimia miał pod opieką swoją roczną wnuczkę
Nawet pięć lat za kratkami może spędzić 54-latek z Oświęcimia. Pijany mężczyzna opiekował się swoją roczną wnuczką. Został zatrzymany, kiedy w centrum miasta pchał wózek z małym dzieckiem. Przechodnie powiadomili straż miejską i policję.
Olkusz: 15-latek odpowie przed sądem dla nieletnich za wywołanie fałszywego alarmu bombowego
Za fałszywy alarm bombowy odpowie przed sądem dla nieletnich. Chodzi o 15-latka, który w ostatni poniedziałek zadzwonił na komendę policji w Olkuszu z informacją, że w jednym ze sklepów w mieście podłożony jest ładunek wybuchowy. Policjanci przeszukali sklep i okolice, ale bomby nie znaleźli. Szybko namierzyli telefon, z którego zadzwoniono z fałszywą informacją.
Minęło 76 lat od pierwszego masowego transportu więźniów do obozu Auschwitz
76 lat temu pociągiem z Tarnowa do obozu koncentracyjnego przewieziono 728 osób. Wojnę przeżyło 300 z nich. W pierwszym masowym transporcie do Auschwitz przeważali Polacy z południa kraju. Wśród nich byli członkowie ruchu oporu, działacze polityczni i społeczni, osoby które nielegalnie próbowały przekroczyć granice, a także duchowni i grupa Żydów.
Małopolska zachodnia: silne wstrząsy w okolicy Oświęcimia i Chrzanowa
Nie jeden a dwa wstrząsy mogli odczuć w poniedziałek mieszkańcy Małopolski zachodniej. Jak informuje Radio Kraków Jolanta Talarczyk z Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach, doszło do nich w kopalniach Piast i Ziemowit na Śląsku. Pierwszy, słabszy, miał siłę około 2,2 w skali Richtera. Zanotowano go w poniedziałek około 15.20. Do tego wstrząsu doszło w kopalni Piast w Bieruniu. Późnym wieczorem ziemia mocniej zadrżała. Tym razem był to efekt prac w kopalni Ziemowit w Lędzinach. Siłę wstrząsu szacuje się na 2,5 stopnia w skali Richtera. Siła wstrząsów była jednak dużo słabsza niż jesienią ubiegłego roku. Wówczas sporo domostw zostało uszkodzonych w Żarkach.
Oświęcim zyskał kolejny mural z okazji Life Festival Oświęcim. Autorem jest Tomasz Bagiński
Tomasz Bagiński - autor słynnych animacji - zaprojektował mural na Life Festival Oświęcim. Malowidło zdobi już ścianę Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu, tuż obok rynku. W tym roku organizatorzy festiwalu do współpracy namówili artystę tworzącego głównie animację. I właśnie kadr z nominowanej do Oscara "Katedy" powstał w Oświęcimiu.
Wadowice: wypadek 2,5 latka w przedszkolu. Opiekunki zamiast na pogotowie, zadzwoniły do rodziców
Jest policyjne śledztwo ws. wypadku w przedszkolu w Wadowicach. W piątek 2,5-letni chłopiec spadł tam z huśtawki i poważnie zranił się w głowę. Jak wynika z relacji matki i ojca chłopca - opiekunki zamiast zadzwonić na pogotowie, wezwały rodziców. Gdy ojciec dotarł na miejsce, zauważył, że dziecko wciąż silnie krwawi i tracić przytomność. Dopiero wtedy wezwano karetkę. W szpitalu okazało się, że 2,5-latek ma wstrząs mózgu.
Policjanta z Oświęcimia po raz trzeci została mistrzynią Polski w Kobudo
Patrycja Pszczelińska, policjantka z Oświęcimia po raz trzeci stanęła na najwyższym podium w mistrzostwach Polski w Kobudo. Pani Patrycja pracuje w wydziale kryminalnym oświęcimskiej komendy w stopniu starszego sierżanta. Jest instruktorem technik interwencji.
Oświęcim: Wizyta wicekanclerza Niemiec w muzeum Auschwitz
Na niespełna tydzień przed 25. rocznicą polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel spotkał się z młodzieżą na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.
Oświęcim: kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za szybką jązdę
Dwaj kolejni kierowcy w Oświęcimiu stracili prawo jazdy za szybką jazdę. Rekordzista w terenie zabudowanym pędził blisko 130 km/h. W sumie od początku roku oświęcimska drogówka odebrała prawa jazdy 24 kierowcom.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 166
- 167
- 168
- ...
- 222
- 223
- chevron_right
Najnowsze
-
19:05
PŚ w skokach - Polacy na piątym miejscu w Zakopanem, wygrali Austriacy
-
18:01
Szef MON: Polska powinna być transatlantykiem
-
17:10
Luk Perceval o spektaklu "Seks, hajs i głód, kronika rodzinna według Emila Zoli": pytam, jak to możliwe, że żyjemy w takim świecie
-
16:07
Mieszkańcy o eksplozji w Zakładach Azotowych w Tarnowie: "Olbrzymi wybuch i łuna na niebie"
-
15:18
Dobra wiadomość na początek ferii. Otwarta trasa w Kotle Gąsienicowym
-
15:04
Śmiertelne potrącenie w Rząsce koło Krakowa. Wstrzymany był ruch kolejowy w obu kierunkach
-
14:42
Podłęże-Piekiełko: z Gdowa do Krakowa w mniej niż 30 minut
-
14:08
PŚ w snowboardzie: Aleksandra Król-Walas trzecia w Bansku
-
13:30
Tragedia w Czchowie. Podczas prac w lesie zginął mężczyzna
-
22:30
Nie jesteśmy już Robinsonami Cruzoe. Zjadamy z pazerności