Ksiądz Józef Tischner
19.Dni Tischnerowskie w Krakowie, 27-30 marca 2019
" Człowiek. Nowe wyzwania” to temat przewodni 19. Dni Tischnerowskich. Czy myśl księdza prof. Józefa Tischnera może być przewodnikiem w świecie nowych technologii, nowych sposobów uprawiania polityki, nowych wyzwań, jeśli chodzi o równy i sprawiedliwy rozwój ? To pytania na które przez najbliższe cztery dni będą szukać odpowiedzi filozofowie, etycy, publicyści, działacze społeczni, byli i obecni laureaci nagrody im ks. Tischnera a także lekarze.
Strefa Tischnera w Radiu Kraków
Warsztaty literacko-filozoficzne i debata "Kim jest dobry człowiek?" wypełnią Strefę Tischnera w Radiu Kraków. Wydarzenia towarzyszą 19. Dniom Tischnerowskim.
Gala Nagrody im. ks. J.Tischnera na zakończenie 18 Dni Tischnerowskich
Nagrody i statuetki autorstwa Mariana Gromady odbiorą Miłosz Puczydłowski filozof z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, eseista, poeta, tłumacz Krzysztof Czyżewski i jeden z najważniejszych architektów ruchu organizacji pozarządowych w Polsce Jan Jakub Wygnański
Timothy Garton Ash - gościem specjalnym 18.Dni Tischnerowskich
Brytyjski historyk i politolog, autor głośnej książki "Wolne słowo" wygłosi wykład w cyklu Colloquia Tischneriana i weźmie udział w Jaskini Filozofów
W świątecznej radiowej bibliotece teksty ks. Józefa Tischnera
W przedświątecznej krzątaninie warto się na chwilę zatrzymać i posłuchać niepublikowanych wcześniej w książkach tekstów księdza Józefa Tischnera.
Mija 15 lat od śmierci ks. Józefa Tischnera
„Jedną z największych tajemnic, do których nigdy się nie dobrałem, bo mnie na to nie stać, jest tajemnica miłości.” – to słowa księdza Józefa Tischnera. Choć 28 czerwca upłynie 15 lat od jego śmierci, on wciąż jest obecny wśród nas. „Nieobecni są najbliżej” – tak zatytułowano XI Wypominki Tischnerowskie, które już 19 czerwca rozpoczną się w Łopusznej.
Fragmenty młodzieńczych tekstów ks. Tischnera czyta Grzegorz Mielczarek
W radiowej bibliotece proponujemy fragmenty młodzieńczych tekstów księdza Józefa Tischnera. Książka, która ukazała się nakładem wydawnictwa Znak nosi tytuł „Dziennik 1944-1949. Niewielkie pomieszanie klepek”. Słuchajcie od 3 do 14 listopada.
Najnowsze
-
12:58
Wybitny architekt nowym Honorowym Obywatelem Tarnowa
-
12:52
Odizolowani, ale nie odcięci. Jak literatura zmienia życie w więzieniu?
-
12:23
Proces biskupa Andrzeja Jeża poza Tarnowem? Chodzi o "dobro wymiaru sprawiedliwości"
-
12:00
Tarnowski Pasaż Odkryć – miejsce spotkań z nauką, źródło wiedzy o mieście
-
12:00
Zielona droga w miejskiej logistyce żywności
-
11:14
Nowa konstrukcja i już się sypie? PKP PLK uspokaja
-
10:05
Makabryczne odkrycie w Żabnie
-
09:58
Weronika Smarduch: to nie jest czas na dokładanie kosztów przedsiębiorcom
-
09:42
Gdy światem rządziła Wielka Bogini. Potęga i upadek Magna Mater
-
09:42
Mieszkania na sprzedaż w Krakowie – ile kosztują teraz mieszkania w Krakowie?