koronawirus
Od środy nauczanie zdalne jest obowiązkowe. Mogą być problemy z Librusem
Od 25 marca obowiązkowe jest zdalne nauczanie. Nauczyciele za pomocą internetu mogą zadawać zadania i wystawiać oceny.
Proboszcz Katedry Wawelskiej ks. Zdzisław Sochacki: "Bicie tego dzwonu ma skłaniać do przemyśleń nad życiem"
O godz. 12.00 w środę w kościołach w całej Polsce rozbrzmiały dzwony. To odpowiedź na apel papieża Franciszka, który wezwał chrześcijan wszystkich wyznań do wspólnej modlitwy w związku z pandemią COVID-19. W Krakowie na Wawelu rozległ się głos dzwonu Zygmunta.
Podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej w Piwnicznej, którzy objęci są kwarantanną, otrzymują pomoc żywnościową
Jest ona skierowana do osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którym nie może pomóc rodzina. Do potrzebujących trafiają takie produkty, jak ryż, makaron, mąka, czy chleb.
KGP: policja informuje o zakazie zgromadzeń; zwraca uwagę na osoby w grupach
Policjanci już informują o zakazie gromadzenia się osób, zakazie zgromadzeń itp. Wykorzystujemy do tego również urządzenia nagłaśniające, podając specjalne komunikaty – poinformował w środę PAP rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.
Kraków: przedłużenie braku opłat w strefie płatnego parkowania do 11 kwietnia
W związku z ogłoszonymi przez rząd ograniczeniami dotyczącymi stanu epidemicznego władze Krakowa zdecydowały o przedłużeniu do 11 kwietnia okresu, w którym nie będzie poboru opłat i kontroli w strefie płatnego parkowania. Pierwotnie miał on trwać do końca marca.
Osiem organizacji przedsiębiorców i pracodawców apeluje o rozszerzenie tzw. Tarczy Antykryzysowej
Szefowie ośmiu organizacji przedsiębiorców i pracodawców zaapelowali o rozszerzenie ustawy tzw. Tarczy Antykryzysowej o systemowe rozwiązania wspierające przedsiębiorców i pracowników - napisali we wspólnej deklaracji. Podkreślili, że kluczowe jest niezwłoczne wprowadzenie w życie niezbędnych decyzji.
Oświęcim: sprawy urzędowe tylko zdalnie
Sprawy w Urzędzie Miasta w Oświęcimiu od 25 marca można załatwić tylko zdalnie - telefonicznie, pocztą e-mail lub za pośrednictwem platformy ePUAP.
Krynica: władze miasta zakupiły maseczki dla szpitala
Do krynickiego szpitala trafiło 6 tys. jednorazowych maseczek chirurgicznych, zakupionych przez władze Krynicy. Mają one wszystkie niezbędne atesty i jak podkreśla dyrektor lecznicy, dotarły w samą porę, bo już kończył się zapas, który posiadała placówka.
Minister Woś: Dostęp do testów na koronawirusa jest taki sam dla wszystkich
Dostęp do testów na koronawirusa jest taki sam dla wszystkich – zapewnił minister środowiska Michał Woś, u którego zdiagnozowano zakażenie SARS-CoV-2. Podkreślił, że poszedł do szpitala "z ulicy", nie korzystał z pośrednictwa ministra zdrowia.
26 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Dwie osoby zmarły. 50 przypadek w Małopolsce
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę rano o kolejnych 26 przypadkach zakażenia koronawirusem. Łącznie badania dały dotąd pozytywny wynik u 927 osób. Resort przekazał też, że zmarły kolejne dwie osoby: mężczyźni w wieku 41 i 71 lat.
J. Gowin: jest za wcześnie, by przesądzać, czy wybory w maju się odbędą
Dziś jest za wcześnie, by przesądzić, czy wybory prezydenckie odbędą się w maju czy nie; nie zamykałbym jednak teraz żadnej drogi. Pora na podjęcie decyzji to będzie dzień po świętach Wielkanocnych - powiedział w środę wicepremier Jarosław Gowin.
