Małopolska Zachodnia
Kobieta, która spoliczkowała burmistrza Wadowic, usłyszała zarzut
Zarzut naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków służbowych usłyszała Elżbieta Ł., która spoliczkowała burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego – podał w środę wadowicki prokurator rejonowy Sebastian Kiciński.
Policjanci zdążyli w samą porę. Uratowali niedoszłego samobójcę
Policjantom w porę udało się uratować 34 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna, w akcie desperacji, położył się na torach kolejowych, jednak kilka minut przed przejazdem pociągu, był już bezpieczny w policyjnym radiowozie.
Wadowiczanie mogą zapłacić więcej za wywóz śmieci. Podwyżka będzie duża
W Wadowicach szykują się podwyżki opłat za śmieci. Wszystko przez to, że miasto chce sprzedać wysypisko odpadów w Choczni. Decyzja zapadnie w tym tygodniu na nadzwyczajnej sesji rady miasta. Jeżeli radni będą na tak... to cena za wywóz odpadów segregowanych wzrośnie z 5,70 do 8,60 miesięcznie od każdego mieszkańca. Dla czteroosobowej rodziny to podwyżka o blisko 150 złotych rocznie. Głosowanie w środę, 14 grudnia.
Szarpanina w magistracie w Wadowicach. Interweniowała policja. FILM
Awantura w magistracie w Wadowicach. Jedna z mieszkanek miasta została obezwładniona przez policję i wyprowadzona z urzędu.
Po awanturze o szkołę w Płokach koło Trzebini w referendum odwołano sołtysa
Po awanturze o szkołę w Płokach koło Trzebini spadła pierwsza głowa. Mieszkańcy wczoraj w referendum odwołali sołtysa wsi: Stefana Adamczyka. Frekwencja w głosowaniu wyniosła blisko 45 procent a zdecydowana większość była za odwołaniem sołtysa.
Goprowcy odnaleźli turystów zaginionych na Babiej Górze. Jedna z osób miała II stopień hipotermii
Dwoje turystów, którzy zgubili szlak i ze zmęczenia nie byli w stanie kontynuować marszu, sprowadzili w sobotę późnym wieczorem z Babiej Góry ratownicy grupy beskidzkiej GOPR. Jedna z osób miała II stopień hipotermii – poinformował ratownik dyżurny Łukasz Skwara.
Oświęcim/ Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży obchodzi 30-lecie
30-lecie istnienia obchodzi w sobotę Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Była więźniarka Auschwitz Zofia Posmysz mówi, że Dom jest miejscem, w którym, jak nigdzie indziej, czuje, że jej życie nie jest jałowe i puste.
Olkuscy policjanci zatrzymali 35-latka, który potrącił kobietę i uciekł z miejsca wypadku
Policjanci z Olkusza zatrzymali mężczyznę, który 2 grudnia w miejscowości Dłużec potrącił 76-latkę i uciekł z miejsca wypadku. Do zdarzenia doszło po zmroku. Kierowca najechał na idącą poboczem kobietę, nie udzielił jej pomocy i uciekł z miejsca wypadku.
Monumentalna szopka powstaje w kalwaryjskim sanktuarium
Monumentalna szopka, jedna z największych w Polsce, wypełniła część wnętrza bazyliki Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Rokrocznie przyciąga ona do świątyni rzesze wiernych – podały służby prasowe kalwaryjskiego sanktuarium.
Konserwatorzy oczyszczą wnętrza 40 baraków byłego niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau.
Wnętrza baraków są silnie zakurzone jest też wiele pajęczyn. Specjaliści będą omiatali i usuwali zabrudzenia z miejsc, na których spali więźniowie, a także ścian, posadzek i dostępnych elementów więźby dachowej.
Dziewięcioro uczniów trafiło do szpitala w Olkuszu po wypadku na drodze krajowej numer 94
Jak informuje policja, autobus wiozący dzieci ze szkoły w Bolesławiu zatrzymał się na czerwonym świetle, a na tył autokaru najechał TIR z naczepą. Łącznie w autobusie było 26 uczniów.
Głównym tematem 72. rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego obozu Auschwitz będzie „czas”
Jego symbolem, eksponowanym podczas uroczystości, będzie zegarek odnaleziony podczas prac archeologicznych – podało w poniedziałek Muzeum Auschwitz. „Czas nieuchronnie oddala nas od dziejów Auschwitz. Pamięć jest zawsze walką z czasem. Czas jednocześnie jest tym, czego zdarza się nam brakować w naszej misji uświadamiania kolejnych pokoleń przed niebezpieczeństwem populizmu, ksenofobii, antysemityzmu, rozmaitych egotyzmów narodowych” – powiedział dyrektor Muzeum Auschwitz Piotr Cywiński.
