kryzys w szpitalu dziecięcym w Prokocimiu
Chwilowo po kryzysie. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie działa normalnie
Anestezjolodzy wrócili do pracy i zgodzili się na porozumienie zawarte przez związki w grudniu. To podwyżka dla wszystkich lekarzy i praca nad podniesieniem wycen świadczeń
Poważny kryzys grozi szpitalowi dziecięcemu w Prokocimiu. "Czekamy do końca dnia"
Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w krakowskim Prokocimiu nadal grozi poważny kryzys. Wciąż nie ma porozumienia lekarzy z Ministerstwem Zdrowia w sprawie zwiększenia wycen za świadczenia medyczne w pediatrii. Jeszcze rano na stole leżało 54 wypowiedzeń medyków, w tym ok. 30. anestezjologów. Jeśli ich nie wycofają, możliwe jest zamknięcie niektórych oddziałów. Konieczne będzie przeniesienie dzieci do innych placówek.
Od 1 lutego szpitalowi dziecięcemu w Prokocimiu grozi odejście 54 lekarzy
Od 1 lutego w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu może pracować o 54 lekarzy mniej - to specjaliści, którzy nie wycofali wypowiedzeń. Oznacza to brak 4/5 anestezjologów – wynika z informacji przekazanych w czwartek przez lekarzy z tej placówki. Medycy chcą poprawy warunków pracy i płacy oraz wyższej wyceny procedur medycznych.
Dr Agata Hałabuda: "W sytuacji szpitala w Prokocimiu pojawił się ostrożny optymizm"
W końcu pojawiło się niewielkie światełko w tunelu - twierdzą lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w krakowskim Prokocimiu. Po spotkaniu dyrekcji szpitala z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, resort ma pracować nad podniesieniem wycen trzech procedur specjalistycznych w pediatrii: neonatologii, rehabilitacji stacjonarnej oraz urologii. Placówka ma dostarczyć także listę innych, które jej zdaniem są niedoszacowane. To pierwsze efekty trwającego od trzech miesięcy protestu lekarzy. Przypomnijmy, odejściem z pracy groziło ponad 80 medyków. Czy jednak nowe ustalenia pomogą ich zatrzymać?
Między innymi o tym z dr Agatą Hałabudą, radiolog oraz przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym rozmawiał Tomasz Bździkot.
Zakończyły się rozmowy w MZ w sprawie sytuacji w szpitalu dziecięcym w Prokocimiu
Zakończyły się rozmowy ministra zdrowia z dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Wtorkowe spotkanie w siedzibie resortu dotyczyło trudnej sytuacji w lecznicy. Obecnie liczba wypowiedzeń w tej placówce wynosi 56.
We wtorek w Warszawie kolejna tura rozmów na linii Ministerstwo Zdrowia - Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu
Medycy domagają się podniesienia wyceny świadczeń oraz realnej pomocy finansowej. Sytuacja w lecznicy jest dramatyczna. Zadłużenie sięga kwoty 37 milionów złotych, wypowiedzenia złożyło kilkudziesięciu lekarzy.
21 lekarzy z Prokocimia wycofało wypowiedzenia
21 lekarzy zatrudnionych w naszym szpitalu wycofało dziś wypowiedzenia – poinformowała w piątek rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu Katarzyna Pokorna-Hryniszyn.
Jest porozumienie dyrekcji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu z lekarzami
Jest porozumienie dyrekcji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu z lekarzami. Jak poinformował dyrektor Wojciech Cyrul, placówka w najbliższych dniach będzie funkcjonować stabilnie, nie ma groźby ewakuacji pacjentów.
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie: nowy dyrektor bada sytuację finansową
Profesor Wojciech Cyrul oficjalnie został zaprezentowany jako dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w krakowskim Prokocimiu. Zastąpił on na tym stanowisku Wojciecha Fyderka, który podał się do dymisji po tym gdy wypowiedzenia złożyło ponad 70 medyków. Placówka jest także bardzo zadłużona.
Wojciech Cyrul został dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
Prorektor UJ ds. Collegium Medicum powołał dr. hab. Wojciecha Cyrula na stanowisko dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Rozpocznie on wykonywanie obowiązków od poniedziałku 22 listopada.