Piotr Ćwik: Wprowadzane przepisy nie są przeciwko komukolwiek, ale przeciwko wirusowi
Kolejne obostrzenia epidemiczne. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że będą zamykane sądy i urzędy państwowe. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział wprowadzenie zakazu wychodzenia z domu poza naprawdę potrzebnymi sytuacjami. "Powinniśmy stosować jedną podstawową zasadę - zdrowy rozsądek" - mówił poranny gość Radia Kraków, wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
Porady dla pracowników w czasach koronawirusa
W trudnej sytuacji postawiła pracowników i pracodawców epidemia koronawirusa. Wielu szefów, żeby ratować swoje biznesy, ucieka się nawet do rozwiązań niezgodnych z prawem. Dlatego o prawa pracowników, ale także o świadomość pracodawców, dba Państwowa Inspekcja Pracy. Dzwoniąc na infolinię można uzyskać bezpłatne porady prawnika.
Kościoły w Diecezji Tarnowskiej zamknięte dla wiernych
Nazywana najbardziej religijną w Polsce Diecezja Tarnowska decyduje się na restrykcyjne ograniczenia dla przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Od środy Msze Święte w kościołach w południowo-wschodniej Małopolsce będą sprawowane bez udziału wiernych. Taką decyzję podjął biskup Andrzej Jeż, w ślad za decyzjami rządu o zaostrzeniu izolacji społecznej.
Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem
Od środy, 25 marca, obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Chodzi o to, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem.
Wrocław: W szpitalu zakaźnym zmarł pacjent zakażony koronawirusem
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym, zmarł w nocy pacjent zakażony koronawirusem. W nocy w tym szpitalu zmarł jeszcze jeden pacjent, ale na razie nie wiadomo, czy był on zakażony nowym patogenem.
1051 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, 14 osób zmarło. 25.03.2020 RELACJA
Łączna liczba zakażonych w Polsce wynosi 1051 przypadków, 14 osób zmarło - wynika z danych przedstawionych w środę wieczorem przez Ministerstwo Zdrowia. Rząd wprowadził zaostrzenie tzw. kwarantanny domowej: obowiązuje zakaz zgromadzeń i ograniczenia w wyjściu z domu. Za złamanie przepisów może grozić nawet 5 tysięcy złotych kary.
Drwinia: nie żyje proboszcz zarażony koronawirusem
Tarnowska kuria opierając się na informacjach z sanepidu potwierdza, że zmarły dziś proboszcz parafii w Driwnii niedaleko Bochni ks. Roman Kopacz był zarażony koronawirusem. Rzecznik biskupa tarnowskiego ks. Ryszard Nowak podkreśla jednak, że nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyną śmieci duchownego. Ks. Roman Kopacz miał 59 lat i odbywał kwarantannę na plebani parafii w Drwinii. W sprawie przyczyn śmieci duchownego nie wypowiedział się jak dotąd snaepid ani też Ministerstwo Zdrowia.
- chevron_left
- 1
- 2
- ...
- 216
- 217
- 218
- ...
- 238
- 239
- chevron_right
Najnowsze
-
07:05
Kryzys kadrowy w krakowskiej komunikacji miejskiej się skończył, problemy z kursowaniem autobusów trwają
-
06:01
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 26.11
-
20:33
Nie ustają protesty w sprawie krakowskich dorożek. Miasto: przetarg na wynajem miejsc nie zostanie odwołany
-
19:42
Ekspert: gdyby nie program Bezpieczny kredyt 2%, mielibyśmy dużo tańsze mieszkania
-
18:38
Puszcza pokonuje Widzew! Ważne punkty Żubrów
-
17:51
Czy trwa już kampania wyborcza?
-
17:19
Przemoc emocjonalna w relacjach. Kiedy powiedzieć 'dość'?
-
16:56
Co to jest automatyzacja procesów?
-
16:52
Czym zajmuje się klinika szumów usznych?
-
16:44
Jak wyjść z zadłużenia chwilówkami?
-
15:26
Zabawki z puszek, zakrętek lub klisz rentgenowskich? Niesamowita wystawa w Aptece Designu