koronawirus
Kraków: wzmożone kontrole przestrzegania przepisów sanitarnych w komunikacji miejskiej
W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną i coraz większym wzrostem dobowej liczby zakażeń koronawirusem krakowscy policjanci prowadzą wzmożone kontrole w środkach komunikacji miejskiej oraz innych obiektach użyteczności publicznej pod kątem przestrzegania przepisów covidowych. Funkcjonariusze stanowczo reagują wobec osób, które lekceważą przepisy sanitarne.
Bardzo trudna sytuacja w szpitalu w Wadowicach
W wadowickim szpitalu odwołano już planowe zabiegi, dwa oddziały wewnętrzne przekształcono na oddziały dla chorych na Covid-19, a wciąż brakuje łóżek. Jak pisze portal Wadowice24, we wtorek oba covidowe oddziały były całkowicie zajęte. Wydzielono dodatkowe dwa łóżka na szpitalnym oddziale ratunkowym.
Mniej osób m.in. w kościołach i centrach handlowych. Od środy bardziej restrykcyjne obostrzenia
Bardziej restrykcyjne limity osób obowiązują od środy m.in. w kościołach, obiektach sportowych, kinach, centrach handlowych czy teatrach. Osoby podróżujące spoza strefy Schengen będą zobowiązane do odbycia 14-dniowej kwarantanny, chyba że są w pełni zaszczepione.
Szpital św. Łukasza w Tarnowie przesuwa terminy zabiegów
Tarnowski Szpital św. Łukasza zmuszony jest przekładać planowe zabiegi - wszystko w związku, z tym że przybywa chorych na COVID-19. Szpital musi przygotować dla nich kolejne łóżka na kolejnych oddziałach, musi też oddelegować tam do pracy personel medyczny.
W Małopolsce zaczęło działać izolatorium dla osób zakażonych koronawirusem
Izolatorium mieści się w hotelu Premier Kraków przy ulicy Opolskiej. Izolatorium jest prowadzone przez szpital im. Jana Pawła II. Punkt uruchomiono na polecenie wojewody małopolskiego.
19 074 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarło 526 osób z COVID-19
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 19 074 osób. Zmarło 526 chorych z COVID-19 – najwięcej w tej fali pandemii – podało w wtorek Ministerstwo Zdrowia.
Agnieszka Ścigaj: Mieliśmy już różne warianty wirusa. Czarne scenariusze się nie sprawdzały
- Eksperci nie są aż tak bardzo tragicznie nastawieni do nowego wariantu koronawirusa - mówiła w porannej rozmowie Radia Kraków Agnieszka Ścigaj z Koła Polskie Sprawy. Jej zdaniem obostrzenia, które od środy wprowadza rząd, są słuszne i wystarczające. Nasz poranny gość uważa też, że szczepienia są oczywistym i najlepszym sposobem na to, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Posłanka Ścigaj nie jest jednak za tym, by szczepienia przeciwko koronawirusowi były obowiązkowe.
Urząd w Oświęcimiu ogranicza przyjęcia stron
Od 1 grudnia Urząd Miasta Oświęcimia ogranicza przyjęcia stron. Wizyty osobiste w wydziałach zostaną ograniczone do minimum. Sprawy będzie można załatwiać drogą elektroniczną lup przez specjalne platformy.
MZ: nowe obostrzenia w związku z apogeum IV fali epidemii covid-19
Jesteśmy teraz w apogeum IV fali epidemii - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej, poświęconej wariantowi omikron, minister zdrowia Adam Niedzielski.
13 115 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 18 osób
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 115 osób; zmarło 18 chorych – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii wykryto 3 mln 520 tys. 961 przypadków COVID-19, zmarło 83 tys. 55 chorych.
Łukasz Kmita: Sytuacja w Małopolsce jest wymagająca, ale szukamy najlepszych rozwiązań
- Prognozuję, że będzie to około 1100, poziom nieznacznie większy, ale podobny do tego z ubiegłego poniedziałku - mówił w Radiu Kraków wojewoda Małopolski, Łukasz Kmita. "Cały czas pracujemy nad rozbudowywaniem bazy łóżek covidowych" - dodawał wojewoda.
Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19 dostaną w poniedziałek sms-a z Ministerstwa Zdrowia
Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta, otrzymają w poniedziałek z Ministerstwa Zdrowia sms-a zachęcającego do zaszczepienia się.
Specjaliści chorób zakaźnych apelują do prezydenta i premiera o wprowadzenia obostrzeń dla niezaszczepionych
O podjęcie w trybie pilnym prac nad aktami prawnymi umożliwiającymi weryfikację szczepień pracowników czy ograniczającymi dostęp osób niezaszczepionych do miejsc publicznych w zamkniętych przestrzeniach zaapelowali m.in. do prezydenta i premiera specjaliści chorób zakaźnych z PTEiLChZ.
Prawie 2,5 mln osób w Polsce przyjęło dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19
W Polsce dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło 2 mln 473 tys. 243 osoby – podano w niedzielę na stronach rządowych. Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 wynosi ponad 41,5 mln, w pełni zaszczepionych jest blisko 20,4 mln obywateli.
20 tys. 576 nowych przypadków koronawirusa, zmarło 51 osób z COVID-19
Badania potwierdziły 20 tys. 576 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 51 osób z COVID-19 – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.
Jak trenować, żeby było zdrowo? I jak to robić, kiedy bierze nas przeziębienie?
Lekarze przypominają, że w okresie przeziębienia i grypy powinniśmy ograniczyć cięższe treningi. Zwłaszcza kiedy już łapie nas przeziębienie.
Trudna sytuacja w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, zostało zaledwie kilka wolnych łóżek
Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej z ostatnimi wolnymi miejscami dla chorych na Covid. Placówka, która w tej fali pandemii pełni role szpitala covidowego w regionie tarnowskim - miała ponad 180 łóżek dla zakażonych koronawirusem. Wolnych została już zaledwie kilka miejsc - dlatego uruchamiane są kolejne łóżka dla zakażonych w szpitalach w Tarnowie, Brzesku czy Bochni.
Dr Anna Prokop-Staszecka: Z powodu niezaszczepionych poszkodowani są inni pacjenci
"Jeżeli w tej chwili nie powiemy jasno, że ma być obowiązek szczepienia, będziemy grzeszyć ogromnym zaniechaniem" - mówiła na antenie Radia Kraków doktor Anna Prokop-Staszecka ze Szpitala Jana Pawła II w Krakowie.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 36
- 37
- 38
- ...
- 238
- 239
- chevron_right
Najnowsze
-
20:33
Nie ustają protesty w sprawie krakowskich dorożek. Miasto: przetarg na wynajem miejsc nie zostanie odwołany
-
19:42
Ekspert: gdyby nie program Bezpieczny kredyt 2%, mielibyśmy dużo tańsze mieszkania
-
18:38
Puszcza pokonuje Widzew! Ważne punkty Żubrów
-
17:51
Czy trwa już kampania wyborcza?
-
17:19
Przemoc emocjonalna w relacjach. Kiedy powiedzieć 'dość'?
-
16:56
Co to jest automatyzacja procesów?
-
16:52
Czym zajmuje się klinika szumów usznych?
-
16:44
Jak wyjść z zadłużenia chwilówkami?
-
15:26
Zabawki z puszek, zakrętek lub klisz rentgenowskich? Niesamowita wystawa w Aptece Designu
-
15:20
Ambitne plany nowego prezesa tarnowskiego MPK
-
15:18
Zabawki z puszek, zakrętek lub klisz rentgenowskich? Niesamowita wystawa w Aptece Designu