Małopolska Zachodnia
W Oświęcimiu można płacić za parkowanie telefonem
Władze miasta podpisały umowę z operatorami aplikacji, dzięki którym można opłacić postój w strefie bez konieczności szukania parkomatu lub kiosku ze specjalnymi biletami.
Żółty szlak przez Akademicką Perć na Babią Górę zamknięty
Pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego i GOPR apelują do turystów planujących zimowe wypady na Babią Górę, by nie wybierali trasy przez Akademicką Perć. Żółty szlak został zamknięty.
Oświęcimski sąd wydał wyrok ws. dwóch 17-latków z Portugalii, którzy niszczyli Muzeum Auschwitz
Rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata, dozór kuratora i po tysiąc złotych zadośćuczynienia na rzecz Muzeum Auschwitz - to wyrok jaki wydał Sąd Rejonowy w Oświęcimiu w sprawie dwóch 17-latków z Portugalii. To pielgrzymi, którzy podczas Światowych Dni Młodzieży na symbolicznej bramie byłego obozu w Birkenau wyryli swoje imiona i nazwiska.
Mieszkańcy bloków w Chrzanowie w Małopolsce zachodniej powinni już mieć znowu ciepłe kaloryfery
Przypomnijmy, w poniedziałek ogrzewania nie miało nawet 2/3 lokatorów bloków, bo firma, która dostarcza ciepłą wodę, przepinała główną magistralę. Prace zakończyły się późnym wieczorem, jednak trzeba było poczekać kilka godzin, zanim kaloryfery znowu się rozgrzały.
W środę zapadnie wyrok w procesie oskarżonych o niszczenie Muzeum Auschwitz
W środę Sąd Rejonowy w Oświęcimiu ogłosi wyrok w procesie dwóch 17-letnich Portugalczyków, oskarżonych o niszczenie historycznej bramy głównej w b. niemieckim obozie Auschwitz II-Birkenau. Prokurator chce dla nich kar w zawieszeniu, obrona - uniewinnienia. Prokurator Grażyna Pniak w mowie końcowej zażądała dla każdego z oskarżonych 1 roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, dozoru kuratora i wpłaty po 1 tys. zł, jako nawiązki na likwidację szkody. Obrońca Marcin Surowiec domaga się uniewinnienia nastolatków.
W lasach i na łąkach w okolicach Trzebini można zaobserwować dzikie muflony. ZDJĘCIA
Muflony to owce górskie z charakterystycznymi rogami. Stado do Małopolski prawdopodobnie przywędrowało z Sudetów i ma się u nas bardzo dobrze, bo z każdym rokiem się powiększa. Obecnie liczy już osiem sztuk.
Od rana w blokach w Chrzanowie w Małopolsce zachodniej znów mogą być zimne kaloryfery
Ogrzewania może nie mieć nawet 2/3 lokatorów bloków. W poniedziałek firma, która dostarcza ciepłą wodę, przepina główną magistralę. Przez ostatnie kilkanaście dni ogrzewanie do mieszkań płynęło instalacją zastępczą.
Ptasia grypa w Alwernii. Na drogach pojawiły się maty dezynfekcyjne
Na drogach w gminie Alwernia koło Chrzanowa służby rozłożyły maty dezynfekcyjne chroniące przed rozprzestrzenianiem się ptasiej grypy. Ognisko wirusa H5N8 znajdowało się w gospodarstwie utrzymującym blisko 750 sztuk drobiu.
Pożar karczmy w Zawoi koło Suchej Beskidzkiej ugaszony. Straty są ogromne
Dziś biegły z zakresu pożarnictwa i prokurator obejrzy pogorzelisko w Zawoi. Doszło tam do pożaru restauracji. Drewniany budynek kryty strzechą płonął przez kilka godzin. Z ogniem walczyło 21 zastępów straży pożarnej.
Oświęcimscy policjanci zatrzymali 44-letniego pedofila działającego w internecie
Policjanci kryminalni z Oświęcimia, razem z policjantami z krakowskiego zespołu do walki z handlem ludźmi, zatrzymali kolejnego pedofila. 44-letni mężczyzna został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania w powiecie nowodworskim, w województwie mazowieckim.
Rodzice alarmują: samorządy próbują wykorzystać reformę edukacji do likwidacji małych szkół
W założeniach ministerstwa, po zmianach szkoły podstawowe powinny być bliżej dzieci. Tymczasem niemal codziennie do Radia Kraków zgłaszają się rodzice z placówek przeznaczonych do likwidacji. W Rodakach niedaleko Olkusza pomysł jest taki aby w miejscowej szkole podstawowej uczyły się tylko dzieci trzech najmłodszych klas. Uczniowie od klasy IV do VII od września musieliby dojeżdżać do podstawówki w sąsiednim Ryczówku.