Premier Beata Szydło: droga ekspresowa S1 staje się faktem. Nowy odcinek będzie miał blisko 40 km
Droga ekspresowa S1, jej ostatni odcinek, staje się faktem – powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło na spotkaniu z samorządowcami w Bielsku-Białej. Chodzi o fragmenty S1: Podwarpie – Dąbrowa Górnicza, Mysłowice – Bielsko-Biała i obejście Węgierskiej Górki. Porozumienie w tej sprawie, w obecności szefowej rządu, podpisali minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz odpowiedzialny za rozwój dróg w tym resorcie Jerzy Szmit.
Rekordowa Mikołajkowa Zbiórka na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Oświęcimiu
Dwie tony karmy, makaronów, ryżu oraz prawie dwie tony koców, kołder, zabawek i smyczy udało się zebrać podczas siódmej Mikołajkowej Zbiórki na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Oświęcimiu. Akcja, którą od siedmiu lat organizują wolontariusze z Chrzanowa, w tym roku była rekordowa. W niedzielę mikołajkowy konwój z darami dotarł do schroniska. Prezenty dla czworonogów trudno było pomieścić.
Bronią swojego zakładu pracy. Górnicy z kopalni Makoszowy pikietowali przed domem premier Beaty Szydło
Ok. 200 górników z kopalni Makoszowy, której grozi zamknięcie, w Barbórkę pikietowali przed domem premier Beaty Szydło w Brzeszczach Przecieszynie. Chcieli zostawić petycję, w której wyrażają zaniepokojenie o losy swojego zakładu.
Premier Beata Szydło świętowała Barbórkę z górnikami w rodzinnych Brzeszczach. Pochód otwarła orkiestra
Premier Beata Szydło w niedzielę rano uczestniczyła w uroczystościach barbórkowych z górnikami w rodzinnych Brzeszczach. Wspólnie przeszli w pochodzie ulicami miasta sprzed kopalni do miejscowego kościoła św. Urbana, gdzie została odprawiona msza święta. Pochód tradycyjnie otwierała górnicza orkiestra i poczty sztandarowe.
Wzrosło zagrożenie lawinowe na Babiej Górze. Warunki na szlakach są bardzo trudne
Do drugiego stopnia podnieśli w piątek zagrożenie lawinowe na północnych stokach Babiej Góry w Beskidach ratownicy grupy beskidzkiej GOPR. W ciągu doby w masywie przybyło sporo śniegu. Jego pokrywa wynosi już ok. 50 cm - poinformowali beskidzcy goprowcy.
9-letni bohater z Wadowic został wyróżniony przez strażaków i burmistrza miasta
Łukasz Pietruszka - 9-latek z Wadowic został wyróżniony przez strażaków i burmistrza miasta. Chłopiec 9 listopada wezwał straż pożarną do płonącego bloku. Zauważył ogień i jako pierwszy wykręcił numer alarmowy.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 158
- 159
- 160
- ...
- 222
- 223
- chevron_right
Najnowsze
-
20:22
Pożar w jednym z bloków Tarnowie. Część mieszkańców została ewakuowana
-
17:55
PŚ w skokach - piąte miejsce Wąska, zwycięstwo Austriaka Tschofeniga w Zakopanem
-
16:38
Był sobie Rocky. Od Platona do ringu i z powrotem
-
16:36
Groźny wypadek w Białce Tatrzańskiej koło Zakopanego. Ośmioletnia dziewczynka wypadła z wyciągu krzesełkowego
-
16:08
To może być armagedon! Urzędnicy planują remonty torowisk w centrum miasta
-
15:08
Podwójne obchody w Wierzchosławicach: "Każdy ma prawo, aby na swój sposób czcić pamięć o premierze Polski"
-
14:16
IMGW ostrzega: gęsta i lokalnie zamarzająca mgła w niemal całym kraju
-
12:28
WYSPY HONGKONGU Chiny, Hongkong, Macau (6)
-
10:10
El Sistema, czyli darmowa edukacja muzyczna
-
10:05
Paradoks ciała czyli - i skafander, i motyl
-
10:05
"Faust". Sami dla siebie potrafimy być piekielni
-
10:05
"Zagadka nieśmiertelności". Czy śmierć można pokonać filozoficznie?