Wojciech Cyrul nominowany na dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
Dr. hab. Wojciecha Cyrula wskazała komisja konkursowa na nowego dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Od końca września wypowiedzenia z pracy w tej placówce złożyło 72 lekarzy specjalistów.
Mimo kryzysu w szpitalu dziecięcym w Prokocimiu placówka nie przerwie pracy
Oddziały i SOR Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w krakowskim Prokocimiu, sparaliżowane z powodu wypowiedzeń lekarzy, nie przerwą pracy od listopada - uspokaja profesor Tomasz Grodzicki, prorektor do spraw Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. To organ prowadzący tę placówkę.
Kolejne 24 wypowiedzenia lekarzy z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
W czwartek kolejnych 24 lekarzy z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu złożyło wypowiedzenia. Łącznie, od 30 września, 48 takich pism trafiło do dyrekcji i kadr szpitala. O nowych wypowiedzeniach poinformował PAP Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy (OZZL), mający przedstawicielstwo w tym szpitalu.
51 dyżurów bez obsady na SOR-ze w szpitalu dziecięcym w Prokocimiu
51 listopadowych dyżurów jest nieobsadzonych na oddziale ratunkowym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Brak rozwiązania sytuacji – jak zaalarmowali w czwartek lekarze – oznacza paraliż oddziału.
Jest konkurs na nowego dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w krakowskim Prokocimiu
Rozpisano już konkurs na dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w krakowskim Prokocimiu.
Kolejni lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu składają wypowiedzenia
Kolejni lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w krakowskim Prokocimiu składają wypowiedzenia. Tylko w czwartek pisemne decyzje o wypowiedzeniu szefowej związkowców dostarczyło około 28 medyków.
Oddziały pediatryczne w Małopolsce przepełnione. Wojewoda spotkał się z szefami lecznic
Na początek 100, a w razie potrzeby w sumie 130 dodatkowych łóżek zostanie przygotowanych na oddziałach pediatrycznych w małopolskich szpitalach. To efekt porozumienia wojewody z szefami lecznic, w których lawinowo rośnie liczba hospitalizacji małych pacjentów. Dzieci trafiają na oddziały z ciężkim przebiegiem zakażenia górnych dróg oddechowych, często wywołanym przez wirus RSV.
Kolejni lekarze zapowiadają odejście z pracy w szpitalu dziecięcym w Prokocimiu
Większość lekarzy, którzy złożyli wypowiedzenia umów o pracę w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w krakowskim Prokocimiu, przestanie przychodzić do pracy już od listopada – zapowiedzieli związkowcy. Medycy mają do wykorzystania zaległy urlop. Na początku roku – z powodu braków kadrowych pracę w tej lecznicy może wstrzymać kilka oddziałów. A to nie koniec wypowiedzeń – alarmuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy.
Najnowsze
-
21:35
Wypadek na stacji paliw w Krakowie. Doszło do wycieku gazu
-
17:56
Krakowscy uczniowie od poniedziałku będą mieli swojego rzecznika
-
16:51
Bartosz Kopacz: Nie przyszedłem do Niecieczy odcinać kupony
-
15:30
"Ręce precz od naszych dzieci" - w Krakowie protestowano przeciwko edukacji zdrowotnej
-
15:29
Tarnowscy szczypiorniści udanie rozpoczęli rundę rewanżową
-
13:06
Czym jest dziś Conradowskie jądro ciemności? Profesor filozofii: Tym samym – agresją wobec obcości
-
12:46
Zimowa aura przyciągnęła turystów do Krynicy i na stoki narciarskie
-
11:55
Szykują się utrudnienia dla kierowców, mieszkańcy Szczurowej zapowiadają protest
-
11:20
Krakowski Rynek Główny w bieli
-
10:55
Wielki sukces Muszyny. Liczby mówią same za siebie
-
09:23
Rośnie zagrożenie lawinowe. "Te miejsca należy traktować jako szczególnie niebezpieczne"
-
09:02
Jak zdobyć uprawnienia budowlane?