Przerwa w nadawaniu programu Radia Kraków
9 lutego 2017 roku od godz 01:00 do 05:30 będą wykonywane prace konserwacyjne nadajnika Chorągwica(101,6 MHz . W tym czasie nastąpi przerwa w nadawaniu programu Radia Kraków z nadajnika Chorągwica i z nadajnika Andrychów (retransmisja z Chorągwicy).
Śledztwo dotyczące Josefa Mengele zostało włączone do śledztwa ws. zbrodni medycznych
Śledztwo ws. zbrodniczej działalności dr Josefa Mengele w KL Auschwitz zostało włączone do ogólnego śledztwa dotyczącego zbrodni związanych z eksperymentami medycznymi i paramedycznymi prowadzonymi w obozie. Jak powiedział PAP prowadzący postępowanie prokurator Łukasz Gramza z Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (pion prokuratorski IPN) w Krakowie, dotychczasowe ustalenia dotyczące zbrodni popełnionych przez Josefa Mengele są satysfakcjonujące. Śledztwo nie zostanie jednak zamknięte jako osobne postępowanie.
Zlikwidowano ognisko ptasiej grypy w miejscowości Poręba Żegoty w powiecie chrzanowskim
Wykryte w poniedziałek ognisko ptasiej grypy w miejscowości Poręba Żegoty w powiecie chrzanowskim zostało już zlikwidowane - zapewnia Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.
W poniedziałkowy wieczór smog w Wadowicach był dwa razy większy niż w Krakowie
Wadowicki pyłomierz w poniedziałek wieczorem zarejestrował 1100% normy ilości pyłu zawieszonego PM10. "Choć wadowiczanie od dwóch lat są informowani o tym jak dbać o czystość powietrza, na realną poprawę sytuacji trzeba będzie poczekać" - mówi Mateusz Klinowski, burmistrz Wadowic.
Wirtualna wystawa o historii żydowskiego Oświęcimia
Wirtualną wystawę "Oszpicin. Historia żydowskiego Oświęcimia" udostępniło na platformie Google Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu. Dzięki niej poznać można losy społeczności, która przez 400 lat współtworzyła miasto.
Turyści z Belgii staną przed sądem za kradzież w Muzeum Auschwitz. Grozi im nawet 10 lat więzienia
10 lat więzienia grozi dwóm Belgom, których śledczy oskarżyli o kradzież z byłego niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau elementów ogrodzenia z drutu kolczastego. Ich proces przed sądem okręgowym w Krakowie ruszy 28 lutego – podała oświęcimska prokuratura. Zastępca oświęcimskiego prokuratora rejonowego Mariusz Słomka powiedział, że 50-letni Yann P-B. i o rok starszy William H. zostali zatrzymani w Muzeum Auschwitz w lipcu ub.r., gdy usiłowali wynieść z niego trzy porcelanowe izolatory. Były one elementem obozowego ogrodzenia, które podczas niemieckiej okupacji znajdowało się pod napięciem.
Od poniedziałku dane osobowe esesmanów z obozu zagłady Auschwitz będą powszechnie dostępne. Ujawnia je IPN
Po raz pierwszy dane osobowe esesmanów z obozu zagłady Auschwitz będą powszechnie dostępne. Oddział Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu organizują jutro inaugurację publicznego udostępnienia bazy danych "Załoga SS KL Auschwitz".
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 155
- 156
- 157
- ...
- 222
- 223
- chevron_right
Najnowsze
-
08:15
Kiedy poznamy kandydata KO w wyborach uzupełniających do Senatu? Marek Sowa: W tym tygodniu
-
07:43
Była kurator oświaty powalczy o senatorski mandat w Krakowie
-
07:15
Koniec "promocji". Na tarnowskim parkingu P&R trzeba już płacić
-
06:34
Dziś Blue Monday. "To mit, który nie ma poparcia w badaniach naukowych"
-
06:11
Aktualności komunikacyjne 20.01
-
06:11
Mgła znów utrudnia pracę lotniska. Na drogach jest bardzo niebezpiecznie
-
20:22
Pożar w jednym z bloków Tarnowie. Część mieszkańców została ewakuowana
-
19:16
Dlaczego prawicowi populiści zdobywają tak silne poparcie w tak różnych społeczeństwach?
-
18:53
Czy można nie być populistą?
-
17:55
PŚ w skokach - piąte miejsce Wąska, zwycięstwo Austriaka Tschofeniga w Zakopanem
-
17:05
Lista Niezapomnianych Przebojów nr 1551 z 19.01.2025